Moje cztero-ogoniaste tornado :) Panowie JJ znów razem (*)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Moje cztero-ogoniaste tornado :) Panowie JJ znów razem (*)

Post autor: koopa »

Jode i Jenkina wziełam 18.07.06 roku, dwa dni po śmierci Ozzeczka :aniolrat: ... dwaj bracia berkschire (Joda ma bonusową ciapkę na białym brzuszku, a jenkin dwa białe klaczki nad lewym okiem i białą kropeczkę na końcu ogona). Imiona są paradoksem, bo Joda miał być oazą spokoju jak bohater Star Wars a Jenkin wybuchowym i wszędobylskim szczurem, jak szczur rozmiaróe 2-letniego chłopca z książki Mastertona "Drapieżcy" jest jednak zupełnie inaczej. Jenkin to bardzo zrównoważony ogon, spokojny, mediacyjny :hmmrat: a Joda to "mała", złośliwa, gruba i kwicząca z byle powodu kulka kłaków :diabrat:. Chłopcy są moją radością i szczęsciem, uwielbiają kukurydzę, ziemniaki, frytki i wino - choć nie dostają ich czesto :upsrat:. Niedawno postanowiłam przygarnąć ogona z interwencji, przyjechał do mnie aż z Warszawy ale, no właśnie zgasł na drugi dzień :aniolrat:. RubinaII wziełam z zoologa 2.07.07 (sklep godny polecenia na ul. Rejtana w Rzeszowie :-)) Chłopcy przyjeli go naprawde bardzo dobrze, choć czasem sie od niego opędzają kiedy nie daje im spac i chce sie bawic. Do mnie też bardzo szybko przywykł mały waciak, zaczepia, podbiega, podskakuje ... już zapomnialam ile to zabawy z takim maluchem, a jaki ma apetyt ...
kilka fotek:
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... =Rubin.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... Rubin2.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... eczek2.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... deczek.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... 000049.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... Jenkin.jpg
http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... urydza.jpg
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 9:00 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: chudy135 »

Fajne "maluchy".
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: RattaAna »

śliczne chłopaki, a jakie masz kontrasty w klatce! albi przy brunetach wygląda jeszcze bardziej niewinnie!:smykrat:
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: koopa »

:loverat: O to właśnie chodziło :mykrat:


edit: Chlopaki twożą cudne stadko, Rubin ladnie się dostosowuje do godzin snu panówJJ tylko co jakisz czas sie budzi i buszuje po klatce :) ale po chwili wraca do hamaczka przytulić sie do kudłatego ciepla wójków :)
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2007 9:24 am przez koopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: marrrtina »

piekne, dorodne szczurasy:D a rubinek w porownaniu do starszych chlopakow to malutka, biala, slodka kropeczka... mizianko dla Twoich ogoniastych:-)
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: koopa »

tu mozna zobaczyc wiecej fotek moich chlopcow: http://s198.photobucket.com/albums/aa10 ... daztyu.jpg
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: Basial »

Kochani wujkowie, tak opiekują się Rubinkiem :loverat:. Przy nich to on wygląda jak mała perełka (zwłaszcza na hamaczku) :-D.
Całuski dla chłopaków. :-D
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: Telimenka »

JEZUUUUUUUUUUUU!!! czemu one sa takie wielkie??!!matko...:hoprat: ale słodziaki....wielkie miziansko ale Rubinek II wyglada przy nich jak ich jedzenie :P. sliczne masz ogonki.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: KEN-KON »

Brak mi słów.Super szczury.Ogromne są te dwa czarne.Fajnie wyszły na fotkach.:-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: koopa »

:( dopiero wyleczyłam Go z zapalenia oskrzeli.... W nocy z 21 na 22 sierpnia około 2 w nocy obudził mnie przeraźliwy pisk (byłam w domu w Dębicy na urlopie, bo Mama po operacji, chcialam Ją odciążyć troche) myślałam, że to zwyczajowa bójka z Rubinem, wstałam, pogrozilam Jodeczkowi palcem, bo siedzial na zwyczajowym miejscu mlodego i myślałam, że go stamtąd/ort/ort wygonił i poszłam spac. Sekundę po tym jak zgasiłam światło ponowny pisk i żadnej szamotaniny  w klatce tylko ten pisk...  :(  Zaglądam i widze, że to Jodeczek sie drze... Coś go bolalo, gryzł mnie po rękach(nie do krwi, tyle że łapał ząbkam tak, że wiadomo bylo, że nie jest to podgryzanie jak podczas pieszczotek) piszczał przy tym tak przeraźliwie, co jakiś czas, jakby miał skurcze... siedziałam z nim tak 2 godziny, masując brzyszek, podalam mu espumisan i niby przeszło - myślałam, że ma wzdęcie... Pojechałam do Rzeszowa i do naszego veta (lecznica AGAMAT na Pelczara 6) Pani obmacała brzyszek i powiedziała, że wygląda już ok, kazała przegłodzić przez dzień, podać espumisan i herbatkę koperkowa i zapewnić spokój co zrobiłam(nie wzieła ani złotówki...). Pod wieczór wziełam mojego chorowitka na kolana a ten czyszcząc sie zdiol z siurka taki hmm "koreczek" z czegoś bialego, pomyślałam, że to mastka- nie śmierdziało, było białe i twarde. Zaczełam mu się dokladnie przyglądać i dotarło do mnie , że Jodek ostatnio mnie nie podsikuje, duuużo pije. Zauważylam też, że teraz nie sika jak to ogony, co chwilke po troszku, to tu to tam, tylko raz i dużo i bardzo żadko/ort, oprócz tego czesto myje okolice siurka i w tej okolicy sie umiejscawia ból (obmacywałam brzyszek aby sprawdzić czy nie jest twardy) do tego hmm nie ma sparaliżowanych nóżek, tylko jakby nie chciał nimi ruszać bo go boli. Chodzi normalnie, tylko ma trudności ze wspinaniem się. Dziś byłam znów u veta, dostał glukozę i dawkę witamin, mam go obserwować i jutro z rana znów do veta. :'(  :'(
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 3:35 pm przez koopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: limba »

Czyli jesli dobrze zrozumialam maly nie dostaje zadnego antybiotyku, czy leku przwciwzapalnego?
Moze dobrze by bylo pobrac siuski do badania. Mozliwe ze jesli jest stan zapalny to boli go takze przy poruszaniu sie stad tez to powloczenie nogami. Mozliwe tez ze moze on prze zeby zrobic siusiu i nie moze. (Sama miewam problemy z pecherzem i szczerze nikomu bolu takiego nie zycze).
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: koopa »

jutro sie okaże dokładnie bo na razie obserwujemy.... i bede sie starala wziąć jutro siki do badania, tylko czy są jakieś zasady cz po prostu zbieram siuski z umytej wcześniej kuwety??
a z pęcherzem też miałam przejscia i dlatego tak sie denerwuje... :(
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: Nina »

Też wiem co znaczy ból pęcherza czy nerek więc rozumiem ogona :(
Wymiziaj go i powiedz że trzymam za niego kciuki i niech sie nie wygłupia z chorowaniem...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: limba »

Szczrez mowiac nie zbieralam nigdy siusikow, ale mysle ze z kuwety jesli da rade to bedzie ok.
Bardzo mocno trzymam kciuki, i koniecznie daj znac co wet powie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Moje trzy-ogoniaste tornado :)

Post autor: koopa »

Wróciliśmy od veta. Joda dostał antybiotyk(zapomniałam jaki  :-[  >:(  jutro się dopytam) na zapalenie dróg moczowych - wszystkie znako na to wskazują - jutro dawka witamin i pojutrze znow antybiotyk i tak dopóki nie bedzie dobrze. oprócz tego witaminka C w dużych ilośćiach na zakwaszenie moczu.

Czy uważacie, że 52,10mg Wapnia na 1L wody to dużo?? Sprawdzałam wczoraj wodi i wiekszość nie schodzi poniżej 100, a inne mają nawet ponad 200mg...
znalazłam taką wodę która ma 38 bodajrze na litr...  Poza tym: post krwiopijki: "przyczyny jego choroby nie sa znane... prawdopodobnie spory wplyw miala dieta - za duzo bialka i wapnia (w ksiazkach pisali, zeby jogurt czy bialy ser dawac nie wiecej niz dwa razy w tygodniu - i tego powinnam byla sie trzymac!)... co prawda zaden inny ogon nie ma podobnych objawow, ale w tej chwili szatan jest u mnie najdluzej i mozliwe, ze i u reszty pojawia sie problemy z nerkami/pecherzem... czeka mnie opracowywanie porzadnej diety - z pomoca dietetyka weterynaryjnego mam nadzieje... jak juz dojde do czegos konkretnego, dam znac na forum..."  Ja moim chłopcom też nie mogłam odmówić białeczka w postaci sereczków i jogurtów...  a to link do calego tematu: http://szczury.org/viewtopic.php?t=5051.0

Joda jest troszke ospaly, ma mniejszy apetyt, problemy z wspinaniem się i go boli bo popiskuje... Reszta chlopaków zdrowa - odpukać - ale profilaktycznie wit C też dostają.
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 10:41 am przez koopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”