RE: Kubuś :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

Witam serdecznie. Czas ujawnic ciura i troche go opisac :-)

Kubus trafil do mnie ponad rok temu - z tego forum :) Magda miala wyjezdzac do Niemiec i potrzebowala dla niego nowego domu. Mialam juz szczura, ale tamten oswoic sie nie dal - byl z zoo, nie wiem co tam przeszedl. A moze po prostu nie podpasowalam mu jako wlascicielka? Czesto to jest powodem 'nieoswojenia'. U jednych szczury sa agresywne albo w ogole nieprzywiazane do opiekuna, a u innych staja sie calkiem innymi zwierzetami.
Zatesknilam wiec za ogonem, ktory bylby kochajacym pieszczochem. Jego zdjecia mnie urzekly :-)
Ogonek troche zle zniosl zmiane otoczenia (w koncu mial juz 4,5 miesieca). Bylam jednak cierpliwa. Z poczatku gdy probowalam malucha poglaskac - odsuwal sie. Wiec trzymalam dlon kilkanascie minut w klatce i siedzialam przy nim pol dnia, aby przyzwyczail sie do zapachu. 3 dni uparcie oswajalam urwisa, zaczynal juz mnie wachac i przestalam byc dla niego intruzem. Pozniej poszlo juz z gorki, Kuba jadl mi z reki, nie trzymal na dystans i dal sie glaskac. Wychodzil nawet na zewtantrz (lecz bardzo szybko wracal, maly cykorek :-)) Ale zaklimatyzowal sie dosc szybko. Okazal sie bardzo przyjaznym szczurem. Mimo staran nie udalo mi sie go polaczyc z Pinkym. Szczury sie nie tolerowaly. Nie obylo sie bez ran. Nie bede tutaj glebiej tego opisywac. Pinky niedawno zdechl. Kuba teraz ma juz 17 miesiecy. Kiedy wykrylam u niego 'malego guzka' przerazilam sie. Ale okazal sie tylko niegroznym ropniakiem :) Kubusinski zniosl 'wyrywanie' dzielnie i wrocil do zdrowia :) Dziekuje Ci Madziu :*, gdyby nie Ty, nie mialabym dzisiaj tego skarba

A teraz przejdziemy do zdjec :loverat:

A ku ku?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 10:25 am przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

W hamaczku :)
Obrazek

Lody? :-D
Obrazek

To sie je :)?
Obrazek
Obrazek

A moze tutaj znajdziemy cos ciekawego?
Obrazek
Hop!
Obrazek

Drewienko
ObrazekObrazek

Kto mnie obudzil?
Obrazek
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

Ale mam jezorek! A jaki ze mnie czyscioch! :)
Obrazek
Obrazek

Kolejny cel wspinaczki?
Obrazek

Dlugi ogon mam.. komu go dam ;-)
Obrazek

Czas na drzemke :)
Obrazek

Koniec sesji :) :mykrat:
W najblizszym czasie moze wrzuce filmik, jak skubaniec mi siorbnal niedopita mate :)
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 9:40 pm przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Kubuś :)

Post autor: Basial »

Śliczny szczurek. Na zdjęciu ogonek rzeczywiście długaśny:-D
Mizianko dla Kubusia.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Kubuś :)

Post autor: KEN-KON »

Fajny szczurek.Super zdjęcia.:-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Kubuś :)

Post autor: Landrynka »

Śliczny szczurasek. Jest bardzo fotogeniczny :D(jak chyba większość szczurków:D)

Ken-kon: Mógłbyś nie pisac w 3 tematach tego samego? To już kolejny raz kiedy nabijasz sobie posty.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Kubuś :)

Post autor: Telimenka »

Sliczny Ogonek :D.wielkie miziansko dla niego ode mnie i mojego Lubego równiez Kuby :P.on taki spokojny czy mas ztak dobry aparat? :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kubuś :)

Post autor: limba »

Ale fajnie :)) w koncu Kubusia zobaczyc :)
To rodzony bracholek mojego Imbirka :)) Widze ze panowie sa gabarytowo do siebie podobni ;) Co do ropni, to Imbir ostatnio mial paskudnego kaszaka, moze to jakies predyspozycje rodzinne ;)

Czochransko dla Kubusia...

A to jego braciszek:
Obrazek
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

Limba nie wiedzialam, a raczej zapomnialam, ze Kubus jest bratem Twojego szczurzatka. Magda cos wspominala, ale to bylo dawno :)Imbirek jest cudowny :loverat: Milo jest patrzec na kogos z rodzinki :-D Mizianko dla ciemnego braciszka :* Kubus juz ucalowany :)

Jesli chodzi o temperament - Telimenka moj ogonek to diabel wcielony .. A jak sie rozkreci i jest pobudzony to juz w ogole :diabrat: Po prostu co pare sekund strzelalam fotki i koczowalam z aparatem :hmmrat:
Wracajac do Kuby.. Nie moge scierpiec tego ze przez cale szczurze zycie nie mial towarzysza. Czy jest juz za pozno aby sprobowac dolaczyc do niego malego, badz wiekszego szczurka? Kubus nie jest za stary? W koncu cale zycie byl z czlowiekiem. No, prawie cale. Bardzo prosilabym o odpowiedz.

Przed chwila nagralam ciekawe zachowanie Ogona - postanowil mi wyczyscic biurko :D Nie jest tak leniwy jak jego pani :P (hahaha) .. Chyba sobie robil gniazdko z moich szpargalow
Linki sa do bezposredniego ogladniecia, bez potrzeby sciagania :) Filmiki sa krotkie aby malo wazyly, ale on wszystko co uniosl w zabkach tam przeniosl..! Nawet klej i plyte ;) Nie wiem co mu odbilo, pozniej zszedl na lozko i poduche probowal przeciagnac :)
Nawet moja mamcia ktora 'szczurow sie brzydzi' miala usmiech na twarzy i wpadla w smiech :mykrat:

filmik nr 1
http://files.filefront.com/IMG+2181AVI/ ... einfo.html

i krociotki 2
http://files.filefront.com/IMG+2182AVI/ ... einfo.html


Obrazek

Mmm.. Roiboosik..
Obrazek

Pycha
Obrazek

Sciagnelam rzeczy z biurka i dalam mu tam w zamian poszwe od poduchy, z ktorej robilam mu hamak. Przeciagal to i tarmosil chyba z kilkanascie minut, teraz potulnie sie polozyl :) Przymknelam mu oczko bo mial na wpol otwarte :hoprat: Czas polozyc skubanca spac :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 10:20 am przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kubuś :)

Post autor: limba »

Jego braciszek dla odmiany to leniuch straszny :) czego rezultatem sa liczne faldki tluszczyku na jego cialku.
Co do towarzystwa to mysle ze warto sprobowac. Jak wygladaly proby laczenia? Czy to on byl agresorem? Moj Imbir to wlasciwie ostoja spokoju. Jak przechodzil burze hormonow to wlasciwie tylko sie jezyl przez kraty na Fryta i ocieral o kratki. Nigdy nie byl agresywny w stosunku do zadnego szczura. Bueheheheh Imbir kradnie zawsze papierowe reczniki. :)

Kubuś jak prawdziwa samiczka znosi skarby :DDDD Sliczny chlop z niego ....
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 7:05 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Kubuś :)

Post autor: Basial »

Filmiki ze szczurkami w roli głównej są boskie :loverat:; Kubuś kleptoman :-D
(A ja nie umiem wstawiać filmów:cryrat:)
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

Mysle ze po prostu nie bylam cierpliwa. Zrezygnowalam po tym, jak Kuba stal agresywnie na dole a pinky o gory (czystej klatki), opadl mu ogon a Kubus go uciachal. Bylo pelno piskow i napieta atmosfera - mieli pare sporych ranek. Nie mam wanny wiec mam utrudnione zadanie, a jak weszlam z nimi do natrysku Kuba probowal sie na mnie wspinac i uciekac (ale o dziwo w starciu 1v1 to on dominowal). Teraz troche wiecej poczytalam o laczeniu i wiem jak do tego podejsc. Nie wszystko od razu ;) na poczatek podziele te klatke co mam na pol, 3 ogonki ktore przygarne beda na dole - przyzwyczaja sie troche swojego do zapachu. Bede je w neutralnym laczyc, po tygodniu sprobuje do czystej wspolnej klatki dac i obserwowac jak to wszystko sie potoczy. Mam nadzieje ze moge liczyc na rady w czasie laczenia  :). Teraz pare nowych fotek ogoniastego

Mmm.. Dorwalem kabaczka :)
Obrazek

Kto mi wali flash'em po oczach?
Obrazek
Krzywo-lapek ;)
Obrazek

Mniam  ;)
Obrazek

Obrazek

Zmeczylam sie troszku..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze w starej klateczce

Obrazek
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

Z ostatniej chwili  :D

Obrazek

tutaj juz mnie zauwazyl

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kubuś :)

Post autor: sophiya »

Jak on świetnie sprząta. Oby moje tak uwielbiały zbierać na jedną kupkę. Albo lepiej - markery po prawej, papiery po lewej :D
Obrazek
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Kubuś :)

Post autor: Polaczka »

A jutro temacik bedzie rozbudowany o 3 ciury :-) Tworzy mi sie male stadko  :D Teraz imionka trza wymyslac  :D Bede miala kapturka i 2 waciki  :D (od Koperka)
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 7:15 pm przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”