Czym pokryć drewno

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Czym lakierować półeczki?

Post autor: Monica_18 »

Mój ogonek ma 2 miesiące ma klatę 60X36X55 i do tego dołączone drewniane półeczki na dwie pierwsze siusia bardzo rzadko ale na górną półkę tonami :) po 5 dniach półeczka jest zasiusiana do potęgi . Mam na niej miskę z jedzeniem , może to jest powodem ? Chociaż  półkę niżej też znajduje się micha a maluch siknął tylko tam z 2 razy . Na dole gdzie ma ściółkę no smell i żwirek nie sika prawie wcale , za to robi kupki. Nie wiem czy to normalne u nich i czy da się jakoś oduczyć malca tego nawyku. Jest to dla mnie kłopot bo drewno zabrudzone odchodami ma specyficzny zapach a doczyszczenie się go jest bardzo żmudną pracą , proszę o porady !
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: alainaprv »

Może być ciężko z oduczaniem. Ale jest lepsza metoda, polakieruj drewienka, to nie będzie wsiąkało:) Albo wymień na plastiki, drewno ładnie wygląda, ale jak sama zauważyłaś nie pachnie fiołkami w klatce szczurka;/
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Monica_18 »

a jeśli polakieruje półeczki to on nie zacznie ich podgryzać ?Czy lakier taki jest bezpieczny? Żeby mi się bidak nie zatruł :(

A ciężko mi wymienić półeczki na plastikowe , bo te były w zestawie na wymiar ,a  klatka cała urządzona ...ciężko coś wymienić :(
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: alainaprv »

Poszukaj, na forum jest temat o lakierowaniu, wypisane bezpieczne lakiery, i w ogóle ;] No bo jak oduczyć? Nie mam pomysłu, to w końcu nie szczeniak, że skarcisz i zaniesiesz na gazetę...
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: hubiko »

ja miałem do klatki dołączoną jakby jedną ścianę klatki luzem..
myślę nad tym, żeby to pociąć i zrobić z tego półki..
jasne nie będzie to tak ładnie wyglądać i nie będzie takie wygodne, ale nie będzie już takiej syfozy..
są klatki z pięterkami z kratki, ale moje ogony wyjątkowo lubią spać na tych (okupkanych i osikanych) drewnianych półkach....
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Monica_18 »

odnawiam temat ! mam właśnie problem mój szczurek strasznie siusia na półeczki drewniane i jak wiadomo w pokoju roznosi się nieprzyjemny zapaszek :( Czytałam cały post i chcę się spytać co jest lepsze pokost lniany czy to ala drewno z grubej folii co się okleja półeczki? Potrzebuje by nie wchłaniały się siuśki i łatwo się półeczki myło. Bo teraz to mogę  trzeć i trzeć a i tak nie ma żadnych rezultatów :(
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: sue »

Ja mialam podobny problem z dziewczynami :) Ja zrobiłam tak, ze na miejsce gdzie sikają, kładłam papierki, szmatki, cos chłonącego zapach, i gdy już to było mokre, przekladalam to do rogu kuwety. Poza tym, jak przylapalam je na brudzeniu półek, wyciągałam z klatki i kładłam na plecy. Odniosło spodziewane efekty ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Monica_18 »

Ja właśnie kupiłam lakier akrylowy na bazie wody dużo o nim piszą że szczurki się nie zatrują po 2 moje nie mają tendencji do gryzienia półeczek pomaluje półeczki za kilka dni i potem zastosuje się do opinii sue :) mam nadzieje , że u mnie również poskutkuje :)
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Odp: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Karena »

No właśnie...ja mam podobny problem...czy półki drewniane można okleić okleiną do drewna i to nie będzie przepuszczało siuśków?PROSZĘ o szybką odpowiedź... :)
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Tweetka »

Odnośnie oduczania... Da się, ale trzeba temu dużo czasu poświęcić.
Kiedy szczur będzie siuśkał na półkę, najlepiej go zdjąć na dół, tak żeby sikał na dolną ściółkę klatki (i tak za każdym razem, kiedy będzie próbował zamoczyć półeczki). Potem szczur będzie wiedział, że powinien się załatwiać na podłożu.

U mnie chłopcy tak zasikiwali półki, że nawet, kiedy je oduczyłam sikania na górze, półeczki były tak poplamione, że musiałam je wymienić na półki z pleksi. Znaczenia terenu i tak się nie oduczy. Natomiast można też kupić małe kuwetki do klatki, zamontować w tym rogu półki, w którym najczęściej szczurek się załatwia. To ułatwia sprawę, bo szczur nie zostawia kałuży moczu bezpośrednio na półce, a w kuwecie. Chociaż moje albinosy np bardziej lubią w kuwetkach spać, niż do nich siusiać ;)
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Monica_18 »

No więc załamałam ręce powiem wam, lakierowanie półek chyba nie ma sensu dziś myłam od siuśków półki 30 min i nadal śmierdzą :( nie da sie nic zrobić wsiąknięte w drewno po prostu nie miło pachną a nie chce mydłami itp ich myć bo szczurki mogą się zatruć , stwierdziłam , że najlepszym sposobem jest zakup plastikowych półek , tweetka gdzie ty kupiłaś swoje ? I drugie pytanie mam dotyczące kuwet widziałam takie dla świnek morskich i dla chomików o których mówisz ? chodzi mi o rozmiar( po prostu jakie są najlepsze )
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Telimenka »

hehe no wiec ja nie montowalam jako tako drewnianych polek  ;D tylko tyly od szafy :) one sa same w sobie sliskie polakierowalam spody i jest bosko nic sie nie dzieje,siki splywaja w dol bo polki sa pod delikatnym katem  :P. scieram zacieki co dwa dni i nic sie nie dzieje na razie.

moze sprobuj z panelami?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: jola-kk »

Ja przetestowałam panele,lakierowaną sklejkę i wygrały plastikowe deski do krojenia!Super rozwiązanie i nie musisz demontować do mycia klatki w wannie.Wstawia się klatkę z półkami i cześć!
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Tweetka »

Monica_18, półki z pleksi zrobił mi przyszły teść :)

Ale polecam półki z desek do krojenia - wypadają najlepiej. A kuwetki - takie na półkę - zwykłe dla chomika.

Tu masz fotę klatki mojego Stefka z deskami do krojenia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58e ... 220cc.html
to ciemno-zielone w prawym rogu to kuweta.

A tu fota klatki albinosów:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a46 ... 05a56.html
również w prawym górnym rogu widać granatową kuwetę. Dobre rozwiązanie.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: siusianie na drewniane półeczki ! Jak przerwać nawyk ?

Post autor: Monica_18 »

dzięki za zdęcia !:) bardzo pomogły , miałąm robić już deski z paneli ale  poszukam w sklepie deski kuchenne:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”