Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: Izabela »

Ale urośli ! Toż to już prawdziwi mężczyźni, a nie chłopcy  :D  Tylko w klatce jakoś tak pusto, same pręty i żwirek... Ja mam na tym punkcie świra, moje panny mają mnóstwo różnych akcesoriów i szmatek  ::)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: merch »

Przepiękne wprost chłopaki . Jajcuś jak urósł  :o, Jestem pod wrażeniem , no i paluszek w końcu OK. Tak się cieszę !
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
fiona.22
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:00 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: fiona.22 »

Specjalnie dla ciotki Izy...dziś chłopaki przeprowadzili się do nowego domu...Tamta klateczka była tylko tymczasowo. Domek jeszcze nie urządzony jak się należy ale na początek musi wystarczyć, nie można mież wszystkiego od razu  ;D
Jajco i Gapcio są chyba zadowoleni z nowego mieszkanka? Ciągle biegaja i sprawdzaja czy wszystko jest, czy czasem ktoiś czegoś nie zabrał...

Nowy domek szczuracków zajął całkiem sporą część mojego pokoju. Musiałam się mebli pozbyć ale jakoś się pomiesciliśmy... 

Obrazek Obrazek
a to moje niedźwiadki pchają się do wyjścia...
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 11:32 pm przez fiona.22, łącznie zmieniany 1 raz.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: lxxx »

Mieszkanko extra, objętościowo to na drugie tyle szczurków  ;D.
Jedno tylko mnie zastanawia, tak z czysto ludzkiego punktu widzenia: czy bliskość kaloryfera nie spowoduje zimą zbyt suchego powietrza w obrębie klatki a co za tym idzie kłopotów z kaszelkami, katarami i innymi paskudztwami w obrębie górnych dróg oddechowych? Tym bardziej, że od okna z góry będzie znacznie chłodniejsze powietrze. Nie wiem na pewno, ale warto to rozważyć.
fiona.22
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:00 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: fiona.22 »

Ixxx dziękuję bardzo, ze zwracasz na to uwagę...tak szczerze mówiąc nie pomyslałam o tym...  :-[
Odnośnie kaloryfera klateczka rzeczywiście stoi blisko...ale u mnie w pokoju jest on nie uzywany. Mamy bardzo "ciepłe" mieszkanie i czasem tylko grzejemy w kuchni lub łazience...
Niestety, na razie nie ma mozliwości zeby klatka stanęła w innym miejscu. Ledwo co w ogóle ulokowałam ją w moim pokoju.

U rodziców w pokoju nawet nie ma mowy, w kuchni i jadalni fizycznie się nie zmieśći. Po drugie kuchnia to chyba jeszcze gorsze miejsce...zostaje tylko mój pokój...niestety nie jest on zbyt duży i do tego to taka mało ustawna kiszka...

Jeśli chodzi tylko o to grzanie to myslę, że nie będzie problemu...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: merch »

Zawsze w okresie grzewczym na ten kawałek mozna powiesić wilgotny ręcznik , a na czas wietrzenie zasłonić gore klatki polarowym kocykiem- są tanie , także nawet jak szczurki potna , to nie będzie zal.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: Izabela »

Przestronne mieszkanko, nie powiem :) Ale nadal puste  :P  I jeszcze zdradzę, że znam ten zielony polarek w rogu, bardzo dobrze go znam  ;D 
Ja stosuję takie kocyki, o jakich wspomniała merch. Przy okazji napotkanej promocji kupuję je specjalnie dla moich ogonów. Polarowy kocyk o wymiarach 130 x 170 cm za kilkanaście złotych wystarcza na ładnych kilka miesięcy. Pocięty na odpowiednie kawałki służy jako wyściółka pod nóżki czy łóżeczko do spania. Super sprawa, naprawdę polecam. Fiona, jeśli mogę coś doradzić, to ten polar (albo inny) powieś na górze klatki (spinając odpowiednio tak, by uformować coś w rodzaju rękawa), chopaki na pewno pokochają w nim spać.

Dawno nie miziałam Twoich chłopców, więc, pomiziaj, proszę :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: merch »

Tak,  tak , hamaczki chłopakom zakładała Izabela, ja sobie dałam , bo były permanentnie zasikiwane , na co Iza powiedziała - no jak to tak bez hamaczków :) , no i zostały , a potem polarek powędrował jako wyprawka:). Co do miziania widzę ,ze mam szansę naciągnąć Ciebie na wyprawę do chłopaków w przyszłości ;)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
fiona.22
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:00 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: fiona.22 »

Polarek wedle wskazówek już przewieszony...wisi pod sufitem  ;D Chłopaki już chyba sto razy do niego wchodzili, wychodzili i tak w kółko... Oczywiście polarek zielony to ten sam, który chłopcy dostali od ciotek. Ponieważ był już bardzo brudny, został wyprany i wrócił do użytku... Chłopaki strasznie go lubią...

Dziewczyny zapraszam Was jeśli tylko macie ochotę przyjeżdżajcie do chłopaków... pewnie się ucieszą  :D  Z Merch to juz można powiedzieć rodzina natomiast Iza...mamusia chrzestna  ;) 

Bardzo się cieszę, że jest to forum i dobre cioteczki, które zawsze służą pomocą...Fajnie, że z każdym zapytaniem mogę się do Was zwrócić...
chłopaki już wymiziane. O dziwo, Jajco dziś pierwszy przybiegł do mnie...
Ostatnio zmieniony pt wrz 28, 2007 9:58 pm przez fiona.22, łącznie zmieniany 1 raz.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: Izabela »

merch pisze: Co do miziania widzę ,ze mam szansę naciągnąć Ciebie na wyprawę do chłopaków w przyszłości ;)
Ha, ha, ha  :D  A tak poważnie to bardzo polubiłam chłopaków, gdy się te kilka dni z nimi przyjaźniłam. Sympatycznie i bardzo ufnie mnie potraktowali, co mnie najwyraźniej rozczuliło :)
fiona.22 pisze: Z Merch to juz można powiedzieć rodzina natomiast Iza...mamusia chrzestna  ;)
 
Chyba muszę pozostać cioteczką, bo im imion nie nadawałam  ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
fiona.22
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:00 pm

Odp: Jajco i Gapcio już u mnie-maje dwa kochane białaski !

Post autor: fiona.22 »

Dawno nie zaglądałam... :-[
U chłopaków jak na razie troszkę lepiej. Przestały się bić codziennie a w sumie to zarzało im się to kilka razy dziennie.
Chyba dorośli juz... ;D
Czesam się jeszcze przepychają...Jajco okłada Gapcia pięściami po głowie jak mu coś nie podpasuje...najważniejsze, ze sie opamiętali.
Chłopaki rosną jak szalone...nie ważyłam ich ostatnio ale widać, ze są coraz większe. Czasem, przyznaje się bez bicia, zdarzy się że nie zdąze wypuścić chłopaków na spacer... :-[
Po ostatnim niewychodzeniu cwaniaki nie chciały wyjąć...na siłę ich nie wyciągałam ale klatka stała otwarta bez mała pół dnia i nic...obraziły się chyba
Apetyty mają, na szczęście zdrowie dopisuje po chorym paluszku Gapcia nie ma juz śladu...
Moja szczuraska ostatnio znów troszkę zaniemogła...dziś dostanie drugi zastrzyk.
Po wczorajszych lekach ożywiła się...i znów wydaje jej się, że jest dzieckiem. Szaleje jak nigdy...wczoraj nawet pierwszy raz od nie wiem kiedy wyszła na spacer...strasznie się z tego cieszę ponieważ na spacery nie wychodziła odkąd odeszła jej przyjaciółka.
Mam nadzieję, ze zastrzyki pomogą...ale moja szczurka jest już babcią i wet mówi, że różnie to moż być...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szczury już są u mnie”