Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Pryka »

Cześć, gdzie wy się zaopatrujecie w Trocin z drzew liściastych, ja nigdzie nie mogę znaleźć przetrzepałem kilka sklepów internetowych, a u mnie w mieście w zoologicznych to nawet ie wiedzą z czego mają te trociny :(

Gdzie można kupić trociny z drzew liściastych ??


ps. ponoć doby jest ten Cat's Dream(żwirek) ale przecież on jest z drzew iglastych więc czemu jest tak zachwalany i kupowany to nie wiem...
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 10:43 am przez Pryka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Magamaga »

Bo podobno jest pozbawiony tych szkodliwych związków. Ja mam granulowane trotki z drzew liściastych, które kupiłam na Allegro, ale nie widzę, żeby ten sprzedający je znów wystawiał.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Pryka »

a co sądzicie o tym http://www.zoologiczny.sklep.pl/Irs_Chi ... 192___2346


Moje maluchy śpią tylko na dole lubią leżeć w trocinach, ale jak się naczytałem o tych fenolach to teraz mam paranoję, że zachorują....
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Magamaga »

Wpisz hasło w wyszukiwarkę - z tego co pamiętam gdzieś się ta ściółka przewinęła.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Pryka »

ehh jedni mówią, że fajne drudzy że się pylą, to samo z trocinami jedni zachwalają i stosują od lat drudzy jadą na fenole i związki trujące  :-\  ???

Powoli sam głupieje bo nie wiem co już mam im tam dać, szczurki jakoś specjalnie nie przeszkadzają trociny, nie kichają, nie drapią się.  ???

Bo podobno jest pozbawiony tych szkodliwych związków.
A to tak na opakowaniu pisze ?? Jak tak to i na większości trocinach to sami pisze :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: yss »

jezzzu...
substancja z której robi się żwirki jest mocno przesuszana i prasowana, i odżywiczana, i nic się z takiego żwirku już nie ma prawa wydzielać, trociny zaś mocno czuć żywicą, nieprawdaż? jak w stolarni. ponadto żwirek zatrzymuje wilgoć i zapachy, dzięki temu właśnie przesuszaniu i prasowaniu, czego troty nie robią. jak zwierzak nasika na troty, uzyskujemy piękne, mokre troty.
dlatego zachwalamy żwirek - bo starcza na dłużej i nie szkodzi.

ale jeżeli ktoś uważa, że troty są fajne, to nikt mu nie zabroni stosować. prośbę o uzasadnienie uważam w zasadzie za prowokację, bo wątków o żwirkach jest bardzo dużo, polecam lekturę forum.

troty liściaste raz udało mi sie kupić. w zwykłym zoologu. za cenę iglastych. ale ich producent miał chyba jakiś dobry dzień na lisciaste, bo zazwyczaj produkuje tylko zwykłe iglaste troty...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Bałagan
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:58 pm
Lokalizacja: Gniezno

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Bałagan »

Po zapachu poznasz.. jesli pachna zywica (zapach podobny do tego jak przelamiesz igle sosny,jalowca, swierku) to znaczy,ze to z iglastego, jesli nie ma tego zapachu to z lisciastego.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Gdzie kupujecie trociny z drzew liściastych ?

Post autor: Magamaga »

Tak mi się wydaje, że Ekopodściółka z Dako-artu jest z drzew liściastych.

http://www.zookoziolek.pl/product_info. ... cts_id/970
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”