Jagienka

To dzieał poświęcony szczurkom z Interwencji, które przekroczyły Tęczowy Most..
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Jagienka

Post autor: Izabela »

Mieszkała z nami od 24.05. Wzięta była jako kilkutygodniowe maleństwo z warszawskiej interwencji, wraz z dwiema jeszcze samiczkami. Miała więc teraz ok. pół roku. Agutka, stosunkowo drobna, najmniejsza z mojego stadka, ale przy tym najbardziej zwinna, wszędobylska i bardzo skoczna (przez co czasami wołaliśmy na nią Małyszka). Z wyglądu przykład idealnego zdrowia i żywiołowości. W pewnym momencie zaniepokoiło nas krwawienie z dróg rodnych. Po badaniach okazało się, że mała ma zapalenie trzonu macicy i pęcherza moczowego. Leczyliśmy ją przez 10 dni w sumie 4 lekami. Kontrolne usg potwierdziło wyleczenie pęcherza i niestety dalszy, szybko postępujący rozwój stanu zapalnego macicy. Jedynym wyjściem był zabieg kastracji. Odbył się on we wtorek 30.10.207. o godz. 13. Operacja przebiegła bez jakichkolwiek powikłań. Jagusia powoli wybudzała się, jej stan był na tyle już zadawalający, że lekarz wydał ją nam do domu. Niestety, ok. godz. 18.45 nastąpiło gwałtowne pogorszenie i nasza Jagusia odeszła. Próbowaliśmy ją reanimować, bez skutku... Przeprowadzona sekcja wykazała niewydolność serca.

Taaaak, operacja się udała, tylko pacjent nie wytrzymał  :'(

Jagienko, bardzo, bardzo, bardzo mi przykro  :'( Czuję się odpowiedzialna za Twoją śmierć, za to, że jeszcze rano tego dnia hasałaś sobie po kuchni, po bazylciowym terrarium, a wieczorem już Cię z nami nie było. Wiem, że musiałam zdecydować się na tą operację, jednak mimo wszystko mam wyrzuty sumienia. Wybacz mi, malutka... I bądź szczęśliwa po tej drugiej stronie. I wiedz, że bardzo Cię kochamy. 
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Jagienka

Post autor: Magamaga »

Dla Jagienki ['] niech wesoło skacze za Tęczowym Mostem w krainie wielkich dropsów...
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jagienka

Post autor: limba »

Bardzo mi przykro. Niestety na pewne rzeczy nie mamy wplywu, medycyna takze :(

Dla Jagienki [']['][']...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Jagienka

Post autor: Telimenka »

['] dla Jagienki....teraz jest szczesliwa za TM,nic ja nie boli i  patrzy na Ciebie dziekujac w duchu za opieke,milosc i wszystko to co jej dalas. Nie obwiniaj sie bo nie mialas na to wplywu, zrobilas dla niej wszystko co sie dalo..

[']['][']..przykro..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Jagienka

Post autor: Oksymoron »

Ojej :( Przykro mi bardzo. Za TM nie będzie już cierpieć... Nie martw się. Dla Ogonka [']
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Jagienka

Post autor: Izabela »

Dziękujemy za słowa otuchy. Bardzo mi jej brakuje... Jutro minie tydzień, a ja cały czas o niej myślę  :'(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Jagienka

Post autor: Oleczka »

trzymaj sie mocno
dla aniolka [']
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jagienka

Post autor: susurrement »

wiem niestety jak to jest.. jak zwierzątko umiera po operacji przez serduszko, a ja mam świadomość, że ta operacja musiała się odbyć.. że to było jedynie wyjście, żeby nie umierało w męczarniach.. żeby przeżyło i dalej cieszyło się życiem.. a tu okazuje się, że serduszko chore i i tak maleństwo biegnie za Tęczowy Mostek :(
rozumiem, współczuję całym sercem i bardzo mi przykro..
:* ['] dla maleństwa..
trzymaj się cieplutko!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Odp: Jagienka

Post autor: tygrys1985 »

[']['][']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Odp: Jagienka

Post autor: krwiopij »

Izabela, strasznie mi przykro. :( Dopiero teraz przeczytałam... Podjęłaś jedyną dobrą decyzję. Nie było innej drogi, żeby dać jej szansę i uratować jej życie. Nie udało się, ale przynajmniej robiłaś wszystko, żeby pomóc maleńkiej. Nic więcej nie było w Twojej mocy. Trzymaj się dzielnie i pozdrów ode mnie resztę stadka...

Taką ją pamiętam...
Obrazek
Obrazek za Jagienkę... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły..”