Chiyo - kilka problemów.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Marillka
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 04, 2008 7:47 pm

Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Marillka »

Witajcie:) Mam pewien problem z moją szczurzycą, którą mam od dwóch miesięcy - jest bardzo niespokojna w nocy,biega jak opętana po klatce od 22 do 7 rano, nie chce się dać oswoić - kiedy biorę ją na ręce, spokojnie, bez gwałtownych ruchów, Chiyo zaczyna piszczeć i się wyrywa. Już daje się głaskać, ale nadal jakby mi nie ufa, wyślizguje się z rąk jak mydło...
Jaka jest przyczyna Jej nocnych harców i jak im zapobiec?
Jak mogę oswoić ją na tyle,by mi zaufała?
Z góry dziękuję za pomoc:)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Nikitka_219 »

Dobra,było o tym ,ale ponowię ..
Po pierwsze,przyjaciel tej samej płci,ogony to zwierzęta stadne
Po drugie : bliskość ,bliskość,bliskość-noś ją na rękach cały dzień,poświęcaj jej czas.Możesz założyć bluzę z kapturem,kaptur do przodu,szczura do środka.Chodź z nim.Głaszcz,baw się z nim .Puść go po pokoju,oczywiście ,jak się trochę do ciebie przyzwyczai,koniecznie zablokuj wszystkie szpary itp. ;-)
Możesz dawać mu jedzenie z łyżki (takiej stołowej,zwykłej) często zapobiega to gryzieniu..Przeczytaj dział oswajanie,pierwsze kroki są opisane już chyba w milionach podobnych tematów.

Pamiętaj spraw kolezanke szczurowi..
Marillka
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 04, 2008 7:47 pm

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Marillka »

Tak,wiem,że było,ale problemu z lataniem po klatce po nocach nie znalazłam:) Ale moge koleżankę,czy będą się gryźć,jeśli będą dwie panie w jednej klatce?
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: sophiya »

Latanie po klatce spowodowane jest małą ilością ruchu. Zwykle jak szczur się wybiega w dzień, to w nocy idzie spać. Dzięki temu mogę spokojnie spać. :)

A koleżankę - koniecznie szczurek tej samej płci, innej opcji nawet nie widzę :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Nina »

Widzisz mój podpis? Mam 8 szczurzyc i 2 kastratów, mieszkają w jednej klatce i mają sie dobrze ;) Jak najbardziej powinnaś załatwić swojej szczurzycy kumpele (najlepiej przez forum, nie ze sklepu). Na forum mamy mnóstwo informacji na temat łączenia (dział stadko)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: klakier »

Drugi szczurek tej samej płci to dobry pomysł, jak je połączyć znajdziesz na forum. Najpierw poczytaj potem dokup szczurka.
A jak chcesz mieć względny spokuj w nocy to musisz szczurka pożądnie "męczyć" w dzień, szczurzy kolega może w tym pomóc (ale jeśli nie przestawisz ich na dzień to w nocy będą szalały oba bo to nocne stworzonka ;)
Marillka
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 04, 2008 7:47 pm

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Marillka »

Dziękuję bardzo za porady - zastanowię się nad drugą koleżanką dla Chiyo:)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Chiyo - kilka problemów.

Post autor: Nikitka_219 »

klakier szczurów się nie kupuje,lepiej żebyś przygarnęła jakiegoś ogonka :-)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”