Pytaaania.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

emarosa.
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 11, 2008 6:11 pm

Pytaaania.

Post autor: emarosa. »

Hiho.
A wiec...
Od trzech dni mam Oli'ego. Trochę o nim opowiem i zadam parę pytań.
Pierwszego dnia siedział sobie w klatce, wyjąłem go dopiero późnym wieczorkiem,
tamtego razu miałem na sobie sporo kupek : P ale podobno to normalne, ze strachu, tak ?
teraz już robi to bardzo rzadko. Ale ani razu na mnie nie nasiusiał ; D Mógł bać się krzyków rodzeństwa itp... ale raczej to zlewa, normalnie je, myje sie itp nawet gdy coś upadnie, nie ucieka. Jednak najważniejsze jest dla mnie to kim jestem dla niego i kim on jest dla mnie, traktuje go jak braciszka. : P on tez mnie często iska, liże itp... ale gdy siedzę z nim na łóżku przykładowo, czasami siedzi pod bluzą, na ramieniu to tylko troszkę bo od razu wskakuje w bluzę. ; D jednak troche unika moich łapek i czasami mnie.. woli pobiegać po łóżku itp...
to wynika ze zmiany miejsca ? musi się zaaklimatyzować ? tak już ma ? przywiąże sie do mnie i polubi moje lapki za jakis czas? potrzeba mu na to czasu ? : > zalezy mi na tym, przykladowo jesli podczas zabawy z nim, lub lezeniem zasnę, chce miec pewnosc ze nie odejdzie dalej poniewaz jest do mnie przywiazany, posiedzi sobie w bluzie czy coś. w sumie to tylko 3 dni, dobrze sie kumplujemy ? ; d Z gory dziekuje za odpowiedzi.

ps. rozważam opcje kolegi dla oliego, wiec o tym nie musicie wspominać. : )
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pytaaania.

Post autor: koopa »

Witaj. Skoro rozważasz opcję kolegi to nie będę bardzo ględzić, tylko napiszę, że szczur to zwierz stadny - Ty mu niestety nie wystarczysz - będzie dużo szczęśliwszy mając przyjaciela tej samej płci - wiem z doświadczenia, ponieważ mój pierwszy ogoneczek był jedynakiem :( wiec Oli będzie Ci wdzięczny za kolegę. Super, że tak ładnie sie oswaja, pod bluzą czuje się najbezpieczniej ma tam zapewnione podstawowe 3C - czyli ciepło, cicho i ciemno :) Do rąk sie stopniowo przyzwyczai, możesz to przyspieszyć podając mu na palcu do zlizania smakołyk np odrobinę serka/jogurtu. Uważałabym ze spaniem z ogonkiem, niedawno na forum był przypadek, że ogon został zgnieciony podczas mocnego snu jego opiekuna. Ucz ogonka przychodzenia na dźwięk: cmokanie, skrobanie czy stukanie (ja stukam np w miseczkę z której moi chłopcy jedzą :D - działa wyśmienicie - z każdej dziury wyjdą) niech np cmokanie czy inny dźwięk pojawia się zawsze mp podczas podawania posiłku/ smakołyka czy głaskania jeśli ogon je lubi bo nie wszystkie ogonki to przytulaki :) Powodzenia, zdrowia dla ogonka i jak najszybszej decyzji o towarzystwie dla Oliego :)
PS: Dodam jeszcze abyś zapewniła ogonom ruch i możliwość bezpiecznego wybiegania się i nie dopuśc do nadwagi ;) co niestety jest łatwe
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”