Klatka a zmodernizowane akwarium?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Klatka czy akwarium?

Post autor: cherokee »

Dolacze sie do dyskusji o klatkach i akwariach... Teraz mam 2 zwierzaki ktore siedza w mega klatce polaczonej ze stara (mala) klatka, z czego powstala super wielka willa.... Ale nie o tej willi chcialem... kiedys, dawno, a nawet dla niektorych bardzo dawno, cos takiego jak klatka byla towarem lusksusowym ktora ew. mogl sobie ktos zrobic. Coz przemawia za akwarium? Kiedys pisalem w jednym z postow iz moje 2 piersze szczurki mieszkaly w przewroconym na bok akwarium i byly puszczone wolno na bardzo szerokiej polce. Akwarium bylo ich domkiem, nie bylo zadnych problemow z utrzymaniem czystosci ani z rozmiarem owego... ale li jedynie pod warunkiem ze szczurasy sa puszczone wolno i maja gdzie biegac kiedy tylko przyjdzie im na to ochota. Reasumujac: jezeli mozesz zapewnic szczurom swobodny wybieg przez 24h i nie masz kasy na klatke a masz akwarium to moze tak zostac... Jezeli nie, czeka Cie inwestycja w duza klatke i puszczanie ogona w czasie kiedy jestes w domu. Moje 2 ogony dorobily sie willi i super wielkiego wybiegu w postaci calego pokoju, przedpokoju i kuchni... jeden pokoj z racji wystepowania w nim "szaf" z ciuchami, sprzetem grajacym, jest zamkniety dla szczurow... choc i tak nie ustaja w probach dostania sie do niego przez pewna, specjalnie ustawiona przeszkode... (nie mam drzwi do pokoi)
Pozdrawiam Sun
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:12 pm
Lokalizacja: krakow
Kontakt:

[Klatka] - Klatka czy akwarium?

Post autor: lipton »

moje szczurasy i tak wiekszosc dnia spedzaja na mnie ;) albo przeszkadzają mi lazac po klawie i wciskając co popadnie :D
AnDrI
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2008 2:41 pm

Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: AnDrI »

Witam!
Założyłem ten temat ponieważ chciałem się was poradzić co do klatki i akwarium dla moich przyszłych szczurków (parka). Otóż jak widzicie porządna klatka dla szczurków to naprawdę nie lada wydatek a ja nie chcę aby moi przyszli towarzysze męczyli się w jakimś badziewiu więc wpadłem na pomysł czy by może nie kupić jakiegoś naprawdę dużego akwarium i bardzo ładnie im to udekorować . . . między innymi dokupić jakiś naprawdę duży domek, powkładać duże korzenie i gałązki aby mogły się wspinać i dorobić jakieś pięterka drewniane, ewentualnie rureczki. Miały by dużo miejsca, zabawy i ładnie by to wyglądało . . . Tylko martwię się o to aby nie uciekły z takiego akwarium no i bym musiał częściej wymieniać ściółkę. Co sądzicie o tym pomyśle? Może jednak warto kupić jakąś klatkę w granicach 100 zł? ^^




Polaczone z tematem istniejacym
limba mod
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: Babli »

Jednak klatka. I jeszcze coś. PARKA?! Nie, nie i jeszcze raz nie! Jeśli nie masz hodowli nie rozmnażaj szczurków!!!! Nigdy. Koniec.2 szczury ale tej samej płci! Sorki za off, ale nie mogłam się powstrzymać.

A co do akwarium. Ja jednak radzę klatkę, nic nie zastąpi wspinaczki po klatkach itp.
Łatwiej montuje się półki, hamaki konary, wiesz o co chodzi.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: Nina »

Akwarium kosztuje więcej niż klatka. Tzn akwarium o odpowiedniej wielkości (musi być większe niż klatka)
Akwarium nie nadaje sie dla szczurów.
Parka? Obawiam sie, że musiałbyś zainwestować mase kasy, żeby pomieścić te setki szczurów, które by sie rodziły...
Polecam lekture:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=9634
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: Natalia_1222 »

Akwarium jest złe dla szczurów, kup np. klatkę Wiewiórkę 70 (wymiary 70/40/80) za 110 zł.

I powstrzymaj się od wzięcia parki, dlaczego? przeczytasz w temacie podanym przez Ninę.
AnDrI
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2008 2:41 pm

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: AnDrI »

Witam ponownie, znalazłem już bardzo dużą i fajną 3 piętrową klatkę w zoologicznym za cenę 84 zł więc myślę, że jest ona wystarczająco duża a i chciałem się jeszcze was zapytać gdzie można kupić szczurki rasowe i za ile?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: Nina »

Są od tego odpowiednie tematy (szczury rasowe)
Jak nazywa sie ta klatka? Za 80zł odpowiednia klatka w zoologicznym? Raczej wątpliwe. Nawet na allegro kosztują więcej.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: Natalia_1222 »

Na wszelki wypadek podaj nam wymiary tej klatki ;).
AnDrI
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2008 2:41 pm

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: AnDrI »

Nie jestem do końca pewien ale była ona podobna do tej http://allegro.pl/item379781461_super_k ... kolor.html tylko miała jedno piętro mniej była trochę szersza i dłuższa no i nie miała wyposażenia ale to nawet dobrze ;)
AnDrI
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2008 2:41 pm

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: AnDrI »

Aha i jeszcze chciałem zapytać ^^ Czytałem w temacie, że szczurki (parka) zakupiona w sklepie zoologicznym może być z tej samej rodziny i ich małe mogą mieć różne choroby genetyczne, nowotwory itd. Ale nikt nie napisał, że jak bym kupił szczurka samca w jednym sklepie a samice w innym to jak by sie kopulowały to by małe były zdrowe . . .
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: alainaprv »

Człowieku, co miesiąc miałbyś około 14 młodych, pomijając fakt, że twoja samica zdechłaby po kilku miesiącach, z wycieńczenia organizmu, i pomijając fakt że idzie na to KUPA kasy, na wykarmienie, klatki, to jeszcze gdzie znajdziesz właścicieli dla tylu małych? Sklep zoologiczny? Żaden ci nie przyjmie regularnie takiej ilości szczurów.

Szczury się trzyma TEJ SAMEJ PŁCI.
AnDrI
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2008 2:41 pm

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: AnDrI »

OK a są jakieś przeciw wskazania do trzymania 3 samiczek czy muszą być 2?
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: alainaprv »

Oczywiście, że nie, w dużej klatce można mieć nawet 30 samiczek:))
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka a zmodernizowane akwarium?

Post autor: yss »

..a klatka do której podałeś link jest do bani.
miałam okazję zapoznać się z taką bliżej - nie polecam w żadnym razie. o wiele lepsze są szynszylówki 55x36x60. O WIELE. to nie jest tylko parę cm. to inny kształt - bo w tej kiszce podrośnięty szczur może tylko wchodzić i schodzić, bo na półkach co najwyżej może się obrócić, w żadnym razie nie pobiegać, a kuweta tak się zwęża przy dnie, że szczur może zrobić tylko malutką rundkę - to jakby człowiek spacerował po powierzchni 3mx1,5. ile tak można? kiszka.

tego o parce i rozmnażaniu jakoś nie chce mi się komentować.... jakby mało było wpadkowych miotów i wyrzucanych maluchów.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”