Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Borys25
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 7:22 pm

Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Borys25 »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Dawno nas tu nie było (prawie rok) ale wracamy z nowymi wiadomościami o naszym "małym" stadku.
Mam nadzieje że jeszcze ktoś pamięta naszą gromadkę ?! Jeśli tak to zgadnijcie ile ich mamy...
...dalej 40 ;D
Nic się nie zmieniło, wszyscy zdrowi i szczęśliwi (szczególnie Zosia która ma już prawie 3 latka).
Powód dlaczego właśnie teraz pisze jest taki że za 2 dni 14-stu z naszych podopiecznych skończy okrągły roczek :) i chcemy się tym z kimś podzielić. Nikogo z naszego otoczenia to raczej nie interesuje ale myślę że was tak...
Postaram się jak najszybciej wstawić trochę fotek i oczywiście opowieści o naszych "poznańskich słowikach" (bo koncerty dają pierwsza klasa :D ).
Na razie tyle ale zapewniam że nie będziecie długo czekać na nadmiar wrażeń...

Pozdrawiamy wszystkich zapaleńców :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: odmienna »

tak się cieszę, że Was "widzę" :D - czy ktoś pamięta? właśnie kilka dni temu pomyślałam sobie, że muszę odgrzebać tamten temat i popytaćsię czy ktoś wie, co byłko dalej... a tu proszę :D
Dawaj fotki i opowiadaj! a ja wstępnie tylko składam urodzinowe życzenia : sto lat!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Nina »

Dokładnie tydzień temu odgrzebałam Wasz temat i zastanawiałam sie, co tam u Was słychać :D

Niecierpliwie czekam na więcej informacji i zdjęcia pięknych szczurzastych :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Telimenka »

Ja pamietam! pewnie ze pamietam, bylam i jestem pelna podziwu ;D .
Ucaluj cala 40...hehe zajecie na 3 miesiace ;) .
Czekam na fotorelacje
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Babli »

40? Wiecie może ile one jedzą kg. miesięcznie..? Poza tym obfocenie będzie ciężkie :D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: zalbi »

A ja bym chciała zobaczyć je wszystkie razem.. znaczy wszystkie klatki, bo "razem" w sensie szczurów, mogłoby się skończyć rozmnożeniem.

A ogonki też chce zobaczyć =)


Kastrowaliście samce? =>
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: merch »

Oczywiscie , ze pamiętamy :). pozdrawiam całe stadko i źycze wszystkim wszystkiego najlepszego .

Co do 40 owszem to dużo , ale chyba macie tylko kilka grup szczurów, nie ktorzy hodowcy maja ilości porównywane lub większe i tam niejako jest kazdy z innej parafii takze jescze trudniej . Pamiętam tez , ze byly tam jakies malo spotykane w Polsce kolory. Bardzo czekam na fotorelacje. jescze raz pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Borys25
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 7:22 pm

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Borys25 »

Trochę roboty dzisiaj z nimi mieliśmy i brakło czasu wam odpisać ale przed snem jeszcze coś skrobnę.
Babli pisze:Poza tym obfocenie będzie ciężkie :D
Jeśli chodzi ci o oswojenie to trochę cię zaskoczę bo większość z nich jest do nas dosyć przywiązana i jak tylko otwieramy klatki samcom (albo wchodzimy do pokoju samiczek) to cała zgraja siedzi nam dosłownie na głowie :D - jedni iskają, drudzy ściągają gumki z włosów a jeszcze inni budują z nich gniazdo (oczywiście u żonki bo ja raczej ich nie posiadam tzn. włosów)...
Tak czy siak ciągną do nas bardzo (więcej opowiem jak znajdę odpowiednią ilość czasu).
Babli pisze:Wiecie może ile one jedzą kg. miesięcznie..?
Jeśli chodzi o suchy pokarm to pochłaniają 30 kg na miesiąc + różnego rodzaju smakołyki.
Jedzą także czasami z nami obiady (...ugotowałem ostatnio wielki gar zupy pomidorowej z ryżem żebyśmy mieli go na parę dni ale zdążyliśmy zjeść tylko po pół miseczki bo resztą zajęli się ONI - nic się raczej u nas nie marnuje ;) )
zalbi pisze:Kastrowaliście samce?
Myśleliśmy o tym ale doszliśmy do wniosku że skoro są osobno i nie mają do siebie żadnego dostępu to po co mamy pozbawiać ich męskości. Jeśli chodzi o higienę to staramy się o czystość w każdej wolnej chwili więc ich przyrodzenia to nie problem. A jeśli chodzi o testosteron to przy takiej ilości nie stanowi to problemu bo ONI jako zwierzaczki stadne ustalają między sobą hierarchię gdzie każdy zna swoje miejsce i jakichś większych walk nie ma - jedynie jakieś przepychanki albo położenie kogoś na łopatki udowadniając swoją wyższość w stadzie. A ostatnim powodem jest to że martwimy się o ich zdrowie (tym bardziej że angielscy weterynarze nie mają zbytnio dużego pojęcia o ogonach).

Oto kilka fotek (tyle ile zdążyłem zanim pójdziemy spać):

Fumfel (znany także jako Lulu, Lulosław, Melulu czy Podzikłe):
Obrazek Obrazek

Dewoli :
Obrazek

Ricardo (gruby dumbiol :D - rozjemca w stadzie) i Grucha (ten z beżową plamką na plecach):
Obrazek Obrazek
Obrazek


Na razie niestety tyle ale obiecuje że będzie więcej (a mamy co opowiadać :) ).
A im więcej pytań tym łatwiej będzie mi pisać...

Pozdrawiam i do usłyszenia
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: zalbi »

Babli chodziło o obfocenie - czyli o obfotografowanie wszystkich Waszych ogonków.
I że przy takiej ilosci to bedzie problem.




Ale ciurzaste piękne.. i te uszka i ogonki.. =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: merch »

No sliczne i widac ze bardzo do Was przywiązane, skoro nie boicie się ich puszczac na dworzu:)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Nina »

Piękne chłopy :) Ładne wnuki Wam sie udały ;)
Beżyki mają standardową sierść? Jakaś taka mocno stercząca wyszła na tych zdjęciach :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: odmienna »

jaakie ładne chłopaki :D
więcej zdjęć ! więcej informacji! ;)

... rok temu pisaliście, że jedno z maleństw urodziło się bez ogonka - ????
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Telimenka »

Sliczni Panowie! a jak im ladnie jajeczka zwisaja z drzewka :-* :-*
Udane stworzonka..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Alexis »

ostatnie zdjęcie jest przeboskie :D
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Bajka o Popielu - ciąg dalszy :)

Post autor: Babli »

O właśnie. Jak odmienna wspomniała, mogłabym o bezogonkowego fotkę prosić?? Bo ciekawa jestem. I w ogóle jakie tam macie rzadkości.,, :P ::) Ach..trochę zazdraszczam gromadki :-[
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”