Winogrona

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: yss »

ja swoim daję. każdemu szczurowi po kulce albo po dwie. jak się zapchają, odkładają sobie na później. :) to są bardzo dobre owoce, jeżeli szczurek je lubi to tylko mu dawać.
cukier w owocach nie szkodzi. to ten biały rafinowany to świństwo.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: Usia »

Mój tata tak uwielbiał moje szczury że dostawały same smakołyki... najbardziej kochały ser .. za niego mogły zrobić wszystko.. potem zrobiły się grube.. więc na diete.. tata ze szczurami po nocach płakał :D.. ani on ani szczury nie mogły przeżyć tego.. ale cóż jak mus to mus.. potem juz miały fajna figure :) a co do winogron.. wydaje mi się że mogą, ale lepiej bez pestek.. arbuzy też..  więc możesz im spokojnie dać.. :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: Magamaga »

Tuptusia uwielbia winogrona. Dawałam jej jak jeszcze miałam domowy ekologiczny, tego sklepowego sie trochę boję.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: Oleczka »

Mysia winogronka ubustwila i ostatnim co zjadla w swoim zyciu to wlasnie winogronko przed pujsciem spac, w chorobie jak juz nie wiedzialam co jej dac do zjedzenia to mialam pewnosc ze wlasnie zje winogrono.
Jednak winogronko zawsze bylo obdarte ze skorki i mialo wyjete pestki. Obawialam sie tych skorek zreszta sa nie dobre bo twarde i blleee :P
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: yss »

moje słoneczka same sobie obierają ze skórki :)

a z pestek winogron robi się znakomity olej - spożywczy i stosowany w kosmetyce. tylko na takim smażę :D na pewno pestki nie zaszkodzą maluchom :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: S. »

Również daję swoim ogonkom winogrona. Albo rodzynkowe, albo usuwam pestki.
Ze "słodyczy" dostają czasami banana. Arbuza mogę sobie sama zjeść, ogony nie lubią.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: Izabela »

Zarówno pestki winogron, jak i arbuzów nie są szkodliwe i można je podawać. Tak samo, jak miąższ tych owoców. Jedynym problemem może być fakt, że winogrona uchodzą za jedne z najbardziej pryskanych owoców, przez co często są niezalecane, szczególnie, jeśli są kupowane w sklepie. Ja jednak je podaję, bo uważam, że teraz tak naprawdę to jemy samą chemię i wszystkie warzywa i owoce są czymś pryskane, tego nie unikniemy. Trzeba więc wszystko myć bardzo dokładnie w dobrze ciepłej wodzie i ogonom nie żałować  :) Można też obrać ze skórki.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: S. »

Moje ogony same sobie obierają winogrona ze skórki. Zjadają tylko miąższ.
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: ofilka »

lepiej uważajcie z winogronami. jedna moja szczurka lubiła je bardzo, ale gdy je dostawała zaczynała dapać się jak wściekła. miała uczulenie na winogrona
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
paulaxd
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 31, 2007 8:48 pm

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: paulaxd »

ja winogrona mam czesto w domu ale jeszcze  nigdy nie probowalam ,dlatego bo sie balam ale teraz jak bede moec winogronka w domu to zobaczy sie :) a jesli juz mowa o jedzeniu to ciurki lubia bardzo makaron gotowany i brokuly
Awatar użytkownika
Bałagan
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:58 pm
Lokalizacja: Gniezno

Odp: winogrona,arbuzy....

Post autor: Bałagan »

Pestki winogron(a co za tym idzie rodzynek;) nie sa szkodliwe- robi sie z nich przeciez olej dla ludzi i to nawet taki w miare burżujski...
Awatar użytkownika
Slodka-Pomarancza
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 04, 2008 7:18 pm

Re: Winogrona

Post autor: Slodka-Pomarancza »

Ja mojemu szczórkowi daje Winogrona tylko że przegryzam na pół, obieram z skórki i wyjadam pestki, ponieważ nie wiem czy może ona je jeść . :) .
Awatar użytkownika
Nyja
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 10:56 pm

Re: Winogrona

Post autor: Nyja »

mój winogrona je, ale te malutkie, bezpestkowe. Na początku nie wiedział jak się do nich zabrać ale teraz ma taką metodę - najpierw rozdeptuje winogronko a potem wyjada miąższ ze środka :)
patreli
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 03, 2007 10:20 pm

Re: Winogrona

Post autor: patreli »

Moje ogoniaste winogrona dostają od czasu do czasu.Uwielbiają je i jakoś same sobie radzą ze skórką.Choć fakt zawsze winogrona są umyte w ciepłej wodzie(zgodnie z moją filozofią,że skoro myje sobie to im tez trzeba)i wybieram im gronka,które nie są nadpsute. No i jest po gronku dla każdego tylko,ale starczy im przy ich diecie ;) Za to moje jedzą tylko białe winogrono, czerwone co najwyżej się zepsuje na półeczce gdzie chomikują swoje smakołyki i trzeba wyrzucić.
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Winogrona

Post autor: zyberka »

Ja daję i arbuza, i winogrono ;]
Dając ''sklepowe'' winogrono się nie obawiam bo Lucuś po prostu wysysa całą zawartość a skórkę zostawia prawie nie naruszoną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”