[NIEPOROZUMIENIA] problemy w stadzie, aresja, piski, wrzaski

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Mycha »

1ewenika pisze:TZN klatka ma trzy piętra, więc została podzielona na jedno pięto dla Białej i dwa piętra dla Szarej. Jednak nic to nie dało, jak szczurki latają po pokoju to dochodzi do bójek na środku pokoju, lub po kątach.
Bez sensu, że tak podzieliłaś. Szczury potrzebują osobnych klatek - trzymając je w ten sposób jeszcze bardziej się denerwują i nienawidzą.
Obserwuj, czy walczą do krwi. Jeśli nie, to mogą z powodzeniem mieszkać razem.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Nakasha »

Na gardle to mogą być oznaki przebiałczenia, alergii lub pasożytów... zalecałabym udanie się do dobrego weta.

Jeśli nie biją się do krwi, a tylko kotłują ze sobą, to nie ma w tym niczego złego... być może ustalają miejsce w hierarchii stada, a być może taki już ich łobuzerski urok :)

Nie oddzielaj ich, niech mieszkają w jednej klatce, chyba że w klatce gryzą się do krwi. Możesz też dokładnie umyć klatkę i zmienić jej wystrój.

Jakie wymiary na klatka?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
1ewenika
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:44 pm

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: 1ewenika »

od kiedy nie mieszkają razem Biały szczurek nie ma strupków pod szyjką, ale za to jak biegają po pokoju to niestety ale tłuką się do krwi, Biała ma strupki na kręgosłupie, i to dosyć znaczne, po za tym nie sądzę aby sama sobie wydrapywała te strupki, były tam wyraźne ślady po zębach
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Izabela »

Po roku wspólnego mieszkania nagle je rozdzielasz? :-\ Z tego, co opisujesz, przepychanki Twoich szczurzyc nie wyglądają na groźne, bardzie wygląda to na normalne zachowanie szczurów w grupie... Ja bym ich nie rozdzielała
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
1ewenika
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:44 pm

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: 1ewenika »

bardzo mi szkoda tego mojego Białego szczurka, był ciągle taki pogryziony, i pod szyjką i na kręgosłupie, od kiedy mieszkają razem odrosło mu futerko na karczku no i przytył troszkę. Ale przy następnej wymianie ściółki połącze je znów
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Nakasha »

Uhmmm, ale to są samiczki, tak?

Ciężko powiedzieć co mogło się stać, że zaczęły się gryźć. Samiczki nie przechodzą typowej burzy hormonalnej... a ta bardziej zadziorna nie ma problemów neurologicznych? Czasem mogą wzmagać agresję.

Mogą też mieć za małą klatkę.

Może spróbuj wykąpać je i posmarować proszkiem spożywczym waniliowym i wypuścić na neutralny teren, którego jeszcze nie znają?

Zmiana podściółki może nie wystarczyć, trzeba umyć dokładnie całą klatkę.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
1ewenika
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:44 pm

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: 1ewenika »

jutro wypróbuje ten pomysł, a jak długo powinny latać po neutralnym terenie?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Nakasha »

Kilka godzin dziennie, dopóki nie przestaną się gryźć.

Trzymanie ich w jednej klatce, tylko z zagrodzonym przejściem w niczym nie pomoże. Albo oddzielne klatki, albo w ogóle ich nie rozdzielaj...

Jeśli nie chcesz kupić drugiej klatki, to wypuść je na neutral na większą część dnia [oczywiście pod stałym nadzorem] i potem wpuść razem do umytej klatki. Może to pomoże...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Izabela »

Nie napisałaś, jakie wymiary ma ta klatka.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
muszlapentla
Posty: 60
Rejestracja: czw lis 08, 2007 9:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: muszlapentla »

rzeczywiście Nakashowy pomysł z wykąpaniem i posmarowaniem jakimś pachnącym spożywczym specyfikiem to super pomysł. Wypróbowałam go i rzeczywiście totalna dezorientacja, szczurki przy pierwszym poznaniu były zaskakująco miłe dla siebie. dopiero parę godzin później jak zapach wywietrzał zrobiło się groźnie. Dwa dni treningu i teraz się kochają.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Nakasha »

To nie jest mój oryginalny pomysł, a forumowy, ale to prawda, że często działa ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Izold »

Tez miałam ten sam problem kilka lat temu z moimi pierwszymi szczurami.Kuba i Albin.
Albin pojawił się drugi.Zawsze był buńczuczny i uważał że wszystko mu sie należy.Kubuś był spokojniutki i oddawał albinowi co chcial.Ale kiedy kubuś się zbuntował zaczęło się piekło.
Bili się o wszystko.o kawałek chleba,o sałate nawet o to kto pierwszy skorzysta z poidełka.;/
ja też sie zaczełam wkurzac tym bardziej ze odkryłam ze kuba ma rany na szyji i pleckach.Wzięłam klatke,porzadnie wymyłam,łącznie z poidłem,i miską i wymieniłam domek na inny.
Od tej pory był spokój choc czasem byly jakies sprzeczki ale to normalne u szczurasów. ;)
1ewenika
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:44 pm

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: 1ewenika »

dziś umyłam dokładnie klatkę i wszystko co w niej było, szczury wykąpałam (chociaż tego nienawidzą, a Szara zachowuje się potem jakby to była straszna trauma) szczurki zostały następnie wysmarowane zapachem, i włożone do klatki(nie mam możliwości aby wypuścić je w neutralnym miejscu) na razie są zdezorientowane, ale póki co się nie biją
1ewenika
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:44 pm

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: 1ewenika »

teraz moge juz napisac o skutecznosci tej metody na moich lobuzach. na poczatku byla ogromna trauma, woda jest be, potem zdziwienie, a potem mycie sie po waniliowym zapaszku przez dwa dni, spokoj byl do wczoraj, ale to co sie dzialo wczoraj to bylo naprawde nic w porownaniu do tego co kiedys, bialej sie zagoilo gardelko i futerko odroslo, chyba sa zadowolone, ze znow mieszkaja razem
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: dorosłe szczurzyce tłuką się bez opamiętania......

Post autor: Nakasha »

Bardzo się cieszę, że się pogodziły :) oby już tak zostało :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”