Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: KasiaGdańsk »

Kupiłam dziś szampon dla szczeniąt "Hilton" jest przeciwpchelny i nie wiem czy mogę nim umyć szczurcię.. Od dwóch miesięcy nie może domyć łebka od barwnika z czerwonego pluszu(to był domek :)), chciałabym więc jej pomóc i wymyć różowe miejsca. Czy ktoś z was stosował ten szampon???
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: falka »

http://www.zwierzaki.twoje-hobby.pl/ind ... ukt&id=390

luknijcie na to! pierwszy raz widzę :shock: co tym myślicie?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czym myc szczurka?

Post autor: Ewqa »

Szampon jako pasta? Dla gryzonii które w większości nie lubią wody lepszy byłby proszek do kąpania ich na sucho.

Ale jakby ktoś to wypróbował to niech napisze.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: AngelsDream »

Ja w desperacji kupiłam szampon dla małych zwierząt futerkowych i nie wygląda na to, żeby chlopakom cos się po nim działo, ale częsniej niz raz na 3 miesiące nie uzyje, bo jest ziolowy i jednak pachnie...
Wyjątki i dwa psy.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: merch »

Moim zdaniem ni epowinno sie kapać szczurków , ale czasem jest potrzeba bo np szczur sie strasznie zasikał czy cos ja najczęściej myje go wtedy częściowo odkręcam wodę w kranie na równy strumień ciepłej wody ( takiej ciut tylko cieplejszej od temperatury ciała ) i szczura trzymanego na ręku delikatnie zwilzam ( bez lepka drugą ręką potem odrobina szamponu hipoalergicznego, delikatnie i krótko wsadzam pod kranik i pakuje we wcześniej przygotowany recznik. Myśle ze szampon dla gryzoni jak został wymyslony dla nich tez może być ok. Co do okreslanie szczur wodny to mozna go stosować umownie na okreslenie szczurów , które lubia się kapać, ponoć zdarzają się takie egzemplarze, tyle tylko ,ze na pewno pani spredawczyni ni ebedzie tego wiedziała , bo to po prostu trzeba sprawdzić. Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Czym myc szczurka?

Post autor: Korlis »

moje żabcie lubią pływać.Ja ich kąpię szamponikiem który kiedy byłam na wakcjach kupiłam na zapas.Jest to taki fantastyczny szamponik dla szczurków.
:P
<szczurek>
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:32 am

1 male pytanko!

Post autor: <szczurek> »

Można kąpać szczura w szamponie head & shoulders (heden szouders)??? bo mam zamiar go kąpac., wiec chcialem sie zapytac czy mozna??

ps jest prawdopodobienstwo ze jak szampon jest mocny to szczurek moze stracic wzrok??

Przeniesione i scalone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 1 male pytanko!

Post autor: zalbi »

możesz go wykapać w nizoralu

szczurom nie myje się głowy, uszu, pyszczka ani oczu.


poza tym opcja szukaj nie gryzie. jest wiele tematów na temat kapieli szczura
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
<szczurek>
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:32 am

Re: 1 male pytanko!

Post autor: <szczurek> »

aha, a jak by sie niechcący zmoczylo szamponem jego oczy?? to moglby mi oslepnąć?? tak cos slyszalem o tym oslepnieciu i wlasnie sie pytam
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: yss »

nie mocz mu oczu :) namydl najpierw rękę, zacznij myć szczura od pupy, podnieś go, wyszoruj brzuszek i ostrożnie kieruj namydloną rękę w stronę główki, tak stopniowo, cały czas trzymając tę rękę na szczurze i przytrzymując go. po namydleniu szybciutko spłucz, delikatnie polewając wodą szczura zaczynając od karku. woda powinna spływać w stronę pupy.
użyj bardzo niewielkiej ilości szamponu [szampon powinien być przeznaczony dla zwierząt, ew nizoral, jeśli chodzi o problemy skórne].
ten się nie myli, kto nic nie robi
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Kąpanie szczurka w szamponie dla szczeniąt?

Post autor: Izold »

Hej. ^^
Moja Buruś ostatnio zaczęła prawde mówiąc CUCHNĄĆ.To już nie jest zwykly 'zapaszek' ale odór.Myślałam o wykąpaniu jej. Podobno to pogarsza sprawe ale co miałam zrobić? xD Czekać aż zacznie zarastać brudem?;] tak wiec wpakowałam ją do prysznica i nałożyłam na nią troche szarego mydła - bo tym mozna myć szczurasy podobno- I tak wiec wyschnęła wszystko ładnie pięknie i za dwa dni znów - bomba wybuchowa.Znów smród. Poszłam do sklepu zoologicznego i poprosilam o rade.Ten miły pan powiedział mi że jak śmierdzi to spróbować w szamponie dla szczeniąt (akurat mam 2. ;P).
I chciałam spytać czy tak wolno.ten facet nie wygladał na jakiegos szczegolnie obeznanego w szczurach wiec wole zapytac Was.Nie wypadnie po tym sierść czy coś? Oo
z góry dzieki za odpowiedz ;)

Przeniesione i scalone. /Agata
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Izold »

Zapakowałam ja dzis do umywalki i wymyłam szmapnem Hilton .Kosztuje okolo 5-6 zł i smrodku nie ma., :]
Marthela
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 13, 2009 8:00 pm

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Marthela »

Ja uważam że generaalnie szczurów nie powinno się kąpać ,dla wielu jest to stresujące a poza tym trzeba dopilnowac zeby mały sie nie przęziębił ja moja starszą szczurcie umyłam ciepłą wodą ale to tylko grzbiet .Byłam zmuszona bo młdosza szczurzynka ciągle włazi na nią i sika xDJeżeli chciecie coś zrobić z zapachem to proponuje sianko ładnie pachnie naturalne ,trzba tylko uważac na jego jakośc ze względu na insekty i różne smieci które można w nim znaleźć .
Jerso Ales
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 14, 2008 1:45 pm

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Jerso Ales »

Ja czytałem, żeby najpierw nalać wody miski, przyprowadzić pod nią szczurka i jak będzie chciał to się pochlusta. A dobrze by chyba było, by woda była letnia,
[spam]
Wycięte przez: Ania
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: sachma »

ja moje szczury myje zawsze pod ciepłą bieżącą wodą. kompie w różnych środkach ;)
-płyn do higieny intymnej
-nizoksin
-mydło w płynie dove
Szczury są kompane kilka razy do roku (przed wystawami) oraz kiedy się w czymś wymarzą..
myję szczura całego po za łepkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”