Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Babli »

Dziękować :) Papużek ładny bardzo, to samiec, bo ma niebieską woskówkę :).
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: *Delilah* »

o! ja poproszę o zdjecia glonojadow :)
Uwielbiam je :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Dziękuje za komplementy.Babli tak welonki pływają z gupikami może metoda plega na tym by gupiki były pierwsze w akwarium i jak za jakiś czas wprowadzą się welonki to traktują je jako element akwarium i krzywdy nie robią.Na molinezje też uwagi nie zwaracją szczególnie ale może dlateo,że to czarne więc nie widzą:)
Delilah postaram się zrobić zdjęcia glonojadom choć ciężko będzie bo to obiboki straszne tylko na jedzenie wychodzą.Wielgachne są oczywści biorąc pod wage wielkość zbiornika w jakim mieszkają.
Babli dziękuje serdecznie za stwierdzenie płci u jak się okazało paputka.Miałam mu towarzystwo załatwić ale ze względu na nie pewność płci wolałam nie ryzykować.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: *Delilah* »

Czekam z utęsknieniem :)
Kiedy jeszcze miałam akwarium, to właśnie glonojady zawsze były moimi ulubieńcami :D
A co do welonek i glupikow, to u mnie tez nie bylo problemów z ich koegzystencją ;))
Najlepiej jednak było, kiedy stado glupikow rozrosło mi sie do niewyobrażalnych rozmiarów i co rusz spotykałam w rożnych katach akwarium młodociany narybek, masakra :)
Z tego co pamiętam, rożne dziwolągi sie rodziły - np. swego razu miałam wysyp "rybek syjamskich", zrosnietych brzucholami bądz głowami...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: marlena91 »

Śliczny paputek Kiwi :D
Bleki widać że dostał coś pysznego że tak się oblizywał
No i Rybki też cudowne :) (oddaj :P )
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Delilah no u mnie tez gupikowe stadko się rozrastało w zastraszającym tempie więc trzeba było uruchomić znajome akwaria znajomych i poroznosić conieco.Teraz mam znacznie mniejsze stadko no i nie wyławiam narybku jak kiedyś więc z całości z 3 zawsze zostają reszta jest pokarmem.Skończyłam wyławiac jak pewnego razu odchowalam caly narybek...wyławialam kieliszkiem jak prawdziwa akuszerka i było tego 80 sztuk.
Dziwnych przypadków nie miałam no może raz krzywa samiczk się urodziła,jakby złamana w połowie ale żyła u mnie piękne 2 lata(prawdziwy dziwny okaz).
Glonojada mam białego i czarnego a marzy mi się taki cetkowany i myśle nad bocjami one tak wspaniale się bawią kamieniami ,że można godzinami obserwowac ale nie wiem jak sie zaklimtyzują wtym towarzystwie mieszanym.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Leia »

Cudny zwierzyniec! Ale ja już nie mogę doczekać się szczurków. Bleki przypomina mi mojego kochanego Kapselka - piękny jest! Rybcie boskie, a papużka też śliczna, mimo, iż nie lubię i boję się ptaków.
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: sauatka »

ooo, ale pokaźne stadko :)
świniaki boskie! uwielbiam świniaki!
mizianka dla zwierzaków ;)
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Nue »

Dom pełen zwierzaków... super :) Też bym tak kiedyś chciała.
Wymiziaj świniaki i psa, papużka to nie wiem, czy lubi ;)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: odmienna »

jaaaaki pięęęękny zwierzyniec! aż mnie zazdrość ogarnia. :D

Dawaj szybko Misterów Szczurów!
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

No to jak obiecałam tak i są panowie szczurkowie:)
Obrazek
Tak się wyleguje Farcik to jego ulubione miejsce na drabince.
Obrazek
Fuksik i Farcik w biegu.
Obrazek
Tak się bardzo braciszkowie kochają...tulanki albo wojna bo spokojnie być nie może.
Obrazek
Akuku czy pani przynisła coś dobrego??a jednak nie będzie błyskała tą wstrętną lampą:)
Obrazek
No i jeszcze raz moja piękna mordunia:)
No to chyba już wszyscy są....
Ps.Zdrobiłam zdjęcie jednego pana glonojada bo drugiego znalezc nie mogłam więc spcejlanie dla zainteresowanej:)
ObrazekObrazek Prosze bardzo:)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Ogoniasta »

Piękne kapturzaki! :D ...a Farcik jakie dostojne panisko. :D
Przytulaski i mizianko dla ogonków ode mnie i od moich panienek! ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: zalbi »

samotna papużka nierozłączka.. no ja nie mogę.. dziwne.. :(


a jakie masz ryby w tym akwarium?

co do glonojadów.. akwarium 80 litrowe jest dla nich za małe.. tego typu glonojady (a Twoje to chyba syjamskie z tego, co widzę) rosna bardzo duże i miminalne wymiary odpowiednie dla nich to minimum 100 - 150 litrów.. nie wspominajac juz o tym, ze jest to odmiana z natury agresywna w stosunku do swojego gatunku i niektórych innych ryb, i takie glonojady nie powinny być trzymane dwa w jednym akwarium.

ja mam zbrojnika niebieskiego i przymierzam sie do akwa 250..


a szczuraki sliczne, może weź jeszcze dwa kapturki do kompletu, akurat szukaja domu =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Zalbi gdyby Tobie kiedys coś pasowało to zapewne ogłosiła bym świeto narodowe gdbym miała ku temu odpowiednie prawa.
Nie chce pisac nic odnosnie Twojej wiedzy ale widzialas kiedys papuzke nierozlaczke...bo moja jest falista.
Papuga w rzeczy samej była samotnikiem skoro 2 miesiące biła sie z innymi,wiecznie poszarpana.Myslałam nad towarzystwem dla niej i owszem ale w chwili obecnej jeśli nie da jej się połączyc i będzie wojna będe musiała kupić kolejną klatke i trzymać w niej ta drugą po czym zapewne tamta będzie samotna i trzecią dokupić będe musiała.Nie zakładam posiadania woliery więc odpada.
ZCo do akwarium to mam 2 welonki jak pisałam około 6 gupików,2 molinezje i 2 glonojady.Wierz mi ,że miejsca mają wsroc i jeszcze troche a co do glonków to nie są aż tak wielkie,żeby się nie mieścily no i są 2 od początkow mojej przygody z rybkami nie widziałam,żeby się gonily czy przeszkadzała im ich własna obecność.Mają mase kryjówek każdy ma swoje miejsce.
Mówią,że bojownik nie może być z innymi rybami bo atakuje młody jest wstanie mieszkać i dogadywać sie z Brzankami,Duchami a nawet sumami rekinimi.Potwierdzony przykład koleżanki mojej mamy i tak mieszkają sobie kupe czasu i nic sobie nie robią.
Teorie można znać ale praktyka czasem mija się z nią i to znacznie.
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Nieja »

Rety, jak ja kocham czarne kapturki! Są piękni! Ukradłabym Ci! Wycałuj te mordki od szalonej Nieji :)

A papużka skoro tak się zachowuje to wnioskuję, że spędzasz z nią dużo czasu? Moja znajoma na papużkę falistą, która jest zazdrosna o psa i go atakuje, kiedy ten się tuli do niej. Być może papunia nie akceptuje innych, bo uważa że jest Twoja i tylko Twoja i nie chce się Tobą dzielić z innymi ptaszkami :)

P.S. Czy Wy też widzicie na zdjęciu 'Akuku!', że ma na boczku traktor? :)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”