sikanie po ścianach

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

sikanie po ?cianach

Post autor: morzeszek »

co zrobić aby szczurcie nie lały mi po scianie za klatką
bo one to robia złośliwie
tak żeby śmierdziało
iżeby moja rodzinka je cały czas mniej je lubiła

one jak nazłość żeby sie odlać wchodzą na gure i wieszają sie na kratkach
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
The Green Fairy
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 01, 2005 1:24 pm

sikanie po ścianach

Post autor: The Green Fairy »

Odsun klatke dalej od sciany. Bardzo watpie, ze robia to po to zeby smierdzialo... :roll:
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: AngelsDream »

Moja klatka stoi przy samej scianie i nie zauwazylam, zeby ktorys z moich 3 samcow sikal tak, zeby lecialo na sciane. moze cos w klatce jest xle skonstruowane, bo szczurki sikaja czesto tam gdzie stoja, czyli np z gornych pieterek - zanim doleci na dol od czegos sie odbija i chlapie na scianę.
Wyjątki i dwa psy.
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

sikanie po ścianach

Post autor: morzeszek »

hmm w klat6ce jest dobrze ale ostatnio jak by zamiast zchodzić na doł obrały se taki sposób
a odsuniecie klatki od ściany i tak nic nie da bo w takim wypadku co godzine bym musział biurko ścierać bo kałuże by sie zrobiły

całe szczeście że mam zmywalną tapete :P
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: Meggy »

nic nie zrobisz, chyba że obciągniesz pręty jakąs grubszą folią... no ale to w try miga przeżrą... moje też sikają z góry na dół, z tym, że górna klatka jest mniejsza od dolnej, więc na podłogę toto nie leci :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: AngelsDream »

U mnie najwyraxniej grawitacja dziala inaczej:P
Wyjątki i dwa psy.
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: Czarna20 »

pomysł z folią dobry ale nie na prętach tylko na ścianę proponuję zamontować. mozna też zastawić ten bok klatki np listwą albo inną deską...
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: Fam »

ja proponuje pleksiglasowa plytke oparta o sciane u gory i u dolu o brzeg kuwety. paskudztwo bedzie splywalo do kuweti i wsiakalo w trociny, a szybe latwo umyc, moze btc tez szklo. byle by przymocowane tak zeby sie nie potluklo
za tęczowym mostem: Karolcia
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

sikanie po ścianach

Post autor: roenna »

Hmm.. A co powiesz na przeplatanie sznurka przez pręty?
Tak żeby zrobiła się taka sznurkowa ściana. Co prawda ja stosowałam ten sposób na wysypywanie karmy która leżała wokół klatki ale skutkowało.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: Fam »

sznurek (nawet zylka) nasiaknie i bedzie cuchnac na sikanie nie pomoze
za tęczowym mostem: Karolcia
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

sikanie po ścianach

Post autor: roenna »

Właściwie jeśli nie gryzą pleksy powinno pomóc.
Tylko wydaje mi się, że trzeba ją jakoś przymocować, bo samo oparcie nie wystarczy...

[quote="Fam"]sznurek (nawet zylka) nasiaknie i bedzie cuchnac na sikanie nie pomoze[/quote]
moze komuś pomoże przy innym problemie ;)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

sikanie po ścianach

Post autor: Fam »

jak kuweta ma wystajacy brzeg to starczy opraec, jak nie to mozna wywiercic dziorki i przymocowac drocikiem, pleksa jest dosc plastyczna mozna z niej wycinac i w niej wiercic
za tęczowym mostem: Karolcia
rabarbara
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 2:59 pm

Re: sikanie po ścianach

Post autor: rabarbara »

No własnie od 3 miesiecy mam 3 szczuraski dziewuszki i zauważyłam,że one siusiaja sobie na pieterkach w kątach,podnoszą ogon i sikają w kąt,a co za tym idzie ich siuśki albo odbijaja sie od prętów i leca na ścianę,albo spływaja po klatce i szybko prety sa brudne albo splywaja po petach a pozniej na podloge,czemu nie moga sie zalatwic na trocinkach tylko na tych pietrach.Co mam zrobić....Najgorsze jest to ze ja mam plastiwkowe piętra i jak nasiuaja w kat to jest mokre pieterko a pozniej one spia na tym....fujjj.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: sikanie po ścianach

Post autor: Izold »

Taka szczurza natura ;D Pośmierdzą troszkę i potem się przyzwyczaisz ^^
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: sikanie po ścianach

Post autor: Nina »

Sikać będą na półki, innej opcji nie ma. Dawaj im na pięterka szmatki, troche pomaga. A na ściane polecam plekse (droższe rozwiązanie) albo jakiś plakat nadający sie do wyrzucenia, czy kawałek kartonu.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”