Koniec szczurzej historii. Trzódki ciąg dalszy.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: odmienna »

dopiero teraz mogłam obejrzeć filmik! ( sprzęt w pracy mam taki, że to przerasta jego możliwości). Podziwiam Twoje operacje z muchą, ale nie mam wątpliwości, że było warto. :D
Pewnie byłabym gotowa latać z siatką za muchami, byle tego dziobola nasycić.
U mnie much prawie nie ma a jak się jakaś pojawi, poluje na nią kot. Mógłby być z niej pożytek przy karmieniu Oskara, bo na szczęście nie zjada; jak w końcu upoluje i mucha jest kapputt, drapieżnica lamentuje nad nią, jak dziecko nad zepsutą zabawką.

Co do robali... życie, to bardzo skomplikowana materia jednakowoż. Proste skojarzenie: „ma robaki- bo ma ryby” okazało się zbyt prymitywne.
Nawet nie próbuję zgłębić, czym się jakie ryby karmi, bo ja chyba bardziej niż Leia ptaków, boję się ryb właśnie. :-[
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Nue »

Eee, odmienna, blisko byłaś: "ma robaki, bo CHODZI na ryby" ;D
zalbi, a jak matura? Masz już wyniki? O ile pamiętam, tematem Twojej prezentacji były szczury?
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

Nue pisze:zalbi, a jak matura? Masz już wyniki? O ile pamiętam, tematem Twojej prezentacji były szczury?
co do szczurów na maturze:
zalbi pisze:Nie można wymyślać sobie tematu na maturę, jakby tak było to każdy by zdawał =D
Prezentacja była na PP. Napisałam sobie wszystko w punktach, takie krótkie hasła, żeby mówić po kolei i i tak kilka ominęłam =P Myślę, że większość powiedziałam ale nie opowiedziałam dokładnie o umaszczeniach bo z tego wszystkiego zapomniałam =P
zalbi pisze:jaki cel miała prezentacja? pokazać, że umiesz mówić, przekazywać informacje i potrafić się pokazać. taki wymysł profesorki. temat dowolny. to co innego mogłabym wybrać? zastanawiałam się między jeździectwem, ,żeglarstwem, snowboardingiem i szczurami. a że szczury miałam podane na tacy, tak więc wygrały...
zalbi pisze:u nas można było półtora roku temu zgłaszać tematy (na maturę 2009), których nie było na oficjalnej liście ale wszystkie, które proponowali uczniowie, zostały odrzucone. Ja mam 'motyw miłości w literaturze i sztuce' i mam między innymi książki i filmy o zwierzętach =P
z matury ustnej z polskiego mam 60 %. jestem bardzo niezadowolona. gdybym miała inną komisję dostałabym 100%. w komisji były najbardziej wredne kobiety z całej szkoły. jedna dziewczyna, po wyjściu z sali, wybuchła płaczem. po mnie tak jeździły, że odpowiadając na pytania zadane przez nie, miałam już łzy w oczach.
_____________________________________________________________________________________________

Jedyna ryba w moim akwarium, której nie wezmę do ręki to zbrojnik niebieski - ma kolce i gdy tylko się zdenerwuje, stawia wszystkie te kolce i ja się ich boję.
W niedługim czasie opiszę moje podwodne stwory i wstawię zdjęcia żeby pokazać Wam, że nie ma się czego bać =P

Oskarek jeździł znowu na mojej ręce. Gdy weszłam do kuchni, zeskoczył i wylądował w pudełku, w którym leżała Diablo. No cóż.. =]
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

=)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: sachma »

zalbi pisze: Jedyna ryba w moim akwarium, której nie wezmę do ręki to zbrojnik niebieski - ma kolce i gdy tylko się zdenerwuje, stawia wszystkie te kolce i ja się ich boję.
ale te kolce nie są ostre.. mój zbrojnik też ma i biorę go w rękę bez problemu - to moja najstarsza ryba, przeżyła trzy zmiany ryb (akwa ogólne, pyszczaki i znów akwa ogólne) ryba ma 4 lata jak nie więcej ;) kupiłam jako maluszka a teraz jest całkiem spory, je z ręki (mam tabletki dla ryb i on grzecznie to skubie kiedy mam ją na ręce) :P nie boi się niczego, nawet pyszczaki przeganiał od jedzenia, mimo że były dwa razy większe..
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: odmienna »

Jakie fantastyczne zdjęcia!
Ale to piękne Emanisko maltretuje Burtonika! :-\
Zawsze mnie zachwyca w Twoim podpisie właśnie zdjęcie Burtona – ucieleśnienie pięknej, wyluzowanej kapturowatości (czemu mam tak daleko do Jerza? Strasznie zapragnęłam sponiewierać jego szczurzą godność w akcie miętolenia :P ). A Dante na tych zdjęciach, jest po prostu śliczny. :)

mów co chcesz ,Sachma :D - ja wiałam z jeziora przed karasiem i na próby zawstydzania mnie, twardo twierdziłam, że to wszak drapieżna ryba, a drapieżna ryba to Szczęki…
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Buni@ »

Cudowne zdjęcia...
Burton - zachwycam się nim od zawsze...wszak to cudne kapturzysko
Eman - mimo iż piękny tym razem bardzo niegrzecznie się zachował budząc Burtona...chociaż pięknie przytulali się śpiąc =]
Dante - jak zwykle pięęęęknie
Equss- zdjęcie, gdy ucieka z przekąską...bezcenne

Dla wszystkich ogonów mizianko :) [a dla Emana jeszcze pstryczek w pupkę za maltretowanie Burtona!]
I nadal czekamy na opowieści ze świata podwodnych stworów ;D
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Filipw »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8b ... bf58c.html <- zdjęcie jest bosko zabójczo niebiańskie :) Kochane kaptury :D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

Oskarek wczoraj już latał! Przefrunął z pralki na umywalkę a potem poleciał przez przedpokój na schody..

Dzisiaj dostał jabłuszko i popił wodą. Potem już nic nie chciał.

Gdy wychodziłam do weterynarza z Markizą zajrzałam do niego żeby go nakarmić a on leżał na dnie klatki na boku, z wyciągniętymi nóżkami i zamkniętymi oczkami. Babcia wyciągnęła go z klatki a on zaczął piszczeć. Potem znowu przymknął oczka. Polała go trochę chłodną wodą i ożywił się całkiem chociaż nadal był jakiś bez sił. Chciałam go zabrać do weterynarza razem z kotem ale mi nie pozwolili.
Pojechałam z Markizą a Oskar został w domu, polepszyło mu się. Chwilę przed moim powrotem odszedł jednak zupełnie.

=..(
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: susurrement »

kurcze, strasznie mi przykro.. :(
a co może być powodem odejścia?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Babli »

zalbi, przykro mi. (*) Lampeczka dla ptaszka.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Filipw »

Jezu, zalbuś tak mi przykro :(, szkoda ptaszka ;(
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Buni@ »

Jeju...bardzo mi przykro :'(
Światełko na drogę <*> dla Oskarka
Trzymaj się :-* :(
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek
Equus waży już 350 gramów =D potężne szczurzydło z niego będzie =)
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 6:23 pm przez zalbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Babli »

Uwielbiam wasze nadrzewne zdjęcia! Po prostu.. ah.. A Equus.. rudee.. :-*

przepraszam, ale za każdym razem jak go widzę mdleję, brak mi słów, i po prostu nie piszę, bo nie wiem co :D

/ padłam! padłam! padłam! odpadłam! Dla ostatniego zdjęcia umrę! Kradnę na tapetę, nie waż się mówić nie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”