[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Mageda »

Wróciłam od weta.
Pamiętał przypadek Zuzi.
Dał mi ten sam płyn kokosowy co ostatnio (wtedy znikły jej na tydzień strupki i była głaciutka jak pupcia niemowlęcia :) jednak potem gdy kąpiel była zakończona wróciły znowu)
Powiedział, że skoro znikły to płyn jest skuteczny, ale muszę dłużej czyli miesiąc kąpać ją w nim.
Przez 2 tygodnie 3 razy w tygodniu, po tym czasie 2 razy.
Płyn ma nazwę Hexoderm.

Najbardziej mnie zdziwiło, gdy powiedziałam mu o tym Pularynie i tym zastrzyku, że to jest na pchły, a ona pchełek nie ma. No i nie polecił mi ich, tylko to co miała wcześniej.
No nic, pozostało mi czekać na rezultaty i mieć nadzieję, że pomoże na dobre.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Gehenna
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:53 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Gehenna »

Moje maleństwo również męczy to paskudztwo.
Najpierw dostawała zastrzyki - co pomogło, niestety tylko na tydzień. Później jednak zmieniłam weta. Teraz próbują ją leczyć pryskając Frontlinem, jednak żadnych rezultatów nie widać. Czy jest jakaś szansa, że Frontline pomoże? Czy też lepiej wrócić do zastrzyków (brrrr)?
"I cry when angels deserve to die..."
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: AniaP »

Słuchajcie jakiś czas temu napisałam maila do dr Wojtyś w sprawie problemów z drapaniem u szczurków. O to cytat:
"Proszę iść do weta i poprosić o wzięcie zeskrobiny z granicy zdrowej i chorej skóry (do pierwszej kropli krwi). Taka zeskrobinę może zbadać każdy lekarz, ale można ja także wysłać do laboratorium np. w Warszawie. Z takiej zeskrobiny można wyizolować pasożyty, grzyby lub bakterie, więc w końcu trafimy. Na pasożyty zewnętrzne proszę pójść do lecznicy i poprosić o preparat Pularyl w płynie (rozcieńczenie 1:100 - 1ml + 100 ml wody). Proszę smarować skórę zwierzaka jeden raz dziennie co trzeci dzień i po trzecim zabiegu ocenić, czy nastąpiła poprawa. Jeśli nie, w ostateczności będziemy podejrzewać alergię.

Milena Wojtyś, lek.wet."

Dla mnie jej opinia jest bardzo ważna, w końcu to eksper od naszych szczurków. Nie dawajcie na siłe zastrzyków, jeżeli nie ma pewności na co one mają pomóc. W końcu dr Wojtyś nic o zastrzykach nie wspomina, trzeba najpierw ustalić przyczynę drapania!
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Ania »

Mageda - ja mam trochę inną teorię - skoro strupki zniknęły znaczy to, że płyn jest skuteczny objawowo. Dokładniej:
Skutecznością możnaby nazwać sprawę wówczas, gdyby płuyn działał na przyczynę a nie na objawy. Stosuję w obecnej chwili leki objawowe ikażdy jest skuteczny jak sama nazwa wskazuje - na objay ale nie mogę powiedzieć, że są skuteczne jeśli mam na myśli samą chorobę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Mageda »

narazie nic mi chyba nie pozostaje, jak wykąpac ją w tym i czekać na efekty.
Mam wielką nadzieję, że to pomoże i więcej Zuźka nie będzie się drapać.
A jak nie .......to już sama nie wiem .......
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Goś »

[quote="Gehenna"] Teraz próbują ją leczyć pryskając Frontlinem, jednak żadnych rezultatów nie widać. Czy jest jakaś szansa, że Frontline pomoże?[/quote]

Kurde!! Frontline jest dla szczurków niedobry!!
Tak twierdzi Bielecki i tego się trzymam!
Nie można go na szczurach stosować!!
:(
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Ania »

Frontline po propstu czasem powoduje alergie u szczura, tak samo jak zastrzyki z ivermectinu, tak samo jak Pularyl. Wszystkie 3 to straszne świństwa, żadne nie jest praktycznie dla szczura dobre.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: moni »

Moje szczury też się bez przerwy drapią.Jedna jest z przodu równomiernie pokryta małymi strupkami.
Przechodza teraz trzecią kurację pularylem.Dwie poprzednie pomogły na krótko, ale też nie w 100%.Mówiłam o tym dr Wojtyś.Zastanowiłam się teraz dlaczego nie zrobiła zeskrobiny skoro Pularyl nie działa.Następnym razem poproszę ją o to.I moim zdaniem to powinna być rutynowa czynność przed każdym podaniem leku na ektopasożyty.Jak dla mnie to dawanie leku w ciemno to złe posunięcie, bo tak to można długo i namiętnie aż sie szczur nie wykończy.A wet zarabia na częstych wizytach.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Golo »

może to być jakaś choroba skóry idź do weta to powinno pomóc
SZCZUROman
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Ania »

Sachma - na 99,[9]% były to wszoły
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: GoHa »

mam pytanko... jutro robie ostatnie pranie chlopakow w pularylu... jak na razie nie wiem czy jest lepiej czy gorzej... drapia sie jak zawsze... ale w sumie dopiero dzis Leos rozdrapal sobie dwa strupki.... i wlasnie chce wiedziec... jak wyglada etap gojenia sie... poprawy stanu... ile czasu te strupki znikaja...? bo ja rozumiem ze strupki swedza (nawet ludzi) i leos mogl sobie rozdrapac przypadkiem... nie wiem jednak kiedy zauwaze poprawe... co bedzie jej oznaka... hm...? macie jakies doswiadczenie? czy szczurki ktore zdrowieja.... nie rozdrapuja strupolcow? hm?
Dobrze jest być kochanym... :)
yngo
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 7:56 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: yngo »

Moja szczurzyca miała takie same objawy tyle że między łopatkami, jednak wererynarz postawił inną diagnozę. Stwierdził że Tasza ma jakąś odmianę gronkowca. Było to 31 sie. Przez 5 dni jeździłem do lecznicy na zastrzyki i smarowanie jakimś płynem. Dostawała SPECTOLIN-antybiotyk. Już po pierwszym zastrzyku- następnego dnia było widać poprawę. I z kazdym dniem było coraz lepiej. Dziś ma 3 może 4 ranki i troszkę sklejoną sierść. Przestała się drapać!!! Teraz wg weterynarza całkowite wyzdrowienie to kwestia 3-4 dni.
Powodzenia!!!!
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: olka »

Antybiotyk bardzo często skutkuje w przypadku niektórych pasożytów - po prostu "wyjaławia skórę" a te drobinki sa na tyle wrażliwe, że giną.
Olka
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: GoHa »

W ramach desperacji .. zastosowalam u Leonka ivermectin. Dzisiaj. Kiedy powinnam widziec efekty? Jak dlugo sie goja rany? Chyba poddam tez zastrzykom szczury zdrowe w sumie (maja dwa z nich po kilka strupkow malych). Sa one w stycznosci z chorym... co myslicie? Kluc je dla bezpieczenstwa?
Dobrze jest być kochanym... :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Beeata »

pasozyty prawdopodobnie przeniosly sie tez na inne szczurasy ,wiec jesli juz leczyc to wszystkie. Po 2 dniach Leon powinien przestac sie drapac,chyba ze zaprze sie zeby drapac juz istniejace ranki czy strupki . Jesali nie bedzie drapal to po kilku dniach powinny odpasc,jesli nie sa duze. Ivermectin jest bezpieczny a przyokazji szczuras pozbywa sie pasozytow wewnetrznych jesli ma.U mojego przy okazji i tych sie pozbylismy,nawet nie wiedzialam ze je ma:-/
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”