SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Ressa »

To jak najbardziej dobrze! Szczurka okazuje Ci w ten sposób swoje oddanie i odwdzięcza się za pieszczoty. ;)
Moi chłopcy też tak robią. ;D
PS. Czy ona ma koleżankę? :)
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Izold »

albo ma za mało soli w organizmie i liżąc Twoją dłoń,uzupełnia ją . może kup jej taką lizawkę w zoologu?
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: andzius »

Co do koleżanki, a w zasadzie koleżanek Anahi: Afrodyty i Vanessy, to troszkę zawiła historia ;) , a mianowicie: An kupiłam w zologu 1 sierpnia i od tamtego czasu tłumaczyłam mamie że: np. samotny szczur= nieszczęśliwy szczur, ale mama uważała, że klatka jest o wiele za mała( taka dla chomika), no więc powiedziałam mamie, żeby jej kupiła nową klatkę. Oczywiście powiedziałam to w nerwach i niewierzyłam, że mama zrobi to naprawdę, a jednak po kilku dniach od tamtej rozmowy obudziłam się rano, bo przeszkadzał mi straszny hałas, no więc odruchowo nawet nie otworzyłam oczu, tylko powiedziałam zaspanaym głosem: " Cicho An, próbuję spać...". Ale pisk który usłyszałam nie należał do mojej An, więc lekko przerażona otworzyłam oczy i wstałam i zgadnijcie co zobaczyłam na biurku! Wielką klatkę ze wspaniałymi drewnianymi pięterkami, hamakiem, tunelem i huśtawką, ale nie to było najlepsze: w środku biegały jak oszalałe 2 piękne dziewczyny: czarna jak diabeł Vanessa i szara z białymi plamkami Afrodyta, więc od razu się ubrałam otworzyłam klatkę Anahi, wzięłam ją na ręce i włożyłam do nowej klatki i od tamtego czasu, kiedy stukam w klawiaturę to te 3 małe małpiszony łażą mi po całym biurku i po mnie, aktualnie wszystkie siedzą na moich ramionach. ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Izold »

Ja również gratuluje. ;) nie wyobrazam sobie mojej mamy kupującą klatkę dla moich śmierdzieli :D
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Jessica »

gratuluje mamy:) moje tez kupila chlopakom klatke:)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Buniowata
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:07 pm

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Buniowata »

Bardzo fajne :D Gratuluje chceci :)
Ze mną Bunia xD:**
Nini
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 14, 2009 12:38 pm

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Nini »

Jest to coś pięknego powiem tak szczerze pomogłaś mi i to bardzo nawet nie wiesz jak. Pod względem niszczenia cos o tym wiem Fredzik zjadł mojemu chłopakowi pół pokoju ale da sie zyc bez kina domowego polowy ściany lecz o jego koszulce skarpetkach i innych jego pogryzionych rzeczach łacznie z butami nic mu nie mowilam zeby sie nie przeraził ;) ale szczury to najlepsze zwierzeta na świecie
Ashhley
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 05, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Ashhley »

achhh te nasze super mamy :)


odbiegając, dzięki za abc :) przydaje się
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: con3x »

Drobna uwaga.

Przy literce P jest drobny błąd:
"za takimi sytuacjami ma odstępstw od tej normy." - powinno być "nie ma odstępstw" ; )
bless ya.
Ashhley
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 05, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: Ashhley »

jeżeli chodzi SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN to warto również przeczytać to: http://www.kazior5.com/zwierzyniec.htm#szczury :)
Awatar użytkownika
BabyP
Posty: 82
Rejestracja: czw sie 19, 2010 5:11 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: BabyP »

Mamę masz złotą ;) . Jak kiedyś byłam młodsza, mieszkałam z rodzicami i miałam swojego pierwszego szczurasa, było to dla mnie wprost nie do wyobrażenie żeby mama sprezentowała mi takie cudeńko. :)
,,To co czuję jest tylko moje''
Obrazek
Ze mną: Lucia,Luna, Misia,Cooky,Yogi, Maleństwo. Za TM: Tabuś, Husky, Poldek, Szajbus, Lucky
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: adzia19923 »

Dlaczego szczurkom nie wolno dawać cytrusów?? Szczególnie samcom??????
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: lovekrove »

Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
koles115@onet.eu
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:49 am

Re: SZCZURZE ABC: CO KAŻDY POCZĄTKUJĄCY WIEDZIEĆ POWINIEN

Post autor: koles115@onet.eu »

na prawdę super to SZCZURZE ABC szczególnie dla początkujących czyli dla mnie:) szczurka chcialem miec juz od bardzo dawna ale udalo mi sie dopiero teraz po ślubie kiedy zamieszkałem z żoną, która na widok mojego nowego przyjaciela plakala jakies pare godzin:( moj splinter mieszka ze mna dwa tytgodnie, cudowne zierzątko tylko troche sie zmartwilem bo kupilem go w sklepie zoologicznym. mam pytanko co oznacza ze czasami lapie mnie delikatnie zabkami za reke lub za palec, bo na poczatku myslalem ze chce mnie ugrysc??? moze to troche smieszne ale to moj pierwszy szczurek.
Zablokowany

Wróć do „O szczurach”