[ŚWIERZBOWIEC] strupki na uszach, drapanie - cz. 2

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Świerzb - leczenie.

Post autor: fenomenalna90 »

Dzięki temat mi odpowiedział na parę pytań. Czas poszukać normalnego weta. A ten mi z takim przekonaniem powiedział, że "jedynym ratunkiem jest maść za 78 złotych" :/
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: [SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Bazyllia »

Hej, nie wiem czy dobry dział, nie mogę trafić na odpowiedni...

Moja szczurcia ukochana ma malutkie strupki, ranki na szyi i ramionach. W pierwszej chwili myślałam, że się podrapała do krwi. Ale nie ma długich pazurków.
W dziale "jak badać szczura", widziałam, że należy zwrócić uwagę na coś takiego. Ale co to jest??? :(
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: [Pasozyty] - Krosty na uszach

Post autor: Karmelkowa »

Moj Karmel tez ma takie krostki na uszkach. Wcześniej były białe i smarowałam je Rivanolem teraz zrobiły sie czerwone. Jestem przerazona. Powie mi ktoś ile trzeba zapłacic za wizyte u weta ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Pasozyty] - Krosty na uszach

Post autor: Paul_Julian »

Chyba max 30 zł , może 5 zł , może 10 zł ... Zalezy od weta. Na pewno nie wolno tego zlekcewazyc :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: [Pasozyty] - Krosty na uszach

Post autor: Karmelkowa »

Dzieki za odpowiedz. Troche mi ulżyło bo myslałam ze to kosztuje fortunę. A wiecie w czym mozna przetransportowac szczura ? Transportera nie posiadam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Pasozyty] - Krosty na uszach

Post autor: Paul_Julian »

Jesli masz plastikowe wiaderko (takie jak do kapusty ) , to w wieczku zrob dziurki i bedzie ok nawet na 2 szczurki. Zawin w polarek i włóz w torbę lub plecak . Oczywiscie zostaw otworek na oddychanie i nies przytulone do siebie .
Od biedy może też być duzy słoik (kiedyś były takie szerokie wielkie chyba 1.5 l po ogórkach) , przykryte gazą u góry .
Moze też być kartonik( np po butach) z dziurkami i tez w polarek .

Nie bierz szczurka w "kieszeń" . Często oswojone szczurki mogą tak podrózować , ale ja osobiscie jestem przeciw , bo po wizycie ogonek może być przestraszony i zamiast grzecznie siedziec bedzie sie wiercił .

Duzy transportek ferplasta kosztuje w sklepie ok. 50-60 zl , na allegro pewnie taniej ( to tak na przyszłość , warto mieć :) )
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sylwestreczek
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 27, 2010 4:41 pm

Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: sylwestreczek »

Witam, spiesze sie i niewiem gdzoe wstawic ten temat, jak cos to prosze o przeniesienie, bylem u weta, dal Pularol do przemycia, powiedzial ze to nie wyglada na swiezb a na brak Karotenu Witaminy A, mam kupic masc i smarowac uszka i ogonek mascia, ale nie jestem pewien co do diagnozy, prosze o pomoc co co moze byc...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: Magamaga »

Jak dla mnie to wlasnie swierzb.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: klimejszyn »

jak dla mnie też. zmień weta i odwiedź takiego, który zna się an szczurach.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
sylwestreczek
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 27, 2010 4:41 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: sylwestreczek »

a czy przemywanie tego Pularolem pomoże? jak tak to czy go kompać czy co robić
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: lavena »

Zmienić weta na takiego który się zna na szczurkach . Trzeba podać ivomektrynę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: Paul_Julian »

Piękny klasyczny obraz świerzbu :) W fazie wcześniejszej ma delikatnejsze kropeczki, a w pózniejszej takie wystające "pypcie".
Popieram Lavenę , żadne domowe środki nie pomogą i w żadnym razie nie kąp szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: Arve »

dokładnie, wylej ten pularyl.. to się tylko nadaje na pchły u psów.. śródek stary jak świat

znajdź weta który poda iwermektynę. 3 x co 7 dni.
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
sylwestreczek
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 27, 2010 4:41 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: sylwestreczek »

ok, juz znalazlem swietnego weterynarza ktory tez prowadzi sklep zoologiczny z malymi zwierzaczkami i odrazu kazal mi przyjechac, wszystko zalatwione, mowi ze jak szczurek jest maly to poda mu iwermektyne 1 kropelkę na kark, dobrze mowi?
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: lavena »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”