Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Post autor: Alessa »

Prosze pomóżcie omyłkowo dałam za dużą dawke antybiotyku ksycykliny- dałam 4ro krotnie większą ..czy macie jakieś sposoby jak zdezaktywować działanie leku? Wet już zamknięty :'(
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Post autor: susurrement »

w jakim szczurek jest wieku, z jakiego powodu antybiotyk, jaki jest jego stan, jak dlugo go bierze i ile powinnas byla podac dokladnie?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Post autor: merch »

4 razy wiecej to jeszcze nic takiego, podawaj lakcid
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Post autor: Hanka&Medyk »

A w razie problemów żołądkowych - węgiel w tabletkach. 1/4-1/2 tabletki w łapki - szczuras na pewno będzie wiedział, co z tym zrobić :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pomocy za duża dawka antybiotyku!

Post autor: Alessa »

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale właśnie wróciłam z apteki (a zwiedziłam ich kilka) i mam antidotum=) otóż na doksycykline(ronaxan) daje się mleko ,lub węgiel(działa na inne leki również)ponieważ nie miałam czasu na wyliczanie jaką dawke węgla,dałam mleko i trzymam qciuqi (Wy też prosze)
A co do tgo ile dałam to jakieś 5-6 mg a to dawka na kg(zuza waży 250,lola 380)więc za dużo jutro ranna pomine i dam na wieczór.
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”