Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
akimichi
Posty: 46
Rejestracja: śr sie 12, 2009 4:00 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: akimichi »

Mam prośbę. Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega zapisywanie się do miotu itd. ? zeby nie brać ogonka z zoologika . najlepiej na gg jeśli da radę ;) to mój nr 9207984
[*] L'ka
Awatar użytkownika
Vixen
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Vixen »

Dzisiaj rozmawiałam z moją rodzicielką.. myślałam, że szlag mnie trafi jak jej słuchałam. Temat oczywiście zaczął się od tego, że nie potrafiła uzasadnić dlaczego nie zgadza się na 3 szczury. I tak mam szczęście, że mam dwa, a są bo postawiłam ją przed faktem dokonanym ::)
Matula bazuje na jednym przykładzie, gdy widziała szczura swojego klienta [była agentem ubezpieczeniowym] , a raczej szczurzycę, która nie miała żadnych koleżanek. Twierdzi, że szczurek był ładny, utuczony, zadowolony z życia i zachowywał się normalnie.
Gdy próbuję jej powiedzieć, ze musi być bardzo samotna np. w nocy, gdyż jest wtedy najbardziej aktywna to tylko przytakiwała mi z miną "i tak ja mam rację".
I jak tu przemówić komuś takiemu do rozumu? ::)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nina »

Pokazuj jej dużo zdjęć szczurzych stadek, jakieś filmiki, itp cuda, bajery. Może zmiękczy ją widok słodkich, szczurzych mordek śpiących razem ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Cocainee
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 21, 2007 6:33 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Cocainee »

Mój Juras był niestety całe życie sam... Żałuję strasznie, że za późno do mnie dotarło, że powinien mieć towarzystwo bo człowiek to nie wszystko... Teraz kiedy go nie ma, widzę ile błędów popełniłam i każdy decydujący się na ogonka powinien wziąć conajmniej dwa, bo to podwójne szczęście ;-)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

Posłuchałam rad z forum na temat drugiego szczurka ... i teraz żałuję ;/ moja szczurcia zachowuje się jakby była wściekła, że ma towarzyszkę i znęca się nad biedną nową, aż weterynarz kazał je rozdzielić, co gorsza nowa bardzo zabiega o kontakt ze starszą (po rozdzieleniu siedzi smutna) a ta ją tylko odpycha i 'bije' ;/
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Filipw »

bo trzeba dobrze polacząc... tak jak puzle...

poczytaj w temacie stadko...
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

szczurfan pisze:bo trzeba dobrze polacząc... tak jak puzle...

poczytaj w temacie stadko...
Już czytałam i zrobiłam wszystko zgodnie z 'instrukcjami" a i tak jest jak jest...
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: xMsMartax »

Róznie bywa. Moje szczurki zakochały się w sobie od pierwszego wejrzenia (choc bez krotkich przepychanek sie nie obylo), choc przyznam ze nie postepowalam zgodnie z instrukcja. Od razu 'wrzuciłam' małą do dużej, naszczescie juz nastepnego ranka staly sie nierozlaczne (uff...)
Obrazek
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

No ja właśnie zrobiłam wszystko dokładnie tak jak jest podane na forum a starsza tak się pastwi nad małą, że nie mogę na to patrzeć ;/ (mała jest już w pełni zdominowana więc nie wiem po co starsza nadal się tak w stosunku do niej zachowuje). Widzę, że obie nie są zbyt zadowolone z takiej kolei rzeczy i mnie to martwi :(
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

LaCoka pisze:No ja właśnie zrobiłam wszystko dokładnie tak jak jest podane na forum a starsza tak się pastwi nad małą, że nie mogę na to patrzeć ;/ (mała jest już w pełni zdominowana więc nie wiem po co starsza nadal się tak w stosunku do niej zachowuje). Widzę, że obie nie są zbyt zadowolone z takiej kolei rzeczy i mnie to martwi :(
Stał się cud, dzisiaj przyszła nowa klatka, najpierw wpuściłam do niej małą, później starszą, chwila walki i gonitw a teraz śpią wtulone (w starej klatce to było nie do pomyślenia), mieliście kiedyś podobne sytuacje? :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

BIIIIP! - WRONG TOPIC! bip - bip - bip -
do rozmów o łączeniu zapraszam do działu "stadko", do wątku o łączeniu starszej szczurzycy z młodszą.
istniejącego wątku.

opisz swój przypadek, i co ci pomogło.
może to pomóc tez innym.
wprawdzie to całkiem normalne, dlatego właśnie łączy się szczury raczej w klatce nowego niż na terytorium starego, ale i tak opisz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jessica »

moj ogonek zostal sam bo niestety jego kompan odszedl:([*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jessica »

juz ma nowego przyjaciela :) kocham:*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Karmelkowa »

Ja bym chętnie przygarneła 2 szczura tylko problem jest takie ze nie wiem skąd go wziąsc.. Z zoologow sie nie bierze, pozostaje adopcja, ale tu tez jest przeszkoda - transport. Mieszkan na samaym koncu polski.. :(
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: odmienna »

Abójżesiemoderacji, karmelkowa. :)
Toż to forum szczurów wędrownych jest :D . Wędrują między Gdańskiem, Szczecinem, Białymstokiem, Lublinem, Krakowam, Bielskiem-Biała, Wrocławiem......
Rozejrzyj się po tematach adopcyjnych i transportowych. Bo pomyśl: Polska ma kształt zbliżony do koła, więc gdzie niby ma koniec? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”