Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Minoo »

Moje potwory za 6 dni skończą 4 miechy jak się nie mylę i nigdy nie było jakiś większych kłótni. Ivan zawsze jak poczuje na rękach żarcie to ugryzie ale to tylko motywacja do mycia rąk po jedzeniu :D Jakiś czas temu troche się kłóciły ale nie wyglądało to ani groźnie ani nikomu nie przeszkadzało
Stworzenie bezszczurowe.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Izold »

glucjan pisze:lekkie kasanie palcow u stop
Tak,oni chyba uważają że to szalenie zabawne,leże sobie,czytam gazete,oni buszują i nagle 'Hap!' i uciekają pod szafę.Gdybym mogła ich zrozumieć zapewne usłyszałabym :" widzieliście jak podgryzłem tę wredną jędze?'' :D

Samce.Zdecydowanie. :)
I więcej śmiechu z nimi jest kiedy np okazuje się że po godzinnej szukaniny Omleta,on zawisnął malowniczo na rolecie. :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: alken »

ja mam baby ale chciałabym mieć kiedyś jajcarzy, tylko czasem mnie przerażają te opisy syfu, łupieżu i agresji i przymusowej kastracji ::)
chociaż moje baby potrafią też nieźle nasyfić i nasmrodzić, niby zwykle robią kupki do kuwety a dzis rano jak się obudzilam to cały taras, hamak i rura były obobczone równo :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Ressa »

Gdy na świat wyjdą kolejne maluchy u Merch ja moje stadko powiększy się o 2 szczury i co to będzie? :D Każdy kąt i tak jest już obgryziony z tapety a ponoć chłopcy są mniej skorni do wszelkiego rodzaju gryzienia, wygryzania itp. ::)
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: glucjan »

To chyba tez zalezy od charakteru samca. Dla przykladu: moj Glutek niewiele szkodzi( zdarzylo mu sie zrobic mi pare wywietrznikow w bluzie i jakis kwiatek...), natomiast Donio juz posiekal kilka kabelkow, ciuchow tapet gdzieniegdzie i td. Np wczoraj, kiedy gonili w najlepsze, siedzialam na skype i gadalam z rodzina, a tymczasem pod stolem, niewinny Donek, obzeral sobie w najlepsze, kabel zasilania od laptopa...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Izold »

w sumie tak.Mój omlet bardziej interesuje się wycieczkami,więc kable go nie obchodzą,raczej te rzeczy po których moze się wspiąć na szafę.Wirus jest leń,idzie do dolnej szuflady i śpi, a Kwasek to wredny psuja bo posiekał zębami pół szafy,kilka rzeczy z szuflady,Myszkę,klawiaturę,lampki na choinke ktore przyklejam na okno na swięta,maskotki,poduszkę a nawet pasek do spodni czy kabelki Filofun,których sama znów jestem fanką. ;D
Dlatego zawsze wybieram tłuściutkiego leniuszka.Jest słodki,i mam pewność że moje ciuchy nie staną się w 15 minut konfetti,i też ze szczur gdzieś za chwilę zaśnie. ;D
Awatar użytkownika
akimichi
Posty: 46
Rejestracja: śr sie 12, 2009 4:00 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: akimichi »

Ja miałem od początku samiczki i zauważyłem że jeśli poświęca się im więcej czasu to i one chcą poświęcać więcej czasu tobie. Od jakiegoś czasu do mojej samiczki dołączył samczyk (kastracik) i na wejściu było widać że jest bardziej towarzyski ale też większy z niego leniwiec :P pełny brzuszek święty spokój i można siedzieć na ramieniu gapiąc się co tam pan robi na kompie ;) Ale jak ma wenę to razem z koleżanką pociskają po pokoju jak małe wyścigówki :) Więc z moich doświadczeń wyraźnie widać ,że jeśli chodzi o towarzysza codziennych czynności to samczyk a jeśli o ogonka zwiedzacza nałogowego z domieszką ADHD to samiczka ;)
[*] L'ka
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: pyza008 »

zgadzam się:)jak mój Fred biega po łóżku to co chwila wędruje po mnie tam i z powrotem i w rezultacie spędzi więcej czasu na mnie niż na wybiegu. albo wczoraj puściłam go po korytarzu i sobie stałam a on spryciarz po nogawce sobie ładnie wszedł i na głowę mi^^
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Minoo »

ja tam lubię moich facetów i ile z naszą alergią nie będzie gorzej zawsze będą u mnie faceci. I chociaż już kończą po pół roku, to tego znanego ataku hormonów nie było. Owszem, Ivcio ma troszke łupieżu, ale postanowiłam mieć to oficjalnie gdzieś, w końcu to nie żaden koniec świata.
Ale paskudy brudzą przeraźliwie.
Stworzenie bezszczurowe.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Izold »

Ja wole poprzytulać szczura,a nie być w ciągłym stresie czy właśnie moja babka nie biega mi pod nogami.Moje samce to największe leniuchy na świecie.I dlatego tak je kocham! :D
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Oksymoron »

Ja miałam dwóch facetów i jedyne co mi przeszkadzało, to ciągłe obsikiwanie wszystkiego :P No i jak sie już nauczyły łazić poza klatką po całym pokoju, to gryzły pościel i kable (szczególnie upodobały sobie te od myszki i klawiatury, nawet "bezprzewodową" mi przegryzły :D). Ale sikanie po wszystkim dało mi najbardziej w kość...
Chciałabym teraz spróbować z samicami, ale obawiam się tego ich gryzienia kabli... :( I nie wiem czy są równie towarzyskie i milusińskie, czy przypadkiem nie stworzą własnego stada "tylko dla szczurów". Wiem głupie obawy ale jednak :P Asmodeusz uwielbia przyłazić do mnie na mega mizianko ;D Za to z Mefa był straszny leniuch i wychodził jak go Asmodeusz "namówił" ;D Zresztą rodzice tak średnio zgodziliby się na kolejnych sikaczy :-\
No i mam jeszcze jeden problem, bo Mefa nie ma już na tym świecie i Asmodeusz został sam :< Asmi takze ma 2 latka, dlatego nie wiem, czy i jakie towarzystwo mu sprawić. Ale to już nie ten dział :P
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Rodzynka »

Jak ostatnio przeglądałam adopcje, to zauważyłam, że samczyki do adopcji idą później a samiczki rozchodzą się niemal jak świeże bułeczki. Gdyby nie to, że pierwszego szczurka dostałam i następne musiałam brać tej samej płci to pewnie wybrałabym samce bo szkoda tak patrzeć, jak im ciężko domek znaleźć. Jeżeli dla kogoś nie jest istotne jakiej płci będzie miał stado to moim zdaniem lepiej samczyków :)
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: pyza008 »

ja właśnie poszukuję samczyka do towarzystwa dla mojego Fredzia:)
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: ogon wisielca »

Bierzcie samce, mają mniejsze szanse na domy, a są przecież fajniesze- większe, życzliwsze, bardziej towarzyszkie i nie robią takiego chlewu w klatce jak szczurze koleżanki
-Jak położysz, tak często zostaje(albo prawie "często')

.

Jakaś dziwna tendencja każe nam dobierać zwierzaki po własnej płci. Żeby się dogadać? Schodzą samice, bo więcej pań oddaje się szczurzym pasjom?
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Loryel »

E tam ja jestem baba i nie chce miec samic dla mnie to jednak torpedy :) wole cos miziastego :) wiec preferuje samce :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”