Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Rodzynka »

Nie lubię jak na mnie siusiają, oczywiście najchętniej jak dorwą mnie po kąpieli.
Nie lubię jak wspinają się po firankach, bo już w wyobraźni widzę ich spektakularne upadki z wysokości 2m.
Nie lubię, jak wchodzą na parapet (szczególnie partyzant) bo jak je widzę wśród tych kaktusów to mi skacze adrenalina, a potem szukam im kolców w tych malutkich stópkach.
Nie lubię, jak Partyzant znajdzie to każdą, ale to każdą osamotniona tubkę z "czymś". Zawsze jak pogryzie, zastanawiam się czy mu nie zaszkodzi i czy się nie podtruje a i tak potem zapomnę schować... Na ostatni ogień poszedł Intimel, no w tym, to przynajmniej nie ma nic trującego ::)
Nie lubię jak partyzant gryzie tapety, zawsze znajdzie sobie jakiś odstający kawałek i trach! Przy jakimś następnym tapetowaniu trzeba będzie mocniej podkleić te tapety na samym dole.
Nie lubię jak wchodzą po gorącej rurze od centralnego ogrzewania na szafę. Przecież zrobiłam im fajny gruby sznur z prześcieradła z ułatwiającymi wejście węzłami!
Nie lubię ich spiżarni. Tu jednak tą bardziej winną jest Śliwka - znosi wszędzie jedzenie i robi zapasy a mi w wyobraźni pulsuje pleśń i mole kuchenne.
Z już naprawdę drobnych rzeczy, nie lubię, jak przychodzą do mojego kubka z zieloną herbatą i zamiast kulturalnie wziąc sobie fusa do wylizania, wsadzają pół ryjka do roztworu, łapki po łokcie (one mają w ogóle łokcie ;) ?) i się myją w tym. Mnie tam nie za ciężko obrzydzić ale po takim zabiegu pielęgnacyjnym w mojej herbacie muszę iść sobie zrobić nową.
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Roba$ »

Rodzynka pisze:Z już naprawdę drobnych rzeczy, nie lubię, jak przychodzą do mojego kubka z zieloną herbatą i zamiast kulturalnie wziąc sobie fusa do wylizania, wsadzają pół ryjka do roztworu, łapki po łokcie (one mają w ogóle łokcie ;) ?) i się myją w tym. Mnie tam nie za ciężko obrzydzić ale po takim zabiegu pielęgnacyjnym w mojej herbacie muszę iść sobie zrobić nową.
Rodzynka ;D przepraszam tak sie ubawilam twoja wypowiedzia szczegolnie koncowka :D Rozbroila mnie ;D
W moich nie lubie:
-wyzerania mi lozka !I tak jest poszewka gorna od srodka wyzarta :-\
-zalatwiania swoich potrzeb siedzac na galezi i patrza jak bobki spadaja na polke zamiast zalatwiac sie do kuwety(do tego chyba potrzebne jest zdjecie ;) )
-jak sie bawia ze mna w berka, w najmniej zabawnym momencie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Paul_Julian pisze:Nie cierpię , jak wyrzucają z miski jedzenie , żeby dostać sie do tego jednego chrupka na dnie . Ale to co potem wysypią na podeścik , to już nie zjadają :/ Zasikane nie jest , bo nie leją na tę półkę .
Co ja mam z tym zrobić ? Żeby to jeszcze vitapol , ale rozrzucaja Extravital !!
Odszczekuję ! Od kiedy u mnei zamieszkały maleńkie Florka (labinka) i Kredka ( czarnulka) to wszystko jest wyjadane do ostatniego okruszka ! Nawet ziarenka , które mało kto lubił .
Tylko lucernowych pałeczek żadne nie tknie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sseb
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 11:16 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sseb »

Uważam ze nie ma sie co patyczkować - jak szczur naszczy na biurko, należy jego własnym pyskiem szczochy śierdzące wytrzeć. A jak gryzie dywan i ciuchy, to karac do skutku. Jelsi szczury rzeczyywiście posiadają przypisywaną im mądrośc, winny szybko nauczyć sie co im wolno a czego nie. Zakładając, że sa mądre a nadal gryzą - wniosek - są wredne - więc należy im sie kara i to bolesna, żeby na 2 raz pamiętały. My im do klatek nie szczamy i stolców nie stawiamy, wiec skoro juz wychodzą i latają po całym mieszkaniu - to niech - jak na rozumne zwierze przystało - uszanują to.
sseb
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 11:16 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sseb »

a z drugiego rogu - pewnie gówienka owych zaradnych panienek - wzruszające :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: krwiopij »

Obawiam się, że nie wiesz, o czym mówisz. Prezentujesz poziom zrozumienia zachowania i sposobu myślenia zwierząt sprzed jakichś 100 lat... Wciskanie pyszczka w kałużę moczu czy stosowanie innych kretyńskich, sadystycznych kar (już nawet nie pytam jakich) nic nie pomoże, a sprawi jedynie, że zwierzę zacznie się ciebie bać. Jeśli chcesz oduczyć zwierzę niepożądanego zachowania, dokształć się wpierw - metod jest wiele (np. negatywne/pozytywne wzmocnienie czy zmiana motywacji). Karanie zwierzęcia to objaw bezradności i frustracji, a nie siły charakteru.

Nie istnieje coś takiego jak "wredne zwierzę". Jest tylko głupi człowiek, który w swoim ograniczonym rozumku nie potrafi sobie zwierzęcego zachowania wytłumaczyć.

(Swoją drogą ciekawe, jak będziesz własne dziecko uczyć korzystania z nocniczka. Buzię mu w zasiusianą pieluszkę wciśniesz, jak nie zdąży? Mądre przecież, zrozumie... ::) )
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Rhenata »

Uważam ze nie ma sie co patyczkować - jak szczur naszczy na biurko, należy jego własnym pyskiem szczochy śierdzące wytrzeć.
a może tobie pysk wytarzać? normalny chyba nie jesteś...
Napisałeś kilka postów i z każdego wyłazi buractwo bokami, na temat szczurków nie zamierzasz się najwyrazniej nic dowiedzieć a jedynie zasiać trochę jadu i idiotyzmów, po czym widać poziom jaki reprezentujesz swoimi wypowiedziami. Współczuje każdej żywej istocie jaka ma z tobą kontakt czy to człowiek czy szczur...
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: UprzejmaCegła »

Ja za Rhenatą!
sseb pisze:Uważam ze nie ma sie co patyczkować - jak szczur naszczy na biurko, należy jego własnym pyskiem szczochy śierdzące wytrzeć. A jak gryzie dywan i ciuchy, to karac do skutku. Jelsi szczury rzeczyywiście posiadają przypisywaną im mądrośc, winny szybko nauczyć sie co im wolno a czego nie. Zakładając, że sa mądre a nadal gryzą - wniosek - są wredne - więc należy im sie kara i to bolesna, żeby na 2 raz pamiętały. My im do klatek nie szczamy i stolców nie stawiamy, wiec skoro juz wychodzą i latają po całym mieszkaniu - to niech - jak na rozumne zwierze przystało - uszanują to.
A Ty jak byłeś mały to nie załatwiałeś się pod siebie, czy to w kościele, czy na dworze, czy w domu?

Jeżeli przygarnia się szczurka to na takie sytuacje trzeba być przygotowanym. To normalne jak szczurek gania przez X godzin (bez stojącej na podłodze klatki) i nagle coś go przypili lub gdy jeszcze nie zna właściciela i coś ze stresu/strachu "poleci".
Nie żyjemy w średniowiecznych wsiach gdzie tak "uczono" np. koty.

Zastanów się sseb co pleciesz i następnym razem zanim coś napiszesz to zastanów się milion razy.


p.s: To tak samo jakby ktoś wsadził Ci głowę do kibla z gó***. Byłoby Ci przyjemnie? Pewnie powiedziałbyś "Och, jaka milutka maseczka ujędrniająca".


Nie ciacham, ale kulturalniej proszę... /Agata
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Agata »

Przypominam o obowiązującej kulturze wypowiedzi - radzę przeczytać trzy razy swoje posty, zanim naciśnie się "Wyślij"...
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sheeruun »

Nienawidzę, kiedy leżą z otwartymi oczami i absolutnie się nie ruszają..nawet oddechu nie widać za bardzo. I nie reagują wtedy jak się podchodzi.
Od razu przez głowę przechodzą mi myśli typu "On nie żyje! Co teraz? Co ja zrobię jak on umrze?!" i spanikowany podbiegam do klatki..na szczęście za każdym razem widzę podnoszący się łebek i wzrok mówiący "spadaj! nie życzę sobie przeszkadzania w drzemce" ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kao »

Hmm... to mi się trafiło niesiusiające po rękach (no... może 2 razy się zdarzyło) stworzenie :)

Nie lubię, kiedy jest 2 w nocy a Fiona chce się bawić, a nie wracać do klatki. I kiedy siedzi przy drzwiczkach a ja muszę wyjść. A najbardziej to lubi gryźć skarpetki :-\
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: dusiaczek »

Ja od dziecka miałam jakieś gryzonie i raczej gorzej się czuję kiedy w nocy jest cisza, ale moje niunie czasem przesadzają... Że też akurat w nocy zachce się im pić (na szczęście chociaż Dżony pije z miseczki ;p) albo gryźć suchy chleb lub wapno... Albo co gorsza bawić, wtedy skaczą po całej klatce, a rano tam jest taka demolka, że nie wiadomo za co się brać...
Nie lubię też tego błagalnego wzroku kiedy coś jem. Stoją tak przy szczebelkach i patrzą z nadzieją w oczach kiedy im coś podsunę i czasem po prostu wychodzę z pokoju, tak bardzo mi ich żal, zwłaszcza kiedy czegoś nie mogą dostać.
Ach i co najgorsze, Wafel jest strasznym cykorkiem. I przy nim często metaforycznie używane powiedzenie "zkupkać się ze strachu" (wolałam użyć ładniejszego słowa:) nabieram co dzień nowego, jakże bardzo dosłownego znaczenia... A boi się wszystkiego i to akurat wtedy kiedy jest na łóżku czy na biurku. A najgorsze jest kiedy czyszczę im klatkę, wtedy stwarza całe pole minowe :p
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Erka »

Nie lubię gdy Jazz wywraca miskę, gdy zostaje w niej już to, czego nie lubi jeść :/ I kiedy panienki o 3 w nocy coś tam sobie ustalają, a ja muszę wstać i pójść świecąc sobie komórka, żeby sprawdzić, czy przypadkiem to nie jakąś poważniejsza kłótnia. I nie lubię, gdy jedna nasika na drugą... ech. O! Gryzienie skarpet też jest wkurzajace! ;)
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Vivon »

Tak, tak.. !
Shazz tak mi ostatnio pogryzł, że ta dziura była tak ogromna...no i cóż...musiałam je wyrzucić 8)
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Ressa »

Napisałam tu już kilka postów ale nienawidzę gdy Ick zeskakuje z fotela i muszę go łapać bo niestety nie może pokicać se po dużym pokoju. :-X Doszłam do wniosku że kupię mu kulkę dla chomika i będzie se biegał ( a raczej toczył się) do woli. ;D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”