Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Itka
Posty: 172
Rejestracja: pt cze 13, 2008 9:25 am
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Itka »

ogonowa, a nie da się tam dojechać jakimś autobusem czy tramwajem? I chcesz jeździć w dzień, tak? No to nie rozumiem, co może Ci się przytrafić w PKSie... ::)
A we Wrocławiu, zdaje się, jest jakaś stadnina... Albo może nawet dwie. Nie pasują Ci? Nie wiem, jak tam jest, ale może akurat...
Też się kiedyś uczyłam jeździć. Ale mam stadninę dwa kroki od domu i to inna sprawa.
Może się uda, trzymam kciuki. ;)

Ale dzisiaj ciemno...
W domu malował rysunki szczytów gór ze sobą na samym szczycie..


Za Tęczowym Mostkiem: Tiili, Hanna, Vega, Tova, Vinga, Siggy i Nymeria. :*:*:*:*:*:*:*
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

Itka, niestety do Milejowic nie da się dojechać tramwajem, aż tak poza miasto chyba żadne autobusy i tramwaje nie jeżdżą. To kawałek przed Oławą jest.

Inne stadniny są, owszem, ale warunki nie takie jak być powinny. ;) Chodzi mi głównie o ujeżdżalnię i konie. W niektórych stajniach mają takie tycie te padoki, że 2 konie to max. :/ A np. na Partyniach trzeba mieć swojego konia albo dzierżawić. No to ja dziękuję za takie coś.


Byłam tam dzisiaj, ubłagałam tę ciotkę, zawiozła mnie 'pierwszy i ostatni raz', fajnie było. :) Tylko szkoda, że po jeździe od razu zawieźli mnie na szczepienie... :P To już nie było takie przyjemne. ::)



W następną sobotę mamy jechać do Hucuła, na Jordanowskiej. Zobaczymy. Z tego co piszą na stronie jest dosyć drogo i kuce mają małe - 1m w kłębie to górna granica. A ja szukam albo kuca 1.40m, albo konia nie więcej jak 1.55m. ;)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Landrynka »

Ogon, hucuły mają jakiś 1,30-40 w kłębie. Czyli jak dla ciebie ok. Ja czasem na te mniejsze wsiadałam przekładając nogę :D
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

Hm. Stajnia się hucuł nazywa, ale czy te kuce to hucuły? Jak h. mają 130-40 w kłębie, to te ich koniki mają 95-110... Tak piszą na stronie przynajmniej. Albo mają stare 'pomiary'. :P


Moja koleżanka na metrowego kasztanka wsiadała przekładając nogę. :P Zabawnie to wyglądało. :D
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Landrynka »

ogon, na tej stronie? http://www.hucul.neostrada.pl/
kuce faktycznie do metra, ale to szetlandy.
konie sa wyższe, nie tylko hucuły.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

na tej stronie. ;)
konie są znowuż za duże [tam nie pisze ile w kłębie mają, ale jak znam życie koniki będą miały swoje 160 ;)] i jakoś nie lubię na takowych przesiadywać. :P

pojedziemy, zobaczymy, popytamy. ;)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Sheeruun »

konie są znowuż za duże [tam nie pisze ile w kłębie mają, ale jak znam życie koniki będą miały swoje 160 ;)] i jakoś nie lubię na takowych przesiadywać. :P
A ja właśnie nie lubie na małych XD Może dlatego, że moim nauczycielem był ś.p. Dragon, który swoje nieco ponad 180cm w kłębie miał ;) Małe konie jak dla mnie stawiają za małe kroczki i w ogóle są wolniejsze.. Ha, pamiętam jak jeździliśmy w zastępie, to mój Dragon kłusując sobie spokojnie, dorównywał prędkością galopującej reszcie.. :P Dlatego często to ja musiałem prowadzić, inaczej z mojego galopu nici.. ::)
To były czasy!
Aż się chce wynaleźć jakiś wehikuł czasu i wrócić :D

A wgl, śniło mi się dziś, że wujek kupił hucuła córkom i ja go ujeżdżałem na oklep..jeżdżąc w kółko po mieszkaniu O0
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

Dżizas... :D na metr osiemdziesiąt to bym w życiu nie weszła. ;) to ogromniaste musiało być. :P


co ty gadasz, kuce szybko jeżdżą. wystarczy je odpowiednio podgodnić łydą i idą szybciej od dużych koni. ;) ale galop to masakra. :P trzeeeeepie jak nie wiem.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

Wielka olewka...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Landrynka »

ogon, wejść to pół biedy. gorzej z siodłaniem, gdy siodło ma gąbkę pod spodem i nie da się przesuwać po grzbiecie.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

wyobraziłam sobie siebie machającą siodłem 20cm nad głową... :D buhaha. jeszcze np. taka ciężka kulbaka... ::) swoją drogą, to to bardzo niewygodne siodła są. zdecydowanie preferuję te w stylu ang. takie nowo-nowe. :P


edit/
tak w ogóle, to zna ktoś dobre firmy kasków? tylko, żeby to toczki nie były, bo to kicha okropna. mam jakiś taki dupny z dec. i wyglądam jak ufo. :P
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Landrynka »

ja mam casco ecco, wyglądam jak debil, bo on tak płytko na głowie siedzi, ale parę razy mnie uratował przed gałęzią ;)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

Wyszłyśmy z mamą na spacer z psami. Naprzeciwko naszego domu są budynki po starej fabryce silników i mało uczęszczane o tej porze drogi wewnętrzne - zawsze tam chodzimy z burkami.
Odeszłyśmy może 50m od domu i właśnie na jednej z tych dróg psy zobaczyły 'coś'. Podbiegły do tego i z zaciekawieniem obwąchiwały. Coś dreptało sobie powoli kompletnie nie przejęte.
Byłam pewna, że to bardzo malutki jeż (nie wiem jakiej wielkości są jeże dzieci) bo jest ich w okolicy baaardzo dużo. Psy wręczyłam mamie a sama poszłam zobaczyć bezstresowego zwierza. Zobaczyłam cudowną, okrąglutką mysz! Myszka była totalnie bezstresowa. Ot tak sobie dreptała środkiem drogi. Stwierdziłam, że przecież nie zostawie jej tak na środku, bo ktoś ją rozdepcze, nawet przez przypadek. Gołymi rękami troche sie bałam, bo zachowywała sie co najmniej dziwnie jak na dzikie zwierze, więc została przeniesiona na zgniecionej butelce xD poszła sobie gdzieś w krzaki za płotem :D
Nie wiem skąd takie zachowanie ::) normalna, zdrowa mysz powinna sie bać.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Sheeruun »

Madox odpadł w "mam talent".
Nie oglądam tego więcej. Pff.
Foch na całe TVN.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: yss »

ogon, ja w wieku lat 11 siodłałam normalne duże konie i jeździłam na nich.
siodłem ledwo dosięgałam do kłębu, musiałam tak trochę je zarzucić :P
nie histeryzuj zatem.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”