Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Sczur jest fajny (zerk na ogon) a to długie to co to jest?

Post autor: Fatty »

Wczoraj szczurasie do mnie przybyły :D
Reakcja mojego ojca :
"Ładniuśkie to-to, ale te ogony to im przy samej d*pie utnę i będą chomiki" :jezor2:
Moja mama wczoraj krzywiła się na widok szczurzych ogonków.. jeden z maluchów zaczał jej wchodzić po ramieniu i wszystko było ok, dopóki na maminym ramieniu nie znalazł się również szczurzy ogonek -wtedy zesztywniała .. ale dziś już bez strachu wzięła jednego z nich na ręce :) jedyne co jej nie odpowiadało, to to,że maluch pchał jej się do szlafroka ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
FeMiNi
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 12:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sczur jest fajny (zerk na ogon) a to długie to co to jest?

Post autor: FeMiNi »

bo to chyba kwestia przyzwyczajenia się do zwierza ;) poznania go, pozbycia sie uprzedzen.. :D i takie tam ;)
"What I see is what I get. I have no patience. I am very self satisfied & egoistic."

['] Łata, Tośka, Tofik, Fokus, Czesio, Stitch :)
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: szpaczek »

dokładnie! u mnie jak ktos widzi po raz 1 szczura-pierwsza reakcja jaki obrzydliwy ogon,ZAWSZE na początku sie tym przerażają
a co do tego to była u mnie koleżanka odwiedzic mnie i po 2 miesiacach przyjśc zobaczyc szczura,a jej akurat zdechł wczoraj chomik..
to wyjełam szczurcie,o ona na początku nie chciała obok mnie usiąść bo tak sie go brzydzła,potem ją jakoś udobruchałam i usiadła,ale dosć daleko ode mnie..szczur sie troche wyślizgnął i zaczął do niej iść to ona zeskoczyła z łóżka..
paranoja
myślałam ze moja mama sie najbardziej boi,a ostatnio siedziałą tuż obok mnie,i przez przypadek szczurcia na nia włazła,ale nie pisneła mama bo nie poczuła jej:P
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: Savash »

Ogonki są tu najfajniejsze. Nigdy nie miałam przed nimi objekcji. Nie wiem co ludzie widzą w nich wstrętnego. Ja odebrałam takie wraźenie, że ogólnie szczur kojarzy im się z czymś wielkim, śmierdzącym i mieszkającym w śmietnikach czy w kanale i jakoś trudno im zrozumieć, że nasze szczurki są zupełnie inne.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: yss »

ja lubię też dzikusy.... biegały sobie za moją uczelnią, nad rzeką... karmiłam je kanapkami. :) ja w ogóle wszystko lubię.
ogonki są ukochane! nie ma nic milszego niż jak stadko łazi po ramionach i owija się ogonkami na twarzy :D jeden ogon w oku, drugi pod nosem, trzeci w ustach.... itd...:) mój mąż w stanie "oplecionym" mamrocze, stęka i podryguje, ale szczury są bezczelne i nic sobie z tego nie robią :D ogonki szczurów są naj-najlepsze, cieplutkie i ruchliwe :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: Telimenka »

tez uwielbiam ogonki szczurków i wcale nie sa takie glizdowate w dotyku,sa milutkie i aksamitne :) mniam mniam.a uprzedzenie u wiekszości ludzi znika szybko :D zazwyczaj z pierwszym wzięciem zwierza na łapska :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: Igicza »

Nie chcę nikogo urazić, ale jak znowu czytam/słyszę to ciągłe gadanie o tym, jaki to obleśny ohydny i obrzydliwy jest szczurzy ogon, to szlag mnie trafia. Co ludzie w tym ogonie takiego widzą? Co w nim jest takiego ohydnego? Ja tego nie widzę i nie umiem tego zobaczyć nawet, jak bym się specjalnie doszukiwała. Naprawdę mnie to denerwuje i wydaje mi się to kompletnie bez sensu... jakby tego było mało, ludzie to raz usłyszą i powtarzają nawet się nad tym nie zastanawiając i tym samym "szerząc" jakąś społeczną fobię przeciwko szczurom :-\ Bez komentarza...
Czasem specjalnie na złość wszystkim jak miałam na rękach/na ramieniu Rewusię, brałam ją w jedną rękę a ogonek w zęby (rzecz jasna bardzo delikatnie ;) ) i tyle. Niech sobie wybrzydzają.
Obrazek
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: pariscope »

Ja muszę ze wstydem przyznać, że też kiedyś uległam stereotypowi "obrzydliwego ogona". Gdy mój syn spytał, czy może do domu sprowadzić szczurka, to zgodziłam się pod warunkiem, że sam będzie się nim opiekował. Jednak już po kilku dniach jednym palcem gładziłam ogonek, a po pewnym czasie nie przeszkadzało mi nawet, gdy wiercąc się na ramieniu, wkładał mi ogonek do buzi. Bo gdy kogoś lub coś kochamy, to w całości i bez wyjątku.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: hdg2 »

Igicza pisze:Nie chcę nikogo urazić, ale jak znowu czytam/słyszę to ciągłe gadanie o tym, jaki to obleśny ohydny i obrzydliwy jest szczurzy ogon, to szlag mnie trafia. Co ludzie w tym ogonie takiego widzą? Co w nim jest takiego ohydnego? Ja tego nie widzę i nie umiem tego zobaczyć nawet, jak bym się specjalnie doszukiwała. Naprawdę mnie to denerwuje i wydaje mi się to kompletnie bez sensu...
a węże? to samo! wystarczy wziąć węża do ręki (bez kontekstów proszę ;) ) i już człowiek wpada w zachwyt jaki aksamit!

rudzi są fałszywi / blondynki głupie / żydzi... jechowi... cyganie... czarni... itd :o / a czarna wołga porywa dzieci (lata 60/70) ;D

głupota ludzka nie zna granic
a mocherowa sięgneła już i "nieba" ;D
LillaMy
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 25, 2009 10:52 am

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: LillaMy »

odonek jesst cudowny .... ;-)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: Ressa »

Moje dwa czapecznikowe maleństwa maja przecudne ogonki. Brązowe a na końcach różowiutkie. Przesłodkie :D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: CzarrnaWdowa »

ja uwielbiam ogonki moich maluchów.
zawsze, kiedy usiądą tyłem na moim ramieniu to biorę i całuje im ogonaski :D
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: sssouzie »

a kiedy zawiną się dookoła szyi....oj jak ja kocham ogonki! ::)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: kao »

Ludzie nie lubią ogonów, bo im się nie podobają. A wydają się brzydsze w porównaniu z piękną, futrzastą resztą szczura.
Nie mam z tym problemu, a szczur to szczur, ma ogon i tyle :)
Awatar użytkownika
Whoosie
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 06, 2010 8:14 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon....

Post autor: Whoosie »

U mnie było spoko, dopóki nie przyejchała babcia jak zobaczyła szczury u mnie w pokoju to uciekła i oczywiście padło zdanie: " Szczury to pół biedy, ale ten ogooon" :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”