[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

Nieróbka - w tym wypadku jest.


Asmena - ale ją cieszy, że Ty się denerwujesz. Nie karm nastepnego trolla.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Asmena pisze:I ja przepraszam, że powrócę, ale nie wytrzymam ^^...
Temat był zakończony definitywnie, powrócono do pisania o tym o czym miał być ten topic, a wy znowy wracacie... Chcecie kolejnej dawni do wysmiania?;]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

dusiaczek pisze:
Asmena pisze:I ja przepraszam, że powrócę, ale nie wytrzymam ^^...
a wy znowy wracacie...
a Ty miałas sobie przecież isc, to dlaczego wracasz?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: glucjan »

fajny łatek powyżej...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Asmena »

Nieróbka pisze:Wybaczcie, ale uważam że wypominanie komuś wieku nie jest w dobrym tonie o ile nie idzie o zakup alkoholu.. ::)
Ja nawet nie wiem, ile ona ma lat, ale chodziło mi raczej o jej wiek psychiczny ;)
Nio, Asmenek, policz do dziesięciu. Nio, już. Koniec ^^
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Wiek nie gra tu roli, a właśnie wiek psychiczny jest ważny. I nie mówię że mam psychikę rozwydrzonej 13-latki, mimo iż tak uważacie, ja po prostu od zawsze lubiłam i lubię kłócić się z ludźmi, dlatego też poszłam na psychologię. No a kiedy naprawdę mi się nudzi i nie mam co robić, to doprowadzam ludzi do tego żeby pisali masę zbędnych offtopów abym mogła poczytać dla zabicia wolnego czasu ;]

The End
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: glupia »

W takim razie moja kolej :P mam dwóch chłopaków (pan nr 1 ma 1 roczek, pan nr 2 ma nie więcej niż 2 mies). Teraz ( czyli od wczoraj :D) mieszkają w klatce dł: 59, szer/gł: 36, wys: 52 + postawionej na górze klatce po kanarku 41x24x37. Chciałabym kupić coś większego (max 100 cm wysokości - nie będzie za niska?;>) na 3/4 ogony, ponieważ mam zamiar za jakiś czas zaadoptować wacika lub dwa ;D Przeglądałam forum, ale nic mądrego (sic!) nie wyczytałam.
1) Chyba bardziej się opłaca kupić większą klatkę, niż ustawiać piramidki?
2) Czy ktoś mógłby mi podać wymiary klatki na 4 szczurki, takiej, którą mogę gdzieś zakupić? ;)
3) Czy ktoś wie gdzie na terenie Wawy/okolic od str N lub NE można tanio (i za ile? :P) kupić duże klatki z gęstą kratką?
Z góry dziękuję za odp
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

glupia pisze:W takim razie moja kolej :P mam dwóch chłopaków (pan nr 1 ma 1 roczek, pan nr 2 ma nie więcej niż 2 mies). Teraz ( czyli od wczoraj :D) mieszkają w klatce dł: 59, szer/gł: 36, wys: 52 + postawionej na górze klatce po kanarku 41x24x37. Chciałabym kupić coś większego (max 100 cm wysokości - nie będzie za niska?;>) na 3/4 ogony, ponieważ mam zamiar za jakiś czas zaadoptować wacika lub dwa ;D Przeglądałam forum, ale nic mądrego (sic!) nie wyczytałam.
1) Chyba bardziej się opłaca kupić większą klatkę, niż ustawiać piramidki?
2) Czy ktoś mógłby mi podać wymiary klatki na 4 szczurki, takiej, którą mogę gdzieś zakupić? ;)
3) Czy ktoś wie gdzie na terenie Wawy/okolic od str N lub NE można tanio (i za ile? :P) kupić duże klatki z gęstą kratką?
Z góry dziękuję za odp
To zależy co rozumiesz przez "opłaca się" ;) Na pewno jest wygodniej, no i zazwyczaj estetyczniej to wygląda. Na 3 ogony dobra jest 70x40x80, na 4 może poszukaj takiej 80x40x80 - widziałam, że na allegro pojawiają się takie z kuwetą 80x40, ale nie pamiętam wysokości. W sklepach stacjonarnych raczej nie znajdziesz niczego taniego i dobrego, spróbuj w internetowych albo właśnie na allegro.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

jeżeli chcesz coś wysokiego to rozejrzyj się za wolierami.

albo, np, ferplastowe klatki - porządne, duże.

porozmawiaj z Oleczką - może ona by Ci coś fajnego załatwiła.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Zyzia »

wlasnie stalam sie posiadaczka tej oto klatki http://img.photobucket.com/albums/v627/ ... ure004.jpg wywali sie drewniane polki i metalowa kratke z dolu, dodam kilka pierdolek i klatka gotowa, wymiary ma 80x50x80, nie jestem pewna czy ten model ma otwierana gore, jak nie to bede musiala cos wykombinowac, ktos widzial taka klatke?
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

zyzia, gratulacje, jakie to ma wymiary?

głupia: też polecamm ferplast, np jenny albo plusa [ok 80x50x80], najlepiej na używaną polować, bo drogie są :D
lub takie coś na przykład, skoro chcesz 100 cm wysokości:
http://www.allegro.pl/item841839184_zes ... retki.html
ale to jak ci smarkacze podrosną :)

klatka złożona z jednego kawałka jest na pewno wygodniejsza, ale wiadomo, że jak kogoś nie stać, to sobie łączy dwie mniejsze i też gra.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Zyzia »

dokladnie to klatka ma 78x48x78 czyli prawie jak ferplast jenny, na razie mam dwa ogony - samiczki wiec tyle powinno im wystarczyc, a na te pietrowa sie nie zdecydowalam bo to sam metal, i albo musialabym czyms te metalowe polki wylozyc albo je calkowicie usunac

i jeszcze jedna sprawa, wszedzie sie mowi ze wymiar yklatki nie powinny byc mniejsze niz 35cm, z tego co obliczylam to ta pietrowa klatka ma 100cm w calosci a jest podzielona jakby na 3 czesci po okolo 33cm, czy to nie za malo?
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

może być za mało, skoro szczur staje na tylnych łapach i wyciąga nos w górę :) do długości szczura trzeba dodać długość jego łapek.
może też być akurat, na styk.
metalowe półeczki będą ok, jeśli położysz na nie powiedzmy panele :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Conrad
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 12, 2009 1:34 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Conrad »

Witam!
Jestem nowy i praktycznie zupelnie zielony.;) Niedawno zamieszkalem ze swoja dziewczyna. Urzadzilismy sie w nowym mieszkaniu ale jest tutaj za cicho- ja zawsze mialem zwierzaka w domu, moja ukochana tez i pomyslelismy o kupnie jakiegos futrzaka ;) . Padlo na szczura- na psa ani kota Nas po prostu nie stac. W zwiazku z tym mam prosbe- moge prosic o pomoc w wyborze jakiejs niedrogiej klatki i wyposazenia dla gryzonia? Chcemy zeby szczurkowi bylo wygodnie, zeby byl szczesliwy ;D Na poczatek chcemy kupic jednego malca, jak sie sprawdzimy jako opiekunowie i finanse pozwola to dokoptujemy mu za jakis czas przyjaciela. :)

W sieci znalazlem takie cuda:
http://www.allegro.pl/item843185001_kla ... zenie.html
http://www.allegro.pl/item835608485_kla ... slask.html
http://www.allegro.pl/item845420863_kla ... atisy.html

Co o tym myslicie? Oczywiscie jeszcze poszukam normalnie po sklepach- nie mam zamiaru kupowac nic na wariata ;)

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Rhenata »

Na poczatek chcemy kupic jednego malca, jak sie sprawdzimy jako opiekunowie i finanse pozwola to dokoptujemy mu za jakis czas przyjaciela. :)
jak się już sprawdzicie wy może sie okazać ( bardzo prawdopodobne) ze wasz pupil nie polubi nowego lokatora i wtedy będziesz pisał 'pomocy mój szczur nie akceptuje nowego kolegi...' radze z doświadczenia wielu użytkowników wziasc od razu dwa.Posłuży to na plus i wam i szczurkowi, mowie serio
szczur to zwierze stadne, jak od razu weźmiecie dwa to oba będą szczęśliwsze,roboty tyle samo a nawet mniej.Polecam czytać forum i jeszcze raz czytać, nie brać z zoologa ale adoptować z forum i zycze powodzenia na nowej szczurzej drodze :)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”