APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Zorlis »

Fakt, że to karma "uniwersalna" (jak napisałam - dla gryzoni, nie konkretnie dla szczurów np.), no i oryginalne opakowanie też na pewno coś kosztuje;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: smeg »

Trzeba uważać na karmy na wagę, bo często stoją w wielkich, otwartych workach i mogą być zwietrzałe, zapleśniałe albo z molami (których potem trudno się pozbyć z domu). Przy zakupie powinno się zwracać dużą uwagę na to, jak są przechowywane i w jakim są stanie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tili »

Dostalam jako gratis karme Cliffi Ferdi Premium, wyglada calkiem fajnie, nie widac w niej sztucznych elementow jednak wczesniej podawalam im karme firmy Animals i przez noc miska byla oprozniana. Teraz zmieszalam te dwie karmy i jakos zapal minal. Szkoda, ze w sklepach nie sprzedaja probek jedzonka, bo cos czuje, ze moje chlopaki beda wybrzydzac w tych lepszych szamkach, a nie chce ich faszerowac jakimis taniochami.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: matrix360 »

Tili a próbowałaś Xtra Vital albo Versele Laga? Według mnei są to dwie najlepsze i szybko znikają z miseczki ;) Proponuję również dawać również ciurom cos w stylu Bobovita - Gerberek :)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tili »

Nie probowalam, poniewaz szczurki mam od zeszlego tyg i dostalam te 2 karmy, wiec chce je wykorzystac i pozniej juz wlasnie poprobowac tych lepszych. Natomiast z Gerberkiem to nie wiem, bo pisalam juz w jakims temacie o tym, ze podalam im ostatnio Kubusia i starszy dostal po nim brzydkiego rozwolnienia, wiec podejrzewam, ze byc moze konsystencja mu nie przypadla do gustu. Odczekam pare dni i znowu podam mala ilosc i zobaczymy. Moze sie przyzwyczai jak nie to zrezygnuje.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: smeg »

Kubuś jest słodzony, więc lepiej go nie podawać. Gerberki są dużo zdrowsze, bo przeznaczone dla niemowląt, niesłodzone i nieprzyprawiane.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tili »

Aha no o tym Kubusiu przeczytalam na innym forum gdzie dziewczyny notorycznie podaja Kubusie wlasnie, ale ok teraz juz na pewno nie podam:)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: matrix360 »

ja moim daję Bobovitę :) nic się im po niej nie dzieje i moje maluchy są tak najedzone, że już po tym tylko śpią, bo na nic siły obrzartuchy nei mają xD
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Kameliowa »

jak mam czas sama zrobić, to robię. Mam w rodzinie sklep ze zdrową zywnością, zbożami itd Tak samo z warzywami, marchew gotowana z kurczakiem gotowanych zmielona "na gerberka". A jak nie, to chłopakom bardzo pasuje karma Vitakraftu.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Tili pisze:Dostalam jako gratis karme Cliffi Ferdi Premium, wyglada calkiem fajnie, nie widac w niej sztucznych elementow jednak wczesniej podawalam im karme firmy Animals i przez noc miska byla oprozniana. Teraz zmieszalam te dwie karmy i jakos zapal minal. Szkoda, ze w sklepach nie sprzedaja probek jedzonka, bo cos czuje, ze moje chlopaki beda wybrzydzac w tych lepszych szamkach, a nie chce ich faszerowac jakimis taniochami.
Animals to śmieci , mozesz je podrzucic gdzies pod krzaczki, moze wróbelki zjedzą te suche ziarenka.
Podjedź do Tesco na Dąbrówkę (widze , ze jestes z Gdyni :) ) albo do Tesco na Cisowej i tam do Zoo Kariny. Mają Xtravital za 15-16 zł. Jak przypadkiem zawędrujesz na Chwaszczyno , to przy rondzie po lewej jest mały budyneczek(przed kioskiem) z 1001 drobiazgów. Mają tam Nestora . Wygląda biednie , ale to bardzo dobre i tanie jedzonko , i nie widziałem go nigdzie indziej w Gdyni .
Jakby dawali próbki jedzenia , to na pewno byłoby super smaczne , a w duzych paczkach juz mniej smaczne :( Tak to juz jest z próbkami.

A gerberki i kaszki kupuję w Biedronce. I czasem w Tesco są promocje gerberków " 2 w paczce -cena jak za 1".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tili »

Animals wiem, ze jest do kitu, czekam na przyplyw gotowki i robie mega zakupy z klatka wlacznie, wiec nakupuje im smakolykow i pozadnej karmy. Tylko, ze ja kupuje w wiekszych ilosciach stad moje zainteresowanie probkami, bo jak mam kupic np 5kg karmy, ktorej urwisy nie rusza to szkoda kasy, a kupowac po paczce za 15zl/szt to z torbami pojde:)
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: rudziatko »

Ja mam właśnie duży problem z karmą... U mnie w mieście (szczerze mówiąc, dla mnie to większa wieś :P) są tylko karmy Vitapol i Megan, ewentualnie można kupić karmę na wagę do której gratis są mole... Obeszłam wszystkie sklepy zoologiczne i markety tj kaufland, intermarche i nic. Boje się trochę, że jak będę sama robić im karmę to nie będę w stanie dostarczyć im wszystkich składników odżywczych. Myślicie, że przepisy na domową karmę są dobre i pełnowartościowe? Bo nie chcę zrobić im krzywdy z powodu mojego niedoświadczenia :(
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Vicka211 »

A może zamawiaj karmę przez internet? :)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: LaCoka »

rudziatko ja np robię mieszankę sama i dodaję do niej Rat Complete kupowane na wagę u Oleczki (wychodzi taniej niż kupowane w sklepie) :) i uważam, że taka karma jest pełnowartościowa bo jeśli czegoś nie ma w mieszance to będzie w granulacie :)
No i oczywiście możesz zrobić tak jak zaproponowała Vicka211 ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: rudziatko »

Zakupy przez internet to nie dla mnie, bo najczęściej zapominam o takich drobiazgach jak wpłata za towar albo odebranie przesyłki :P jutro jadę do Wrocławia i tak myślałam żeby kupić więcej karmy na zapas, ale nie wiem czy mi się nie zepsuje albo coś :(
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”