Moje dziewuchy :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: ol. »

Pewnie, że minie :) .
Albo raczej miną przepychanki na serio, ale babskie sprzeczki o to i owo to raczej chleb powszedni dla mających pod swoim dachem szczurze panny ::)


Obrazek

Iskry leciały ! Fajnie widzieć jak energia rozpiera ogony, ale też wolę kiedy skierowują ją na coś innego, nie przeciwko sobie. Kto wie czy już tego wieczora nie stworzą razem szajki zajmującej się podgryzaniem ścian :P
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: idle »

Ja już sama nie wiem jak to jest z tymi szczurami. Wczoraj, po pierwszej nocy razem w klatce, znalazlam Ziute spiaca w koszyku z Lucia (Ziuta zawsze najbardziej "atakowala" Lucię, wygladalo to tak jakby nowa ją czymś drażnila, moze swoim natręctwem?). W ciągu dnia jednak przepychanki, ciągle piski zarowno atakujacych jak i atakowanych. Wygląda tak jakby Ziuta chciala 'pokazac' Luci gdzie jej miejsce, izolujac ja od siebie i Misi (np. nie pozwalaja jej wejsc do hamaka w ktorym spia). Cy to mozliwe ze szczur moze po prostu drugiego szczura nie lubic i nie polubić? Lucia jest kontaktowa, widac ze chce byc blisko tamtych, ale jednoczesnie jest natretna, probuje dominowac, kopulować. Czy te akty 'agresji' mina kiedys? Moze gdzies popelnilam blad. Najpierw dziewczyny pzrez tydzien spotykaly sie na neutralu, pod koniec Ziuta nie byla juz tak agresywna, ale oczywiscie nie udalo sie wytępić tego do konca. Misia dawala sie dominować nowej, ale w klatce tez sie od niej odgania. Klatka zostala oczywiscie wymyta i przemeblowana nowymi sprzetami, na miejscu zostaly tylko półki, rownież wyszorowane. To nie ejst tak, że stare nie chca za zadne skarby byc blisko nowej, czasem zdarza sie im siedziec blisko siebie czy, tak jak pisalam na poczatku, przebywac razem w koszyku. Bardzo czesto jednak bija i 'ustawiaja' nową, i sprawia to wrazenie jakby reagowaly 'alergicznie' na jej obecnosc, jesli wiecie o co mi chodzi.
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: idle »

Jestesmy z dziewczynami na święta w moim domu rodzinnym, i korzystając z tego, że mama posiada elektroniczną wagę kuchenną, dziś odbyło się ważenie :

Ziuta - 360 g (pod koniec listopada, podczas wazenia u weta, waga pokazala 350 g)
Misia - 350 g (pod koniec listopada 300 g)
Lucyna - 260 g


i tak najbardziej zadziwia mnie, ze 'w dotyku' to Misia zawsze wydawala sie najgrubsza, a okazalo się podczas wazenia u lekarza, ze jest o 50 g lzejsza od Ziuty. NAwet wetka się zdziwiła, ale stwierdzila, ze dziewczyny maja po prostu kompletnie inna budowę ciała - Misia to taki okrąglak nabity, nasza Paróweczka kochana :)
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: idle »

nie wiem, czy ktoś tu zagląda, ale ostatnio udalo mi się zrobić b. fajne zdjęcie, to wam pokazę :) Na zdjęciu: nosy Lucyny i Miśki, po przeprowadzce do większej katki dziewczyny ukochaly sobie norę wykonaną przez Aniuś :)

Obrazek
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: Vicka211 »

Łojeej ;D Tylko tak każdy nosek cmoknąć :D Słodziaki :)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
snieżynka
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:23 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: snieżynka »

To ja czekam na dalszy ciąg opowieści :)
Plus mała, biała - jak się miewa, jak adaptacja z dużymi: Ziutą, Lucią.
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: idle »

coś mi nie idzie z aktualizacją tematu..

od dwóch tygodni jest z nami maleńka Masza o śnieżnobiałym futerku i czerwonych oczkach :) Mała na razie mieszka jeszcze sama, podczas spotkań dziewczyny nie reagują od razu agresją (tak jak to bylo w przypadku Lucynki), ale po dluzszej chwili w Ziucie odzywaja sie jednak zapędy tyrańskie i zaczyna małą ustawiać, tzn. przewraca, popycha, dźga, próbuje podrzucac nosem.. Masza piszczy i ucieka do mnie,Ziuta ją goni.. Misia reaguje na małą raczej przyjaźnie, zajmuje się glownie obwąchiwaniem jej zadka, za to Lucia... ten mały dominator wśród dorosłych szczurow, wyraźnie boi się i czuje się niepewnie w obecnosci malego szczura :)

Kilka dni temu zrobilam Maszy mini sesję zdjęciową:

to zdjęcie trafiło na moją tapetę :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek

tutaj bliskie spotkanie Lucyny ze straszną Maszą, w tle Misia:

Obrazek

tutaj ślicznota Lucyna solo:

Obrazek

i jeszcze kilka fotek..

przód Lucyny w parze z zadem Misi:

Obrazek

uwaga uwaga! Ziuta przyłapana na spaniu (i przytulaniu się) z Lucyną ! (oficjalnie to Ziuta Luci nie lubi :P)

Obrazek

Ziuta:

Obrazek

i Misia:

Obrazek
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: Vicka211 »

Śliczności :)
http://img707.imageshack.us/i/ss850855.jpg/ a tu jakie maleństwo przy nich :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: idle »

Mała zaczęła w końcu jeść warzywa :):) Na razie tylko ogórka, ale to i tak dobrze, bo dotychczas warzyw, oprocz kukurydzy z puszki, którą jadła w "domu rodzinnym", nie tykała. Ani suchego chleba. Wetka nie stwierdziła przerostu zębów, więc przyczyna była nieznana...ale w weekend ogorek w koncu laskawie został zjedzony. A dzisiaj rano obudzilo mnie chrupanie suchego chleba :) Więc moze wszystko jest na dobrej drodze..
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje dziewuchy :)

Post autor: zocha »

Masza jest cudna, ale od Śnieżynki to chyba wszystkie te maleństwa na mnie jakiś urok rzuciły :D i jeszcze przy takich dużych http://img707.imageshack.us/i/ss850855.jpg/, śliczności...
Piękne dziewuchy, wymiziaj ode mnie :-*.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”