Problem z wapnem

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Problem z wapnem

Post autor: Pamela@@ »

Mam taki problem, mianowicie moje szczury nie chcą gryźć wapna tylko je obsikały :D .
Czy wapno jest szczurom niezbędne?
Moje ogonki mają jeszcze do ścierania zębów kolby i chętnie je jedzą.
Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: matrix360 »

Moje szczury ostatnio też w ogóle nie chcą wapienka gryźć, chociaż są kupione 3 i wszystkie w innych kolorach i smakach :D ..ale to pewnie dlatego, że nie potrzebują ich. Moje np. mają kolbę do ścierania i jedzonkiem też sobie ścierają ząbki, tym bardziej, że u nich miska nigdy nie jest pusta ;) Więc nie przejmuj się tym, ale też nie usuwaj im wapienka z klatki, bo może się jednak tam kiedyś przydać ;)
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: Pamela@@ »

Uff... Trochę mnie uspokoiłeś :).
Dzięki wielkie.
Obrazek
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem z wapnem

Post autor: denewa »

Pamela moje też mają kilka wapienek i już ich prawie nie gryzą, pewnie nie potrzebują :)

A matrix to dziewczyna ;)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: matrix360 »

o właśnie, tak jak Denewa powiedziała - jestem dziewczyną :P
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z wapnem

Post autor: Kameliowa »

Moje lubią kupkać na wapienko. Ale jeść to też nie jedzą.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
SkateKaka
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 4:10 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: SkateKaka »

Może kup smakowe, jeśli masz bezsmakowe, albo odwrotnie? ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z wapnem

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnei te kostki są za wielkie . Ja swoim kupiłem takie zielone z orzeszkami w srodku (pomaranczowe tez lubiły ). Wyzarły ten srodek i potem tylko sikały na to. Ale któregos razu wziałem i wyszorowałem w wodzie to wapienko, powiesiłem jak wyschło, i znów go troche pogryzły :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z wapnem

Post autor: Kameliowa »

Ja mam właśnie smakowe np :P
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Problem z wapnem

Post autor: yss »

dobrze mieć, jedzą czy nie. chore szczury wcinają wapno na potęgę. wtedy się bardzo przydaje.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: Devona »

Dedykowane wapienka i kostki dla gryzoni w ogóle się u mnie nie sprawdzały. Szczury sikały na to na potęgę i zajmowały się głółwnie odczepieniem wapna od prętów, a następnie zakopywaniem w ściółce ;) . Polecono mi sepię - naturalne źródło wapnia dla ptaków. Co jakiś czas kupuję i wieszam w klatce, zainteresowanie jest spore i szczury naprawdę je jedzą.
Awatar użytkownika
pazurek89
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 5:02 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z wapnem

Post autor: pazurek89 »

U mnie wisi sobie wapno smakowe, pomarańczowe bodajże. Dziewczyny za nic nie chciały go pogryzać. Do czasu ;) W weekend zjadły 1/3 w ramach jakiegoś protestu... Nie wiem co im odbiło. Znalazłam później w ściółce kupki w kolorze wapienka i o jego "konsystencji"- takie kruche. Bałam się, że im zaszkodzi. Obserwowałam pilnie, ale nic im nie jest.
Ma ktoś pomysł dlaczego tak nagle zeżarły taką dużą ilość?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problem z wapnem

Post autor: Mycha »

Wapno jest dosyć kruche, więc niekoniecznie zjadły aż taką ilość. Reszta się pewnie posypała.
Nie polecam kupować wapna smakowego - jest pełne sztucznych aromatów i barwników.
Kostka wapna w szczurzej klatce powinna być, ale dobrze przyczepiona w takim miejscu, żeby nic na nią nie sikało, bo zasikanego wapna szczury nie będą jeść.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: aneczka1-13 »

Tak się zastanawiam czy skoro samce nie mogą jeść cytrusów to wapienko pomarańczowe im nie zaszkodzi??Mój lubi sobie pogryźć wapienko i ma właśnie pomarańczowe.
Obrazek
Klikać
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problem z wapnem

Post autor: Mycha »

To wapno nawet nie leżało obok pomarańczy - jest w nim sztuczny aromat. Najlepiej to wyrzucić i kupić czyste wapno - po co zwierzaka faszerować chemią pod otoczką zdrowotnej potrzeby jedzenia wapna?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”