Chory szczurek - pomóżcie.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: nausicaa »

a moze jakis inny wet? u mojej wetki robilam usg, a za malego zwierzaka wyszlo mi 30zl...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: zalbi »

no niestety. zwierzę to odpowiedzialnosc i koszty. biorąc zwierzę powinnas byc na to przygotowana.


jeżeli będzie potrzebna operacja to twoim obowiązkiem jest do niej dopuscic tym samym ratując życie zwierzaka.
poszukaj weta, gdzie usg będzie tańsze.


a najlepiej zrób zdjęcie podwozia szczurka i wstaw tutaj, może chociaż tak pomożemy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: fram »

Wy się żrecie a dziewczyna nadal ma problem- śliczne :P

Karola przejedź się do Hematowetu do dr. Soszyńskiej. Nawet jak nie będziesz miała pieniędzy to jakoś się z nią dogadasz bo to fajna ,zaszczurzona kobitka jest. No i jest specjalistą od szczurków genialnym. Możesz też iść do Bieleckiego na SGGW ale tam to już raczej finansowo się nie dogadasz. Jakbyś miała jakieś kłopoty to pisz na PW.
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: Paul_Julian »

karola06199 pisze:Wiecie co sie okazało? Pani u której byłam ( podobno specjalizuje sie w małych gryzoniach- lecznica na książęcej) stwierdziala ,że moja samiczka jest samcem...;/
Nie wiem jak to mozliwe , ale powoedziała , że podejrzewa a w zasadzie jest prawie na 100% pewna ze to samiec , bo ma zbyt wąski srom jak na samiczkę, a że nie ma jąder tzn że pewnie nie zeszły do moszny i właśnie rakowacieją w jamie brzusznej... Powiedziała, żeby zrobiła usg i jesli będą trzeba będzie zrobić operacje i usunąć.
Dziewczyny, nie wiem co mam zrobić ... ;I Samo usg kosztuje od 100 zl - jak mnie poinformowano , operacja to już nawet nie myślę ile w takm razie ...
Pierwsze słyszę , zeby usg tyle kosztowało. Zwykle kosztuje ok. 30 zł . Nie bardzo łapię jak wet mogła stwierdzić , że to samiec. Wystarczy policzyć "otworki" . Dziewczynka ma 2 ( wejscie do pochwy i odbyt) , a chlopak tylko 1 . To czy jest wąskie wejscie czy szerokie , to nie ma wogóle związku z płcią :)

Najlpeij zrób, jak radzi fram.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: merch »

Ale generalnie spokojnie,

tu nic zagrazajacego zyciu sie nie dzieje - jesli jest to samczyk z niezstapionymi jadrami to jest nieplodny.

Jadra , ktore ni zstapily , moga ulec przemianie nowotworowej , bo niezstapienie jader jest czynnikiem ryzyka przemiany nwotworowej ale nie dzieje sie to w ciagu kilku godzin czy kilku dni , ale raczej w ciagu kilku miesiecy. Takze spokojnie :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
karola06199
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 7:02 pm

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: karola06199 »

No właśnie dzwoniłam do lecznicy na SGGW i pani w rejestracji powiedziala mi , że usg dla szczura kosztuje OD 100 zł wzwyż, taniej znalazłam tylko za 65 zł, gdzieś na forum... A może macie jakieś sprawdzone lecznice , gdzie można usg zrobić taniej?

To nie jest tak , że ja żałuje pieniędzy na niego, tylko nie wiem , czy jest sens robić to wszystko ( bo wychodzi ze to ponad 200zł) , kiedy szczurkowi totalnie nic się nie dzieje , jak na razie. A ta pani sama powiedziała , że to ryzykowne coś z nim robić i ostrzegła, że może się nie wybudzić z narkozy... Bo w sumie jeśli jest to naprawdę potrzebne do orzeżycia, to ok.. jakoś na pewno sobie poradzę finansowo - nie jestem nieodpowiedzialna, tylko nie chce żeby szczur zdechł podczas operacji, kiedy nic mu nie dolega na razie. Niestety już raz miałam taki przypadek w lecznicy przy ZOO Warszawskim i niby weterynarz oddał pieniążki, ale co mi z pieniedzy, jeśli mi zależalo na zwierzaczku...
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: fram »

Dlatego skierowałam Cię do dr. Soszyńskiej. Obejrzy ogonka i stwierdzi czy to w ogóle potrzebne i na pewno doradzi Ci co i jak.
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: merch »

karola , mas ztroche czasu na uzbieranie pieniedzy. Najpierw sobie odloz na USG lub wczesniej przejdz sie do dr Soszynskiej , c ona na ta plc, potem poszukaj USG w wwie na pewno robia je w Ogonku ( klemensiewicza) i w animie ( podlesna) chyba tez w elewecie niepodlgłości, a byc moze tez w haematowecie - tego nie wiem.

Potem jak szczurek bdzi mial ok 4 mcy i okaz sie ze faktycznie ma niezstapione jadra , umow sie na operacje w ktorejs z lecznic , ktora ma doswiadczenie w operacji szczurkow ( Ogonek, Anima, Elwet, Haematovet, byc moze sa jakies inn , przejrzyj tematy w weterynarzach) i usun mu te jadra, ryzyko w lecznicach ktore wymienilam jest na poziomie 1% czyli nie duze.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
karola06199
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 7:02 pm

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: karola06199 »

Byłam wczoraj wieczorem w Hematowecie u pani dr Soszyńskiej - powiedziała mi, że to 100%-owy samiec tylko jajek brak hehe
Mam zrobic usg teraz i jeśli będą w jamie brzusznej, mam poczekac z operacją aż podrośnie, bo mimo iż ma pół roku, wetka powiedziała że jest za mały na otwieranie brzuszka.
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: fram »

No i wszystko jasne. Masz dość czasu na uzbieranie kasy jakby co.
Mały off: dziś jest spotkanie w Baryłce na Mariensztacie. Może wpadniesz?
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
karola06199
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 7:02 pm

Re: Chory szczurek - pomóżcie.

Post autor: karola06199 »

Spotkanie? Ale czyje? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”