Problemy -szczur gryzie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Problemy -szczur gryzie

Post autor: motylekann23 »

Jakiś czas temu kupiłam szczurka rasy dumbo,dokładnie samiczkę,kupiłam jej 2 poziomową klatkę,jak próbuje ją pogłaskać to mnie gryzie,czy to normalne zachowanie?
Już dwa razy mnie ugryzła,jak ją oswoić??
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: alken »

jest obszerny temat o agresji. a jak ona gryzie? mocno, do krwi, wbija zęby, szarpie czy tylko łapie za palce?

no i szczur nie może być sam, to zwierzę stadne,
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: Venefico »

A jak go oswajałaś ? Trzeba wszystko powolutku, spróbuj ją jakoś przekonać do siebie, podawaj jej smakołyki z ręki itp.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: bubu »

skąd masz szczurka? bo jeśli ze sklepu zoologicznego to nie jest to rzadki przypadek.

jakie masz wymiary klatki ?
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: matrix360 »

Przede wszystkim ZAADOPTUJ jej koleżankę.
Po drugie, musi się oswoić z Tobą. Najlepiej daj jej do klatki jakieś szmatki przesączone Twoim zapachem, żeby przyzwyczaiła się do Twojego zapachu i zobaczyła, że jesteś przyjacielem, a nie wrogiem.
I podaj wymiary klatki.
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: motylekann23 »

Kupiłam ją na giełdzie warszawskiej rok temu,była już spora,podobno miała być przeznaczona przede wszystkim jako pokarm dla węży:( A jest prześliczna,ma kremowe,śnieżno-białe futerkowe,jak wkładam palca do klatki żeby ją pogłaskać to się rzuca już dwa razy mnie ugryzła do krwi.A jak ją biorę na ręce to przez pewien czas jest spokojna,a potem zgrzyta zębami,czasami się zdarza,że krew jej z nosa pójdzie,aż tak się stresuje,nie wiem co mam robić,może ktoś mi doradzi.
Jak gryzie to tylko raz,nie szarpie.Po ugryzieniu odskakuje.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: matrix360 »

Zaadoptuje koleżankę i to koniecznie! Poza tym w takim miejscu nie kupuje się zwierząt - i już wiesz dlaczego.
Powyżej masz rady, zastosuj się i podaj wymiary klatki.
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: motylekann23 »

Ona jest sama w tej klatce,nie wiem jakie ma dokładnie wymiary ta klatka,ale jest dość spora.
Nie chce kupować drugiego szczura,bo nie chciałabym,żeby mój szczur miał potomstwo.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: dusiaczek »

Jakiś czas temu to jest rok? I co, nigdy nie brałaś jej na ręce przez ten rok? A szczury nie trzyma się w parach tylko w stadach jednopłciowych
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: matrix360 »

motylekann23 pisze:Ona jest sama w tej klatce,nie wiem jakie ma dokładnie wymiary ta klatka,ale jest dość spora.
Nie chce kupować drugiego szczura,bo nie chciałabym,żeby mój szczur miał potomstwo.
Przecież wyraźnie napisałam ZAADOPTUJ, nie DOKUP i JEJ KOLEŻANKĘ, nie napisałam JEJ KOLEGĘ, ponieważ szczury nie trzyma się w parach tylko dziewczynki z dziewczynkami, a chłopcy z chłopcami.
Dla Ciebie spora może oznaczać dla szczura mała. Mam nadzieję, że żaden z wymiarów nie ma mniej niż 40 centymetrów.
I przez rok trzymałaś ją samą? Nie dziwię się, że zdziczała, skoro nie miała dostępu do innego szczurka, a Ty pewnie o nią dbałaś jak chciałaś.
Wyobraź sobie, że mama by Cię trzymała w windzie i tam byś sobie miała mieszkać do końca życia, nie zbyt fajnie, nie?

Teraz zadbaj o szczurcie i dokładnie przeczytaj :
- przejrzyj dział z klatkami, będzie napisane jakie klatki są odpowiednie dla 2 szczurów
- dla 2 szczurów, ponieważ masz ZAADOPTOWAĆ na forum drugą szczurkę
- mam nadzieję, że nie karmisz jej karmą na wagę ani Vitapolem. Jeżeli tak, polecam dział karmienie.

Dostosuj się do tych zasad, bo Twoja szczurka cierpi.

A jeżeli chcesz, żeby przestała gryźć daj jej jakąś swoją koszulkę, która jest przesączona Twoim zapachem (najlepiej taka, której już nie ubierzesz więcej, bo po daniu jej dla szczurci nic po niej nie zostanie)

Powodzenia.
Tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: alken »

no cóż, nadszedł czas na poprawianie własnych błędów, mam nadzieję że postąpisz właściwie.
a jeśli nie chcesz kupować nowej klatki, adoptować drugiego szczura, i pracować (a będzie to ciężkie, ale wykonalne zadanie) nad oswojeniem szczura, to radzę jak najszybciej oddać szczurkę do adopcji (tu na forum w dziale zwierzaki) żeby przygarnął ją ktoś, kto zapewni jej szczurze towarzystwo i oswoi z człowiekiem. bo jak na razie jej życie to bardzo smutne i samotne życie. postaraj się proszę, żeby drugą połowę przeżyła szczęśliwie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: alken »

acha, dodam jeszcze że jak szczur gryzie to nie wolno cofać ręki, bo wtedy się uczy, że ugryzienie = "zostawiła mnie w spokoju" i zaczyna gryźć za każdym razem, jak pojawia się ręka.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
kle0patra
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 23, 2009 3:52 pm

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: kle0patra »

matrix360 pisze:Zaadoptuje koleżankę i to koniecznie! Poza tym w takim miejscu nie kupuje się zwierząt - i już wiesz dlaczego.
Powyżej masz rady, zastosuj się i podaj wymiary klatki.
No racja nie kupuje się w takim miejscu lecz gdyby nie ona to poszłaby na jedzienie dla węży a tak to uratowała ja;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: alken »

kle0patra pisze: No racja nie kupuje się w takim miejscu lecz gdyby nie ona to poszłaby na jedzienie dla węży a tak to uratowała ja;)
tak, uratowała i stworzyła popyt, który sprawił, że na miejsce tego jednego przybyło kilkanaście następnych. jakoś się to nie kalkuluje w ogólnym rozrachunku.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problemy -szczur gryzie

Post autor: Mycha »

A czy szczurka na 100% nie jest chłopcem? Samiczki dużo rzadziej atakują jeśli nie zostaną do tego sprowokowane. Zrób zdjęcia tyłka i wklej na forum.
Jeśli sobie z nią nie radzisz lub nie możesz zapewnić odpowiednich warunków to może rzeczywiście lepiej ją oddać do adopcji.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”