[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hugcia
Posty: 141
Rejestracja: sob paź 18, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Atenki

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hugcia »

Obrazek
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Olcia5550 »

Mam małe pytanko czy szczur nie "zlikwiduje" plastikowych półeczek ???
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Venefico »

A czy półki drewniane zamiast je wymieniać można pociągnąć tym "spryskiwaczem" akrylowym ? Nie pamiętam jak to się nazywało, ale było w którymś temacie. A co do plastikowych - mój nie rusza plastiku.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Hugcia, ta pierwsza fajna, ale już półki nie zamontujesz :) bo ma tylko 40 cm wysokości. to dla zniedołężniałych szczurów jest klateczka :D
a w drugim linku wyskakuje błąd. o.

Venefico: dobry jest lakier eko na bazie wody lub pokost lniany. o spryskiwaczu nic nie wiem :) ale temat impregnowania półek, to, ehem, tam trochę niżej wisi. polecam lekturę tegoż wątku.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Venefico »

Nie zauważyłam, dziękuje :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Hugcia
Posty: 141
Rejestracja: sob paź 18, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Atenki

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hugcia »

Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Niamey »

Jeśli tylko masz miejsce na quadrę, to ferplast zawsze lepszy :) No i criceti jest zaledwie na 2 szczury, a quadra na 5. więc zdecydowanie z tych dwóch wolałabym quadrę.
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: Wybór

Post autor: squedi13 »

Zgadzam się sssouzie.
Ale odpowiem, dla mnie najlepszą klatką jest 2 i 3. Sam będę taką kupował i mój temat jest w tym długim na 119 stron.
Poza tym nie musi śmierdzieć wystarczy, że zaimpregnujesz drewno. Polecam do tego pokost lniany. Najpierw rozcieńczasz w stosunku 1:1 pokost i benzynę do farb, tym malujesz 1 warstwę. Po 24h schnięcia malujesz jeszcze raz nierozcieńczonym i suszysz ok 24h.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

a po co ta benzyna??
pokost na gorąco i tyle.
ten się nie myli, kto nic nie robi
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: squedi13 »

Dzięki bardziej rozcieńczonemu roztworowi, pokost lepiej penetruje drewno i je zabezpiecza:]
Możesz mi powiedzieć jak Ty robisz to na gorąco?
adusiek
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 9:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: adusiek »

Mam na oku fajna klatke o wymiarach 80x80x50, ale jest po szynszylach i ma odstepy miedzy pretami 2cm, jak myslicie moje 2 cztero miesieczne samce o dlugosci ciala ok 20cm (bez ogona) nie wyjda przez te odstepy? W sumie jeszcze rosna i beda wieksze, wydaje mi sie ze juz teraz nie powiny sie zmiescic, ale to sprytne zwierzaki i nie jestem pewna... Macie klatki z takimi odstepami dla swoich ogonkow?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: LaCoka »

adusiek pisze:Mam na oku fajna klatke o wymiarach 80x80x50, ale jest po szynszylach i ma odstepy miedzy pretami 2cm, jak myslicie moje 2 cztero miesieczne samce o dlugosci ciala ok 20cm (bez ogona) nie wyjda przez te odstepy? W sumie jeszcze rosna i beda wieksze, wydaje mi sie ze juz teraz nie powiny sie zmiescic, ale to sprytne zwierzaki i nie jestem pewna... Macie klatki z takimi odstepami dla swoich ogonkow?
Wystarczy, że ją osiatkujesz a jak maluchy urosną to siatkę można zdemontować ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
adusiek
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 9:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: adusiek »

Zasadniczo nie chcialabym jej siatkowac... Aktualnie mam inna klatke, troche mniejsza, ale na razie w zupelnosci starcza. Duzo chlopcy jeszcze urosna i kiedy przestana rosnac ;) ? Chetnie bym ja wziela, bo mam ja w dobrej cenie, ale jakby mialy rowniez w przyszlosci uciekac to bez sensu...
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: squedi13 »

Czy muszę osiatkować klatkę jeśli odstęp miedzy prętami wynosi: 1,8 cm?
Tu macie całą klatkę. http://allegro.pl/item1026567446_zestaw ... owosc.html
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: LaCoka »

Co do rośnięcia to trudno powiedzieć, to cecha indywidualna, ale samce są z reguły spore więc za jakiś czas już się nie przecisną prze 2cm ostępy :) jeśli oferta jest naprawdę atrakcyjna to kup klatkę a jeśli teraz maluchy będą wychodzić to będzie na później
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”