Dwa szczury w jednej klatce

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Borys20000
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 8:30 pm

Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: Borys20000 »

Mam takie pytanie. Pomyślałem, że może załatwiłbym mojemu szczurkowi przyjaciela, ale czy jeśli kupię następnego szczura i wpuszczę go do klatki tamtego, to nie spowoduje żadnego konfliktu między nimi? Miałem trzy chomiki, najpierw jednego potem dwa. Ten pierwszy był grzeczniutki i cały czas chciał by być u mnie na rękach. Te dwa następne zaś kłóciły się w kółko o jedzenie i miejsce w domku. Poza tym nie chciały wychodzić mi na ręce. I tak aż do śmierci. Obawiam się że ze szczurami może być tak samo, ale nie mam pewności. Czy ktoś mógłby tą obawę potwierdzić, lub rozwiać?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: merch »

Rozwiewam obawe i zacheca do lektury forum dzila zwierzaki tam mozesz znalesc kolege, narodziny tam tez mozesz znalesc kolege, dzial stadko , tematy o laczeniu
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: matrix360 »

Po pierwsze - szczurów nie kupujemy.
Po drugie - jeżeli umiejętnie połączysz szczury nie będą się kłócić.
Po trzecie - poszukaj odpowiedniego tematu. Szukajka nie gryzie ;)
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: paulinka93 »

Szczurki to nie chomiki. Jeśli szczurki będą młode łączenie na pewno pójdzie łatwo. Bójki będą zawsze, to jest normalne w stadzie-muszą sobie ustalić hierarchię, bójki są też częścią zabawy :)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Borys20000
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 8:30 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: Borys20000 »

Ale czy będą wierne? Czy może całą swoją uwagę skierują na siebie? A do matrix360 - jeśli ich nie kupujemy to co?, znajdujemy w piwnicy?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: klimejszyn »

będą wierne. będą szczęśliwe, bo samotny szczur bardzo cierpi.
jeśli nie kupujemy to adoptujemy z forum.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: matrix360 »

Borys20000 pisze:Ale czy będą wierne? Czy może całą swoją uwagę skierują na siebie? A do matrix360 - jeśli ich nie kupujemy to co?, znajdujemy w piwnicy?
Adoptujemy z forum.
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: paulinka93 »

Z pewnością będą wierne...też miałam takie wątpliwości, ale lgną strasznie do człowieka mimo to że mają siebie. Na forum jest wiele szczurków do adopcji, jesli nawet mieszkasz daleko znajdzie się transport.
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: paati924 »

Tak na marginesie jesli miales 2 chomiki razem to nie dobrze, bo chomiki to nie szczury one nie moga byc razem... bo beda gryzc siebie nawzajem, chomiki sa samotnikami. szczurki uwielbiaja towarzystwo
Pati ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: Mycha »

Dlaczego ważne jest adoptowanie może napiszę...
Zaadoptuj szczura zsocjalizowanego, który nie ma traumatycznych przeżyć ze sklepu. Zwierzątko będzie obyte z człowiekiem i innymi szczurkami. Znacznie szybciej się oswoi w stosunku do człowieka (nie będzie uważało Cię za wroga) i spokojniej da się połączyć ze starszym szczurkiem. Pamiętaj, aby zwierzątka były tej samej płci.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: Kameliowa »

paati924 pisze:Tak na marginesie jesli miales 2 chomiki razem to nie dobrze, bo chomiki to nie szczury one nie moga byc razem... bo beda gryzc siebie nawzajem, chomiki sa samotnikami. szczurki uwielbiaja towarzystwo
to zależy od chomika, bo roborek to nie syryj ;p
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: paati924 »

Kameliowa pisze:
paati924 pisze:Tak na marginesie jesli miales 2 chomiki razem to nie dobrze, bo chomiki to nie szczury one nie moga byc razem... bo beda gryzc siebie nawzajem, chomiki sa samotnikami. szczurki uwielbiaja towarzystwo
to zależy od chomika, bo roborek to nie syryj ;p
Tak to prawda, tylko mozna roborowskiego trzymac razem ;P
Pati ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: Kameliowa »

Nie no, są też przypadki że dżungary się trzyma razem. Ale nie chce mi się offtopować i się rozpisywać nt. :P
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: paati924 »

Skoro znasz to luzik. Mi sie nie zdarzylo;) Wiem, tylko ze syryjskie kategorycznie nie moga, a wiem bo mam chyba z 8 syryjka;]
Pati ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dwa szczury w jednej klatce

Post autor: dusiaczek »

Kameliowa pisze:Nie no, są też przypadki że dżungary się trzyma razem. Ale nie chce mi się offtopować i się rozpisywać nt. :P
Jam miałam 2 dżungary to się zjadły nawzajem... W sensie że jeden dotkliwie pogryzł drugiego a potem ten drugi praktycznie zjadł tego pierwszego mimo że wcześniej był prawie rok razem.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”