[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

pokaze jak sie zachowuja obie:

http://www.youtube.com/watch?v=av48zElPdko

http://www.youtube.com/watch?v=zAw_XGvjWrg

http://www.youtube.com/watch?v=vnitAnkCNrE



krzywdy jak widac marian jej nie robi troszke ciagnie za futerko ale nie gryzie przewraca na plecy namietnie chyba ulubiony sport mariana ale gaia tez widze sie stawia nie ma szans jakichkolwiek ale waleczną dusze ma :) ciezko mi sie na to patrzy... ale no to taka rola stada :(

jakies propozycje porady ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

Po drugiej pròbie łączenia dziś na obcym terenie leżą wtulone pod polarem... jeszcze wrzucic je do klatki i sie zobaczy...


Marian i Gaia walczyly dziś ok 15 min marian wywròciła małą kilka razy na plecy i trzymała ja pare minut
Gaia nie walczyła bo wiedziała że nie da rady... i potem marian lezala rozwalona a ovok gaia jak piesek siedzia?a teraz spia marian i gaia wtulona w dupke :) oby w klatce bylo ok
Obrazek
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: syntonia »

Widzę, że łączenie idzie całkiem nieźle :) Jeśli już się akceptują na terenie neutralnym to można spróbować włożyć je do klatki. Najpierw młodszą, a później starszą. Powodzenia ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: klimejszyn »

tylko klatkę dokładnie wyszoruj ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

Tak jest wyszorowana i hamaki poprane
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: yss »

na jakiej dobrej drodze?
marian fuczy i kopie małą. i atakuje boczkiem. to niedobrze.
dopóki będzie tak robić, nie wkładaj ich razem do klatki. przedwczesne włożenie do jednej klatki może zwiększyć niechęć starszego szczura i trzeba potem robić kilka dni przerwy. niech się najpierw pogodzi z obcym szczurkiem na neutralu. puszczaj je razem co najmniej tydzień. a potem się zobaczy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

Dobra dzisiaj spia osobno bede je wypuszczac codziennie :) ale juz spaly sobie razem.. ale ok niech sie przyzwyczai
Obrazek
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: Becia23 »

yss pisze:na jakiej dobrej drodze?
marian fuczy i kopie małą. i atakuje boczkiem. to niedobrze.
dopóki będzie tak robić, nie wkładaj ich razem do klatki. przedwczesne włożenie do jednej klatki może zwiększyć niechęć starszego szczura i trzeba potem robić kilka dni przerwy. niech się najpierw pogodzi z obcym szczurkiem na neutralu. puszczaj je razem co najmniej tydzień. a potem się zobaczy.
jordan pisze:Po drugiej pròbie łączenia dziś na obcym terenie leżą wtulone pod polarem... jeszcze wrzucic je do klatki i sie zobaczy...
Marian i Gaia walczyly dziś ok 15 min marian wywròciła małą kilka razy na plecy i trzymała ja pare minut
Gaia nie walczyła bo wiedziała że nie da rady... i potem marian lezala rozwalona a ovok gaia jak piesek siedzia?a teraz spia marian i gaia wtulona w dupke :) oby w klatce bylo ok
Wnioskuję z tego wpisu, że filmiki są starsze, a dzisiaj szczurki już razem spały? :)
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

No tak filmiki byly z rana z 1podejscia wieczorem za 2razem juz spaly pod polarem a jak juz sie obudzily to sie gonily, wydaje mi sie ze to byla zabawa bo mala nie piszczala juz. Widze ile ludzi tyle opini
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

a teraz wisze na kratach i sie obwachuja... wypuszcze je dopiero po pracy jak wroce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: yss »

hmmm skoro śpią razem, to daj im ze 2 dni ;)
jak pokazujesz filmiki z fuczeniem i atakowaniem bokiem, to się nie dziw, że ktoś ci odradza włożenie razem do klatki.
weź pod uwagę, że dla szczura klatka to jego twierdza, a marian całe życie był sam. może lubić malucha na neutralu a w klatce byłby problem. u mnie tak bywało. po co narażać szczurka?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

dokladnie tak jak mowisz :) ale pod filmikiem rowniez opisalem sytuacje z drugiej proby laczenia... caly czas przebywaja w 1 pomieszczeniu w klatkach blisko siebie lecz nie na tyle zeby sie dotykac :) wieczorem kolejne podejscie
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

no i dzisiaj znowu jestem w punckie wyjscia... gonia sie mala piszczy a marian jej nic nie robi... podchodzi do niej niucha ja a ona w pisk i ucieka... wzialem mala podbiegla marian zaczela ja lizac a ona pisk ;( sadzi sie do mariana ... marian sie wkurza i odchodzi w kat i sie kladzie i tyle... olejka nie bede probowac bo nie ma sensu bo marian jej nic nie robi nie preszkadza jej jej zapach a Gaia jeszcze pachnie slodziutko :) marian jej juz nie ciagnie za futro ale chce ja sprobowac wyiskac a gaia staje na tylne lapy i przebiera nimi a marian tak jakby sie odsuwa na bok..
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: unipaks »

Jordan , nic dziwnego że piszczy - na filmikach starsza chwytała ją zębami , ciągnęła za futerko i ogólnie to jak dla mnie dość paskudnie traktowała malutką , więc dzieciątko jest przerażone. Poza tym klatki raczej nie powinny stać tak blisko obok siebie , bo prawdopodobnie Marian będzie jeszcze bardziej rozdrażniona. Próbowałeś gdzieś w innym pokoju , na parapecie na przykład - mialbyś dozór , a przestrzeń jest na tyle mała , by nie dopuścić do przekształcenia się gonitwy za malutką w pościg za ofiarą - dziewczyneczka jest taka maleńka... ::)
Powodzenia!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Marian ok 1rok + Gaia 5tyg

Post autor: jordan »

Mam mieszkanie na poddaszu i okna male wiec parapet odpada... :) marian juz jej nie lapie zebami i nie ciagnie za dupke tylko widze chce przewalic ja na plecy i powachac polizac a mala sie stawia pozyjemy zobaczymy
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”