Problem z wapnem

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: aneczka1-13 »

Ja się obawiam że zwykłego by nie chciał gryźć bo to wybredne stworzenie.a ząbki musi sobie na czymś ścierać. A obawiam się że jak nie na wapienku to zacznie ścierać na czymś innym np. meblach
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: Astry »

Hmm, moja Emi wczoraj odgryzła kawałek wapienka i wyglądała, jakby go jadła... :P
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problem z wapnem

Post autor: Mycha »

aneczka1-13, spróbuj
są też wapienka z dodatkiem smakołyków w środku (też niewiele lepszych niż kolorowe wapno, ale pomogą przestawić szczurka na naturalne wapienko). Szczur zęby sobie ściera na suchym pokarmie dlatego musisz dbać, aby nie wybrzydzał i jadł ziarenka czy suszone owoce i warzywa. Gryzonie jedzą wapno nie w celu ścierania zębów tylko uzupełnienia niedoborów.
Nadmiar wapna może doprowadzić do kamicy nerkowej. Szczury raczej samodzielnie sobie odpowiednią ilość dozują, ale warto wiedzieć i nie podawać chorym na to zwierzętom. No i trzeba zadbać, żeby w diecie było białko.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: aneczka1-13 »

No mój szczurek właśnie wybrzydza jeśli chodzi o ziarenka. Głownie chodzi o pszenice itp. w karmach. Teraz daję mu taką co ma ich mało ale za to ma tam dużo twardych chrupek.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Problem z wapnem

Post autor: yss »

aneczka, spróbuj suchy chleb dawać :) to też jest dobre na ząbki.

u mnie wapienko schodziło wyłącznie wtedy, gdy jakiś szczur chorował. pożerał wtedy wapno całymi garściami.
ten się nie myli, kto nic nie robi
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: aneczka1-13 »

Daje mu suchy chleb bo on go uwielbia.Dla niego nie ma nic lepszego niż suchy chleb :D
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Problem z wapnem

Post autor: con3x »

mój szczur też jest bardzo wybredny, ale gryzie właśnie "zwykłe" wapno. spróbuj.
bless ya.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Problem z wapnem

Post autor: Nue »

u mnie wapienko schodziło wyłącznie wtedy, gdy jakiś szczur chorował. pożerał wtedy wapno całymi garściami.
Tak, to norma, prócz wapienka chore szczury lubią podgryzać ścianę, przynajmniej moje ;D Zauważyłam, że chętnie też pogryzają wapienko młodziaki, tak do 4 miesięcy.
Zdarzają się dziwne wyjątki, np. moja Frappe wapienko obgryzała regularnie, zawsze po wieczornym jedzonku... może po prostu czyściła zęby na noc ;) (ten szczur w ogóle wyglądał na sfiksowanego, jeśli chodzi o kwestie higieny ;D )
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wapnem

Post autor: aneczka1-13 »

No kajtek z wanienka korzysta regularnie ale po miękkim jedzonku,typu gerberek,makaron,kaszka
Obrazek
Klikać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”