Nasza brygada

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Dziękujemy bardzo Wam za życzenia dla Diesel! Jest wychudzona, boczki jej drgają jakby miała kłopoty z oddychaniem, ale mam nadzieję, że będzie walczyć ze wszystkich sił, bo to dzięki niej pokochaliśmy szczurki i chcemy żeby została z nami jak najdłużej...

Chłopak zabrał Diesel i Deli w środę do dr Jałonickiej-Rzepki.
Diesel dostanie nowe leki, jeśli na nie nie zareaguje to dostanie kolejne leki. W poniedziałek jedziemy na usg. Po wyniku mamy się jeszcze raz skonsultować z Panią doktor i wtedy będziemy wiedzieć więcej. Aktualnie nadal dostaje Prilenal.
Deli jest fioletowa - dosłownie. Dostała jodynę do smarowania ranek i enro. Przy pierwszym samodzielnym dawkowaniu wczoraj zdążyłam już ubródzić stół i ręce ;D A Deli to już w ogóle cała fioletowa chodzi. Potwierdziło się, że sama wydrapała sobie te ranki, teraz wyraźnie to widać - ma fioletowe palce i pazurki więc musi sięgać do ranek chociaż są wysoko na grzbiecie...

Dziś od rana było w domu gorąco, pootwierałam okna ale to mało dało. Postanowiłam więc zrobić szczurkom basenik z wodą. Nalałam wody do plastiku i wrzuciłam tam trochę ziarna. Deli i Febrze jakoś woda nie podpasowała... Polar i Kisiel co jakiś czas weszły do wanienki, a Katar i Puma zaczęły szaleć. Wbiegały do wody, wybierały ziarenka i zjadały je mocząc kuper w wodzie. Te same ziarna stały obok w miseczce z karmą... :P normalnie - wrzucając ziarno do basenu dostarczyłam im wymówki do umoczenia kuperka w wodzie... ;D

Diesel leży mi na kolanach, zawsze była zabiegana albo wolała spać w spokoju zwinięta w kłębek, teraz mogę ją wygłaskać za wszystkie czasy...
Dałam jej ugotowaną kluskę - wygląda jakby przełykanie sprawiało jej trudność... zjadła tylko troszeczkę, więcej nie chciała... :( Nic dziwnego, że tak chudnie, boże… ma samą skórę i kości :(
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza brygada

Post autor: unipaks »

Diesel kochanie , pojedz prosimy troszkę więcej , żeby ciałka i siły nabrać !My tu trzymać będziemy kciuki za zdrówko! :)
Buziaczki dla brygadzistek :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Pojechałam wczoraj do sklepu nakupowałam wszystkich niezbyt niezdrowych pyszności Diesel.
Napiła się jedynie nutridrinka, polizała serka i gerberka i zjadła uwielbianą kukurydzę, no i lek z masłem zjadła...
Nic więcej nie chciała ruszyć... i tak się cieszyłam, że w ogóle cokolwiek je.
Dziś zauważyłam, że po jedzeniu chciała jakby podrapać się łapkami po języku... odruch jakby się jej coś przykleiło... wiecie może o co chodzi?
Już w tej chwili ma samą skórę i kości a jak nadal będzie tak mało jeść i pić to będzie bardzo źle

Uni dziękujemy za kciuki, są bardzo potrzebne!
Reszta brygady oczywiście szaleje po całym pokoju!
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nasza brygada

Post autor: odmienna »

Ech, znam ja (jak chyba każdy z nas) ten ból głowy, kiedy dzieciak nie chce jeść.
Bardziej się człowiek kulinarnie nagimnastykuje, niż przed pierwszą wizytą teściowej....
Jedz Dieselku, jedz, choć ociupinkę za ciotkę odmienną... ociupinkę, byle często.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Nasza brygada

Post autor: ol. »

Ciężko jest patrzyć na szczurka, który czasami widać nawet, że pojadłby chętnie, ale coś mu broni. To podobno bardzo typowy objaw chorób serca. Tak jakby jedzenie nazbyt je męczyło i rezygnowały zawczasu. Baruch obecnie też ma gorszy okres jeśli chodzi o jedzenie, z twardych rzeczy to tylko swojego ulubionego babana suszonego przełknie i też nie za dużo. Ratujemy się miękkim i na tyle różnorodnym na ile jego apetyt pozwala. Żeby zupełnie nie zaprzestał jeść ziaren zaczęłam je specjalnie dla niego moczyć, zawsze to chociaż trochę typowo szczurzego jedzenia w menu. Spróbuj może z taką 48-godzinną kiełkującą pszenicą, zupełnie nie stawia oporu szczurkowi i jest nawet bardziej wartościowa. Zresztą macie pewnie przerobione, co Diesel najłatwiej przełknąć.
Trzymam kcuki żeby nowe leki pomogły jej.


Katar i Puma zaczęły szaleć. Wbiegały d ... z karmą...

nam się tylko wydaje, że to te same, a wcale nie - te mają smak przygody :)
to się Wam stadko podzieliło : para szczurów lądowych, para wodno-lądowych i dwa wilki morskie :D

wyszudraj wszystkie, a oryginalną fioletową Deli to i ze dwa razy, tak porządnie (to nie kwestia pazurków u niej ?)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Nasza brygada

Post autor: szczuruleczka »

Śliczne masz te szczurki. Trzymam kciuki nadal, nie poddajemy się! Życzę zdrówka Diselkowi.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza brygada

Post autor: klimejszyn »

Dieselku, no.. co to ma być ? jedz tu pięknie i tyj maleńka ! :-*
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Nasza brygada

Post autor: sssouzie »

Denewa..ja wiem co teraz przeżywasz...i wiem również, że będziecie walczyć do końca :-*

A Dieselkowi życzymy apetytu i sił w serduszku :-*
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Bardzo Wam dziękuję - dobrze mieć w Was wparcie szczególnie, że aktualnie w domu sama ze szczurkami jestem i czasem to siły mi brak jak patrzę na Dieselka. Trzeba się jednak szybko brać w garść...

Diesel je coraz mniej, w zasadzie dziś to tylko pije nutridrinka. Czekam na jutrzejszą wizytę jak na zbawienie...
ol. pisze:nam się tylko wydaje, że to te same, a wcale nie - te mają smak przygody :)
Co racja to racja :D
Jeśli chodzi o Deli to ją też jutro zabiorę na wizytę kontrolną. Wydaje się, że pazurki ma normalnej długości. Może po prostu u niej ujawniło się jakieś swędzenie pochodzenia stresowego...?
A Deli taka niby niereagująca na imię a tutaj poszłam dać lakcid... za szafą siedzi...wołam, wołam, nic, naraz wychodzi, jedną nogą nadal za szafą... o co chodzi co dla mnie masz... :D Moja teoria o zapadaniu Febry na choroby co by dostawać lek z majonezem ::) mi się przypomniała...
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza brygada

Post autor: Sysa »

Co słychać u Diesel malutkiej? Jedz Kruszynko za wszystkie forumowe ciocie :-*

Zazdroszczę Ci tych wilków morskich, moje szczuroły wolą leżeć rozwalone na półkach i zmuszać mnie do szaleńczych biegów do klatki w celu sprawdzenia czy wszystko w porządku ::)
Choć ja nie próbowałam ziarenek o smaku przygody ;D
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Łącznie na wizytach w Warszawie spędziłam ponad 7 godzin...dr Rzepka...korek...dr Kurski...korek...dr Rzepka...korek
Zmieniamy Prilenal na Prilium i Furosemid. Kontrola za tydzień
Diesel już nie będzie jeść twardych rzeczy :-\

W Animie spotkałam LaCokę, jej mamę i susu, miło się pogawędziło :) Biedna Buzia, taka słabiutka była...
Deli z fioletowymi pasemkami robiła furorę
Sysa pisze:Choć ja nie próbowałam ziarenek o smaku przygody ;D
Weź takie zwykłe i dopraw je odpowiednio, jakiś efekt musi być :D
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza brygada

Post autor: Jessica »

mocne kciuki i gorące uściski dla Dieselka! bądź silna okruszku! :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Dziękujemy Jessica :)
Znów jej podtykam miękkie rzeczy i nic nie chce zjeść... :-\
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Nasza brygada

Post autor: ol. »

okropne są te maratony u wetów :-X oby nowe leki okazały się ich warte;

Dieselku, skarbie, otwórz pyszczek, pozwól sobie pomóc !

Siły jakie tylko mam przesyłam Wam
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza brygada

Post autor: Jessica »

ol. pisze:oby nowe leki okazały się ich warte;
o tak! nie może być inaczej!
Dieselku choć jeden kęs "za mamusię"
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”