[ZARAZKI]czyszczenie klatki po śmierci szczura

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

[ZARAZKI]czyszczenie klatki po śmierci szczura

Post autor: Lassemista »

Moja Tinwe zdechła w zeszłym tygodniu na zapalenie płuc. Jak i czym wyczyścić klatkę, żeby nie była pułapką i zagrożeniem dla następnych szczurów, ktore, oczywiście, zamierzam mieć?
Czy wystarczy szare mydło? Moja nauczycielka od chemii uważa, że ma ono świetne właściwości dezynfekujące i jest zupełnie nieszkodliwe.
Co zrobić z tym siedliskiem zarazków?
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: sr-ola »

Z takich domowych sposobów wystarczy rozcieńczyć domestos i takim płynem wyszorować klatkę (niezbędne rękawiczki i przewiew). Weterynarz polecił mi ten sposób ale na forum też się o tym wspomina.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: szczuruleczka »

Twoja nauczycielka ma rację, ale klatki się raczejnei myje tym memełkiem (czyli mydłem) :)
Tak jak napisała moja poprzedniczka, rozcieńcz domestos wyszoruj klatę, opłucz, możesz umyć jeszcze potem szarym mydłem.
Wysusz i SZLUS jak to szkopy mówią 8)
Ja nie miałąm domestosu, więc umyłam płynem do mycia naczyń O0
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: sr-ola »

Tylko, że płyn do naczyń nie dezynfekuje. A dlaczego nie myje się klatki szarym mydłem? Występuje w formie płynnej, więc czemu nie..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... 16#p707616 dziewczyna wspomina o środku Virkon :
http://www.hodowlany.pl/i129_VIRKON_S_u ... _200g.html
Myślę , ze się nada.

Szare mydło mozna rozpuscic w wodzie, czemu nie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: szczuruleczka »

Wiem, ale nie miałam nic innego pod ręką, zresztą nie musiałam dezynfekować bo łączyłam samiczki (moje pierwsze szczurzyska) i chodziło mi tylko o pozbycie się zapachu :)
Ja uważam ze można umyć szarym mydłem (jeśli akurat masz w domciu) , ale lepiej jest to zrobić Domestosem Zero Kamienia.
:)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: Lassemista »

No to domestos rusza do ataku :)
A co zrobić z poidełkiem? Można toto wogóle umyć, tak by nadawało się do użytku przez następne szczury?
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: xyzzy »

Pewnie, nie musisz się specjalnie nad tym natrudzić, wystarczy że umyjesz wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, szczurek przecież nie umierał z poidełkiem w pyszczku.
Obrazek
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: sr-ola »

Osobiście- jestem przewrażliwiona. Najczęściej poidełka są plastikowe (w przypadku szklanego nie ma problemu) więc takowego nie zalejemy wrzątkiem ale można polać metalową końcówkę przegotowaną, gorącą wodą a resztę tylko umyć. Jak wszystko to wszystko a bakterie są wszędzie (choć oczywiście nie wszystkie muszą być szkodliwe dla innych ogonków).
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: WildHeart »

moje poidelko sie rozklada tak ze mozna wyjac ze srodka ten metal bez zadnego plastiku :) to mozna wyparzyć a reszte umyc, to nie słomka przez która można napluć do środka :)
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: Mal »

jak masz kogoś znajomego w przychodniach albo szpitalach to polecam Insidur. Środek stosuje się do odkażania stołów operacyjnych itp. ja tego używam do sprzątania u siebie na uczelni. zabija wszystkie bakteryje na śmierć. Z domowych sposobów to jeszcze acze wybielacz nad wybielacze i clorox a potem dokładne płukanie i hop.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: merch »

OT nie moge patrzec juz na tego zdechlego szczura w temacie...
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czyszczenie klatki po zdechłym szczurze

Post autor: Paul_Julian »

Masz rację , już zmieniam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”