UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
wikizlosnica
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: wikizlosnica »

dusiaczek pisze:Brodatkę oczywiście ;) Ale to dopiero jak znajdę mieszkanko i trochę dorobię, a z tego co się szykuje to nie będzie to wcześniej nić za 2-3 lata.
No tak, przygotuj się na duże koszta z tym związane, terraria kosztują od 300zł wzwyż (czasem mniej, ale musisz poczytać o ich wymogach, tu jest świetna strona na ich temat http://www.pogona.pl/ ), jeśli chodzi o jaszczurki to te najmniejsze dostępne kosztują od 80zł, jeśli dorosłe to od 200zł chyba, że ktoś chce oddać lub gdy agama ma jakieś uszczerbki wizualne (jeśli tak to od razu ochrona praw zwierząt, bo same sobie krzywdy nie robią poza podgryzaniem ogona, jeśli są chore to należy je oddać do odpowiedniego weterynarza, żeby nie cierpiały i jeśli się da, to je wyleczyć - to tak dla jasności ...). Mojej tiliqui na przykład terrarium robił mój facet i jego agamom też, popatrz jakie powinny mieć warunki na tamtej stronie, uzbrój się w trochę pieniędzy bo co miesiąc na te agamy chowane w odpowiednich warunkach wydajemy ok. 100 - 200zł, na samo terrarium poszło jakieś 700zł, teraz będzie nowe, bo co jakiś czas powinno im się zmieniać (powiększać) miejsce zamieszkania. Co jeszcze mogę Ci powiedzieć na ten temat, na pewno będziesz musiał poświęcać im dużo uwagi i czasu, puszczać je na większe powierzchnie typu pokój, lubią się zaszywać pod szafami, więc my na przykład zabudowaliśmy wszystkie meble, żeby sięgały do ziemi lub minimalnie ponad nią, ale nie jest to jakimś problemem, jeśli nie masz głębokich mebli. Musisz zapewnić im dużo ciepła, spacerować z nimi i bawić się. I na pewno nie powinna to być jedna jaszczurka, bo w samotności dożywają do 3 lat, a w parach lub stadach nawet do 15 lat.

Zastanów się, czy jesteś na pewno na to gotowy :) ja kupiłam tilique i muszę jej teraz zrobić terrarium na 150cm długie, bo mi urosła na 50cm a powinna mieć co najmniej 3x długości swojego ciała, obecnie ma tylko 90cm długości to moje terra.
Także życzę owocnego wyboru, w razie czego służę radą 8)
pobiegli tęczą do nieba
Obrazek

yeah, I try to believe you
... but I don't ...
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: dusiaczek »

ja już wszystko wiem, wiem ;) czytam od roku o nich i jestem przygotowana na wszystko, dlatego najpierw miejsce zamieszkania i uzbieranie większych pieniążków na utrzymanie, dopiero na koncu zwierz.

i GotowA, czy dusiaczek to na prawdę męska ksywa? bo już któryś raz do mnie po męsku mówią xD

za rady dzięki, jednakże jak wyżej - mam jescze kilka lat na przygotowanie się a już tyle się naczytałam że ojoj głowa boli. Także nie skorzystam, bo mam już jednego "informatora" jeśli o temat agamek chodzi ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
wikizlosnica
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: wikizlosnica »

Luzik ;p
czy ja wiem czy męsko ... brzmi bezosobowo ;] a podstawowym rodzajem, którym określamy jest płeć męska [niestety nie jestem feministką ;D]
pozdro ;]
pobiegli tęczą do nieba
Obrazek

yeah, I try to believe you
... but I don't ...
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

wikizlosnica pisze:
dusiaczek pisze:Brodatkę oczywiście ;) Ale to dopiero jak znajdę mieszkanko i trochę dorobię, a z tego co się szykuje to nie będzie to wcześniej nić za 2-3 lata.
No tak, przygotuj się na duże koszta z tym związane, terraria kosztują od 300zł wzwyż (czasem mniej, ale musisz poczytać o ich wymogach, tu jest świetna strona na ich temat http://www.pogona.pl/ ), jeśli chodzi o jaszczurki to te najmniejsze dostępne kosztują od 80zł, jeśli dorosłe to od 200zł chyba, że ktoś chce oddać lub gdy agama ma jakieś uszczerbki wizualne (jeśli tak to od razu ochrona praw zwierząt, bo same sobie krzywdy nie robią poza podgryzaniem ogona, jeśli są chore to należy je oddać do odpowiedniego weterynarza, żeby nie cierpiały i jeśli się da, to je wyleczyć - to tak dla jasności ...). Mojej tiliqui na przykład terrarium robił mój facet i jego agamom też, popatrz jakie powinny mieć warunki na tamtej stronie, uzbrój się w trochę pieniędzy bo co miesiąc na te agamy chowane w odpowiednich warunkach wydajemy ok. 100 - 200zł, na samo terrarium poszło jakieś 700zł, teraz będzie nowe, bo co jakiś czas powinno im się zmieniać (powiększać) miejsce zamieszkania. Co jeszcze mogę Ci powiedzieć na ten temat, na pewno będziesz musiał poświęcać im dużo uwagi i czasu, puszczać je na większe powierzchnie typu pokój, lubią się zaszywać pod szafami, więc my na przykład zabudowaliśmy wszystkie meble, żeby sięgały do ziemi lub minimalnie ponad nią, ale nie jest to jakimś problemem, jeśli nie masz głębokich mebli. Musisz zapewnić im dużo ciepła, spacerować z nimi i bawić się. I na pewno nie powinna to być jedna jaszczurka, bo w samotności dożywają do 3 lat, a w parach lub stadach nawet do 15 lat.
Zaskakujące są twoje bzdurne informacje na temat długości życia agam . Miejsce gada jest w terrarium i tam też powinien przebywać a nie radośnie hasać po pokoju gdzie nie panują dla niego idealne warunki.Agamy jak wszystkie gady nie potrzebują zabawy z opiekunem , to nie jest pies czy kot
Na przyszłość polecam "wiele" lektur... bo to co piszesz zakrawa na komedie :)
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: bemyself »

szkoly dotyczace hodowli kazdego zwierzaka sa i zawsze beda rozne. przyklasem moga byc tu konie o ktorych uczylam sie wiele. kazdywykladowca mial swoja teorie.
lieszkaly tez u mnie ptaszniki w niektorych okresach okolo 30 sztuk, i tez slyszalam wiele opinii wiec najlepiej obserwowac zwierze i polegac na wlasnej inteligencji czesto. moje ptaszory na czas przekladania do innego terrarium byly lekko podmrazane,przez co spokojniejsze. wolalam nie ryzykowac z agresorami ktore mogly byc prawdziwie niebezpieczne. wiele osob mnie za to przeklinalo, a potem okazalo sie ze jest to dobry i bezpieczny dla malca sposob. nie skarmialam oseskami bo zwyczajnie mialam opory, ssak i to niemowle?odpada. zarly szarancze,swierszcze,kurczaka merdajacego penseta by sprawiac wrazenie polowania.


jesli o vege chodzi. bylam kilka lat,walczylam i to na spora skale, i dotarlo do mnie, ze nie nalezy walczyc z zabijaniem koni, swin czy krow,tylko z metdami ow zabijania. konie w piekielnych mekach transportu,swinie lekko razone pradem zamiast porzadnego oglusenia. to codziennosc. nie udowodni sie tych uchybien, wiec nie ma jak walczyc. normy sa tylko wregulaminach. liczy sie taniej i szybciej. jesli ktos mialby ochote pomoc koniom uratowanym,zachecam do kontaktu. mam kilka zaprzyjaznionych fundacji

pozdrawiam
izabela
ADHD z ogonem i jajcami :)
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Podmrażanie stosuje się do karmówki np karaczów szarych aby ich spowolnić . Jeśli stosowałaś to na ptasznikach to szczerze gratuluje intelektu. Jesli boisz się agresywnych szybkich ptaszników to po prostu ich nie hoduj. Sam miałem szybkie pająki nadrzewne i do ich obsługi wystarczyła mi tylko długa penseta . Gratuluje również pomysłu podawania pająkom syfu w postaci miesa z kurczkaa
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Zgadzam sie że są różne szkoły hodowania zwierząt ale to co zawarła w swoim poście wikizlosnica na temat agam brodatych to to po prostu bulshit nie mający nic wspólnegą z hodowlą brodacza
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: bemyself »

franko, nie jestem dziewczynką ktora kupila sobie parahybankę, tylko osobą ktora miala sporo, rowniez nadrzewniakow, nie bede wymieniac gatunkow bo kazdy kto sie interesuje wie jak zlosliwe potrafia byc maculaty czy niektore poe, mowiac oczywiscie o tych bardziej popularnych.

widocznie nie miales takiej ilosci i takich gatunkow. spokojnie dawalam sobie radę bez podmrazania, ale tak jest wygodniej i bezpieczniej i mniej stresujaco dla ptaszora. przy przekladaniu w prawo i w lewo wyczesywaly się, a po podmrazaniu nie bylo tego. nie szkodzi to na ich uklad nerwowy, nie posiadają mozgu ktory moze zostac uszkodzony, i nie trwa to wielu godzin. wiec nie rozumiem skad wniosek ze nie dawalam sobie rady? jak szczurofan nie wybiera po jednej kupce tylko wyrzuca calosc kuwety bo tak wygodniej i szybciej to tez znaczy sobie nie daje rady? nie jest to szkodliwe-udowodniono to kilka lat temu-chyba ze cos sie zdazylo zmienic, i oczywiscie, ze sie balam. z leku stawialam kolejne terra regaly na sprowadzane z niemiec i czech kolejnych ptaszorow. spowalniac karaczany? nie no fakt, juz widzę moja maculatę nie nadążająca za karaczanem...

za moich czasow hodowlanych mieso z pewnego zrodla bylo uznawane za rownie dobre co osesek, widocznie ideologia się zmienila. a jesli ktos bierze pod uwagę to ze mowię o kurczaku z tesco to gratuluję rowniez intelektu i wyobrazni. moze rowniez zaczeto uznawac ptaszory za pupili do glaskania ? bo zaciekle z braniem ich na rece walczylam, ale moze nowa szkola tu juz powstala. z oseskami wiazalo sie sporo afer, miedzy innymi historie o problemach po zjedzeniu nawet bezbronnego oseska, toksyny i niepewne zrodlo, co przemawia za zakupem mrozonek od prawdziwych hodowcow karmowych a nie w zoologu czy na gieldzie. u nas mozna dostac oseski za zlotowkę. wprost bosko. oby sie na rozwolnieniach tylko skonczylo u gadzin ;)
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
wikizlosnica
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: wikizlosnica »

franko pisze:
wikizlosnica pisze:
dusiaczek pisze:Brodatkę oczywiście ;) Ale to dopiero jak znajdę mieszkanko i trochę dorobię, a z tego co się szykuje to nie będzie to wcześniej nić za 2-3 lata.
No tak, przygotuj się na duże koszta z tym związane, terraria kosztują od 300zł wzwyż (czasem mniej, ale musisz poczytać o ich wymogach, tu jest świetna strona na ich temat http://www.pogona.pl/ ), jeśli chodzi o jaszczurki to te najmniejsze dostępne kosztują od 80zł, jeśli dorosłe to od 200zł chyba, że ktoś chce oddać lub gdy agama ma jakieś uszczerbki wizualne (jeśli tak to od razu ochrona praw zwierząt, bo same sobie krzywdy nie robią poza podgryzaniem ogona, jeśli są chore to należy je oddać do odpowiedniego weterynarza, żeby nie cierpiały i jeśli się da, to je wyleczyć - to tak dla jasności ...). Mojej tiliqui na przykład terrarium robił mój facet i jego agamom też, popatrz jakie powinny mieć warunki na tamtej stronie, uzbrój się w trochę pieniędzy bo co miesiąc na te agamy chowane w odpowiednich warunkach wydajemy ok. 100 - 200zł, na samo terrarium poszło jakieś 700zł, teraz będzie nowe, bo co jakiś czas powinno im się zmieniać (powiększać) miejsce zamieszkania. Co jeszcze mogę Ci powiedzieć na ten temat, na pewno będziesz musiał poświęcać im dużo uwagi i czasu, puszczać je na większe powierzchnie typu pokój, lubią się zaszywać pod szafami, więc my na przykład zabudowaliśmy wszystkie meble, żeby sięgały do ziemi lub minimalnie ponad nią, ale nie jest to jakimś problemem, jeśli nie masz głębokich mebli. Musisz zapewnić im dużo ciepła, spacerować z nimi i bawić się. I na pewno nie powinna to być jedna jaszczurka, bo w samotności dożywają do 3 lat, a w parach lub stadach nawet do 15 lat.
Zaskakujące są twoje bzdurne informacje na temat długości życia agam . Miejsce gada jest w terrarium i tam też powinien przebywać a nie radośnie hasać po pokoju gdzie nie panują dla niego idealne warunki.Agamy jak wszystkie gady nie potrzebują zabawy z opiekunem , to nie jest pies czy kot
Na przyszłość polecam "wiele" lektur... bo to co piszesz zakrawa na komedie :)

a ja na przyszłość polecam kontakt z doświadczonym hodowcą i sklepem gdzie praca jest pasją [patrz: Gady-Gady, Kraków]. nie uznawaj mnie zarozumialcu za tumana bo nim nie jestem, tu nie chodzi o warunki a to nie jest pluszowa zabawka żeby go trzymać w terrarium i od czasu do czasu wciąż na rączki i pomyziać od niechcenia więc jeśli masz ochotę kogoś pouczać to na pewno nie mnie :)
pobiegli tęczą do nieba
Obrazek

yeah, I try to believe you
... but I don't ...
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Miejsce gada jest w terrarium , a jeśli tego nie potrafisz zrozumieć to nie mój problem.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: dusiaczek »

Tu się akurat nie do końca zgodzę gdyż większe gady takie jak warany czy legwany mogą sobie hasać od czasu do czasu po pokoju (jeśli właściciel potrafi je przypilnować). Nie widzę tu żadnych przeciwwskazań także np. dla kameleona czy agamy (wymieniam akurat te przykłady z którymi dane mi było spotkać się, że właściciele robią im domowe spacerki).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Racja , tylko jesli gad ma zapewnione odpowiednie wielkości terrarium to takie "spacerki" są zbędne i nie potrzebne
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: dusiaczek »

no, to trzeba tak było od razu ;)
choć wg mnie im wiecej tym lepiej dlatego wyaje mi się że warto poświęcić czasem takim spacerom ze 2-3 godziny. wiadomo, że zawsze to więcej miejsca do rozprostowania kości niż nawet odpowiednio duże i większe terra.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Witam
Chciałem was ostrzec przed typkiem o emailu repciok1@onet.eu. Adoptowal koszatniczki od mojej dziewczyny a na prosbe o przesłanie zdjęc nie odpowiada od dłuższego czasu chociasz wchodzi na gg
aisha_mario
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 03, 2010 6:48 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: aisha_mario »

Witam
Mam problem i nadzieję,że mi pomożecie.Mamy dwa szczury roczne do oddania oczywiscie w dobre rece.Widze jednak ,że tych dobrych rąk jest mało.Co niektórzy próbują wyłudzac szury na pokarm a tego napewno bym nie chciala.Prosze was o pomoc w znalezieniu domu dla nich.Powód oddania niestety nie ma dla nich czasu, a dziecko przestało sie nimi interesowac.moj numer 508242663 mail aisha_mario@op.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”