Moja Frytka,Beata i Farbka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Narazie Frytka śpi...
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: mikanek »

byłeś u weterynarza?
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Jeszcze nie,ale jutro zmienie trocinki,na żwirek.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Blanny »

Najpierw idź do weta. Jeśli ma świerzb, będziesz musiał wyparzyć wszystko, co się da, a jest w klatce, a resztę wyrzucić. Więc opłaca się najpierw iść do weta.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Ona nie ma swierzbu.Przy świerzbie sa male plamy i strupki od drapania,a oglądalem ja bardzo dokladnie. ;)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: mikanek »

ja byłam u weta od razu z małymi dla świętego spokoju, wizyta kosztowała mnie całe 20 zł. I ze wsystkimi swoimi zwierzakami chodzę na przeglądy, jeśli się decydujesz na zwierzaka to Twoim obowiązkiem jest dbanie o niego. Nie ma co osądzać stanu zdrowia po internetowych wskazówkach, szczura powinien obejrzeć lekarz. A klatkę umyj, włóż jakiś swój ciuch, w kącie zrób kuwetkę ze żwirem ..i jak najszybciej adoptuj mu towarzysza, sam na pewno się stresuje
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: mikanek »

i jeśli klatka nadaje się do wzięcia jej pod pachę i podróży do weta to..najwyższa pora szybko zmienić ją na większą ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

mikanek - Czy ty czytasz moje posty?Pisalem przeciez,ze ide jutro po towarzyszke i ze zbieram na nowa klatke i ze w najblizszym czasie skocze do weta.Ile razy mam to jeszcze powtorzyc? >:(
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: mikanek »

czytam ale jakoś nie widzę rezultatu...a pierwsza strona Twojego tematu jest wręcz załamująca..
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Paul_Julian »

Axen97 pisze:mikanek - Czy ty czytasz moje posty?Pisalem przeciez,ze ide jutro po towarzyszke i ze zbieram na nowa klatke i ze w najblizszym czasie skocze do weta.Ile razy mam to jeszcze powtorzyc? >:(
Axen, weż do weta obie dziewczyny. Klatkę możesz przykryć starym kocykiem i wtedy bedzie cieplo. Tylko zostaw dziurę na powietrze. Jesli na dniach bedzie druga szczurka, to i tak trzeba by z nią isc do weta . Samo to , ze się drapie , to już moze być początek świerzbu. Kazdy z nas to chyba przechodził, więc to niemal normalka , ze szczur ze sklepu ma świerzb :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Ok,postaram sie jak najszybciej isc do weta ;) .
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Tak!Już odkyłem od czego to kichanie i drapanie:TROCINY!.Jak wziąłem Frytke na kolana,bez trocin to tylko parskała(no ze strachu pewnie...)a jak jej na kolanach domek z trotami postawiłem to odrazu psik psik psik...Jutro kupie żwirek,i zobacze,czy dalej bedzie kichać i sie drapać,aha i jeszcze jedno-Już jest 1 krok w oswajaniu ;) .Wziąłem ją na kolana i ją głaskałem,postawiłem jej domek i jedzenie,ale do domku nie wchodziła ani nie jadła.Potem tuliła sie do mojej ręki i spała,no ale siedziałem z nią jakąś godzine,więc stwierdziłem,że wystarczy.Jutro spróbuje tak samo,tylko że z dwoma szczurkami :).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Paul_Julian »

No to teraz już 100% wiesz, że często mamy rację , jak mówimy o trocinach :) W sianie i trocinach są pasozyty, no i pyli. Spokojnie możesz uświadomić mamę :D
Kup żwirek takie kołeczki np Vitapolu:
http://www.krakvet.pl/vitapol-podoe-dre ... -5032.html
To chyba jedyna dobra rzecz tej firmy :) i do tego reczniczki papierowe z Biedronki ( 4 rolki za 4 zł). Z reczniczków mozna sobie uwic fajne gniazdko. I kartonik np. po herbacie, tutka po papierze toaletowym.
Nie bój sie , nie zmarzną. W dziale o klatkach i sciółkach, jest mnóstwo pomysłów, i mozesz podpatrzec jak inni mają urzadzone klatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Axen97 »

Oj troche drogo :/.Zobacze w tym zoologu,bo chyba tam bylo cos takiego taniej.Mam na szczurka i na zwirek 20 zl.Szczurek kosztuje 8.Czy mi wystarczy?(Jak ja nie lubie zadań z trescia >:( )xD
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sie dzieje z moim szczurkiem?!

Post autor: Kameliowa »

....

Nie kupujemy zwierzat w zoologach. Koniec kropka.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Zablokowany

Wróć do „Nasi pupile”