Coś nie tak z moja szczurą

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Lolciaa »

witam
Czarna w październiku skończy rok
od 2 dni dziwnie się zachowuje,myślałam,że po prostu przesypia deszczowe dni,ale chyba jednak nie
otóż jest jakaś osłabiona,zamroczona,jakby nie do konca wiedziała co się w około dzieje
oczy ma przymrużone a w wewnętrznych kącikach odrobinkę porfiryny
uszy i nosek czyste
wolno chodzi,jakby się zataczała,nie miała siły wejść na dach domku,a jak za którymś tam razem jej się udało to się przewróciła do tyłu i spadła
pod pazurkami jednej łapki ma odrobinkę zaschłej krwi
zjadła smakołyka jak jej dałam,ale niezbyt stabilnie stała
czasem troszkę gruchocze jak ją przystawiałam do ucha

łapki nie wydają się być złamane czy zwichnięte

pozostałe 2 dziewczyny zdrowie i żywotne jak zawsze

może się pobiły poważniej?albo Czarna spadła np. z półeczki jakoś niefortunnie?
już sama nie wiem


co są sądzicie?
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: merch »

Sadze, ze powinnas jak najszybciej udac sie do weterynarza. Na szczesci w warszawie jst sporo wetow majacych doswiadczenie w szczurzych chorobach : midzy innymi lecznice Ogonek ( Bemowo), Anima (Zoliborz), Medivet ( Ochota) wiecej przeczytasz w polecanych weterynarzach
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Axen97 »

Tak jak mowil merch - powinnas jak najszybciej zabrac szczurke do weterynarza!To moze byc cos powaznego. :-\
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Lolciaa »

do weta to najwcześniej jutro po pracy możemy się udać :(

martwię się bardzo
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: merch »

a nie mozesz zwolnic sie z pracy na moment/

poszukaj tel do tych lecznic i sobie spisz, zeby sie dowiedziec gdzie jechac najlepiej- znaczy gdzie aktualnie przyjmuje doswiadczony wet
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Axen97 »

No i co ze szczuraska?Zabralas ja do weta?Mam gleboka nadzieje ze tak :-X .
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Lolciaa »

tak,niestety lekarz nie był w stanie jednoznacznie określić co jest Czarnej
dostaliśmy jakieś leki podskórnie na wzmocnienie
ale stan bardzo,bardzo szybko się pogarsza

straciliśmy już całkowitą nadzieję ,nie chce jeść,pić ,leży na boczku tylko,wyciek porfiryny bardzo wzrósł

jeśli ciągle tak będzie to chyba trzeba będzie skończyć jej cierpienie :(
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: merch »

A u kogo bylas?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Lolciaa »

ram,gdzie zawsze chodzę z ogonkami
do lecznicy Oaza
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Niamey »

przede wszystkich jest istotne czy przyjmował szczurzy lekarz. Mam wrażenie, że teraz oaza specjalizuje się w innych zwierzętach
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Lolciaa »

Czarna najprawdopodobniej ma bardzo zaawansowane stadium mykoplazmozy
podjęliśmy się leczeni ale wet nie był wstanie obiecać ,że będzie dobrze :(

została oddzielona od stada,poję ją i wycieram oczka co jakieś 2 godz i dogrzewam
nadal nie chce nic wziąć do pyszczka,dostała dzisiaj niby troszkę kroplówki z płynami ale wolałabym żeby coś zjadła:(
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Paul_Julian »

Mamy temat o leczeniu myko, wydrukuj , pokaz wetowi. Moze bedzie tam jakas pomoc. Nie wiem, czy odseparowanie to dobry pomysł, jesli reszta jest silna , to sie nie zarazi. A stres dla CZarnej to tez neidobra rzecz...

A nutridrink próbowalas ?Moze to wypije chociaż ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: alken »

no tak ale jak szczur jest wycienczony, nie je, trzeba go dogrzewac to mieszkanie w duzej klatce ze stadem to nie jest najlepszy pomysl.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: Paul_Julian »

Moje dogrzewały chorą szczurzynkę ( i teraz po smierci tamtej inna chorą tez ogrzewają , mimo tego , ze wygląda zdrowo i biega )i nie było walki o jedzenie, ale moze masz rację .... To wszystko zalezy od stada. Biedna szczurzyna :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Coś nie tak z moja szczurą

Post autor: merch »

Jesli szczur mieszka w wwie , nie ma co drukowac tematow , gdzie jak gdzie , ale obecnie szczurzych wetow jest kilkoro.

Ja bym sprobowala skonsultowac szczure z dr Wojtys, juz wrocila z macierzynskiego.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”