Moja Frytka,Beata i Farbka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: ankuś28 »

Jelly123 pisze:pewnie nawet jedzenia mu sama nie dosypie.
będzie się bała rękę do klatki włożyć.
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Izabela »

Axen, a może zaprosisz mamę do poczytania forum oraz rozmowy z nami? Może spróbujemy ją przekonać, że zwierzakom należy się odpowiednia opieka. Jeśli mama myśli, że na forum są same dzieci i z nimi rozmawiać nie zamierza to powiedz jej, że są tu też dorośli ludzie i ci dorośli chcą pogadać.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Blanny »

Nie wiem czy to dobra myśl, żeby czytała, jak publicznie ją obrażono i ją syna też. :P (m.in. posty zalbi)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: ankuś28 »

to fakt.
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Paul_Julian »

Izabela pisze:Axen, a może zaprosisz mamę do poczytania forum oraz rozmowy z nami? Może spróbujemy ją przekonać, że zwierzakom należy się odpowiednia opieka. Jeśli mama myśli, że na forum są same dzieci i z nimi rozmawiać nie zamierza to powiedz jej, że są tu też dorośli ludzie i ci dorośli chcą pogadać.
Już wczesniej było na ten temat . Mama uznała, ze to nie moze być forum jako zródło informacji ( moze mysli , ze tu same małolaty, które piszą co chcą ? ), i wyszukaliśmy kilka zagranicznych stron. Bo polskich nie ma.
A ta mała od tej 6latki dziczeje, bo jest z zoolog, a poza tym jest małym szczurkiem , więc musi szaleć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Axen97 »

Paul masz racje.Ona tak zaczela dziczec bo w nowym miejscu jest,a skoro ma charakterek to musi poszalec ;) .
Mama mogla by poczytac cos na tym forum,tylko lepiej niech tu nie zaglada,bo ona sie wtedy chyba zalamie :-\ .
Co do szczurkow:Dzisiaj byly nawet grzeczne,tylko Frytka i tak ponad polowe dnia przespala...i wlozylem z mama na probe mala miseczke z woda.Beata odrazu do niej lapki wkladala,i z nich pila :D .Strasznie jej sie to podobalo,ale Frytka tylko sie troszke napila i dalej spala :-\ .Musze im zalatwic wieksza miseczke,to beda sie mogly kompac ;D .
Dzisiaj tez nastapil przelom w oswajaniu,bo Beata weszla 2 lapkami na moja mame ;) .Moze to sie wydawac malym posunieciem,ale mama z nimi spedza duzo mniej czasu ode mnie ::) .

PS:Tak,kuzynka u mnie bala sie nawet palca do klatki wlozyc,i jak probowalem jakos Frytke zachecic do wyjscia(Byl to dopiero 2 dzien jej pobytu u nas)od razu kuzynka:NIE WYCIAGAJ JEJ!!!.Napewno ciocia i wujek beda sie zajmowali tym szczurkiem,a w ostatecznosci trafi do mnie.Ale mysle,ze jak zobaczy ze ciocia go bierze na rece,to tez sprobuje chociaz boje sie,ze mu zrobi krzywde :-[.Np.zacznie wchodzic na reke,a ona sie przestraszy i machnie ta reka,a szczurek poleci... :( .Ja sie staram ich nie straszyc,no ale odkurzanie to rzeczy na porzadku dziennym,i musza sie przyzwyczaic.Jak Frytka mnie raz wachala,to doszla do polowy reki,i tak laskotala,ze sie caly trzeslem ze smiechu,ale nie wzialem reki,zeby sie nie przestraszyla...Ale laskotanie bylo mocne... ;D ;D .
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Izabela »

Axen, nie wkładaj im większej miski z wodą, niech się nie kąpią, bo je już całkiem rozchorujesz :-\
A co do mamy - może i się załamie, gdy to przeczyta, ale może jednak też coś zrozumie...
Ten temat ma 22 strony i nic się nie zmieniło - oprócz chęci Axena nie mamy nic oprócz tego, że szczury są 2. Nie mają lepszego jedzenia, nie mają opieki weterynaryjnej, nie mają zbyt dużej klatki, mimo, że Axen myślał, że jest wielka, nie mogą wychodzić na spacery po pokoju. I to wszystko się dzieje, bo mama/rodzice z jakiegoś powodu nie zdają sobie sprawy, że zwierzaki, które są pod ich dachem, wymagają czegoś więcej niż nakręcana zabawka. I dlatego uważam, że warto z nimi porozmawiać. Nie z Axenem, bo on niewiele może, ale z tymi, którzy mogą coś zmienić, jeśli tylko będą chcieli.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Axen97 »

Izabela - pamietaj,ze Frytka jest u mnie jakies 2,5 tygodnia,wiec nie mozna robic wszystkiego naraz ;) .Co do weta - teraz bede wchodzil na strone,i podam wam za chwile adres.
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Axen97 »

http://www.weterynarz-lancut.pl/
Weterynarz wyglada na bardzo porzadnego,ale jeszcze nie wiadomo jakie ceny beda.Jutro biegne sie dowiedziec ;) .
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: ankuś28 »

sprawdź w dziale o weterynarzach.


nowe zdjęcia (3) w moim temacie!
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Paul_Julian »

Izabela, mama musi chcieć i się przekonać . Jesli już pozwoliła, zeby ją któryś szczurek podeptał, moze wkrótce sama do nich bedzie zaglądac , dokarmiac i się martwić . Musi zobaczyć , ze te stworki są wesołe, że są dowcipne, że mają uczucia i to widać po nich.

A w dziale o wetach niestety nic nie ma o Łancucie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: ankuś28 »

No to szkoda... Nie patrzyłam, tylko podałam z przyzwyczajenia ;)
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: zalbi »

Blanny pisze:Zalbi, a ja uważam, że to głupi pomysł z tym kupnem mu invermektyny. Nauczymy go tym, że wystarczy, że nam pobiadoli, jak to mu strasznie, mama nie chce mu dać kasy na weta.. A my mu wszystko załatwimy.
Poza tym Frytka prawdopodobnie jest poważnie przeziębiona - na to też mamy mu coś u weta załatwić może?
To jego szczury, to on ma wokół nich skakać - nie my. Owszem, żal mi tych ogonów. I głupoty Axena, że wziął do domu szczury wiedząc, że mama nie da ani grosza na weta. Ale nie możemy mu wszystkiego załatwiać, wszystkiego robić za niego. Zależy mu na szczurach? Niech kołuje kasę - zapyta taty, babci, dziadka, wujka, niech sprzeda koledze jakąś swoją grę komputerową albo coś w tym stylu. Jak mu nie zależy - nic nie poradzisz. Za każdym razem będzie chciał, żebyśmy za darmo mu coś załatwili - przecież on kasy nie ma.
chodziło mi o to, żeby np zrobił przelew komuś a ktoś kupi mu tę ivermektynę i wyśle - a nie, że za darmo.. to by dopiero była paranoja.

co z tego, że wszyscy się tu produkują skoro karma dalej ta sama chociaż pisał, że zamówi inną... poza tym dobra karma to nie wydatek jednorazowy ale np co miesiąc/dwa.. eh..


jaki ten temat zrobił się popularny... a zwierzęta dalej nie mają tego co powinny... ::)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Axen97 »

zalbi - jak zwykle nie czytasz wczesniejszych postow...pisalem,ze najpierw wet,a potem karma za 40 zl!
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka i Beata

Post autor: Axen97 »

A co do mamy to ona rozumie,ze szczurki maja uczucia itd.Dokarmia je,i daje sie wachac...:D

PS:Czy to normalne,ze szczurki nie daja sie glaskac nawet po 2,5 tygodnia bycia w domu?
Zablokowany

Wróć do „Nasi pupile”