Sysiątka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: manianera »

Obejrzałam wszystkie i nie jestem w stanie opisać co myślę, z czym mi się kojarzą itd, bo zajęłoby to ze dwie strony Twojego wątku i pewnie ze dwie godziny mojego życia... Zachwyt nie ma granic...
Podsumowując: kiedy mogę wpaść wymiziać te cudności?!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Sysiątka

Post autor: ol. »

spojrzenia zaspane, ale już baczne http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... C03461.jpg
szczęśliwa gromadka :)
a kto najczęściej na pierwszym planie ? - Essie cudak :D - to, gdzie tańczy :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sysiątka

Post autor: unipaks »

http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... C03467.jpg
u nas słychać westchnienia także przy fotkach z serii : "Zaopiekuj się mną..." :-*
no i Bąbelek słodzizna , ze szczurkiem - gumą :) http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... C03478.jpg
Oraz oczywiście fotki psiaka :-* ( tak w ogóle to jakiś czas temu ochy i achy nad nim wysłałam w poście , ale widzę , że go nie przesłało... :P )
Cieszę się , że u Was wszystko w porządku! Głaski bardzo serdeczne! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Ekhem, ekhem, trochę się tu zakurzyło... Ach, te wakacje...
Dziękujemy za zachwyty, zawsze to duma rośnie w mamach, tatach i szczurach, jak wiadomo! ;D

Przygód nam nie brakowało w ostatnim miesiącu.
Stadko zapoznaje się cały czas z piesem, co zakończyło się psim nosem dziabniętym przez Essie i psią łapką dziabniętą przez sprawcę nieznanego. Wszystko niegroźnie, bo na szczęście Yarpen traktuje szczury jak członków stada, z którymi należy się bawić. Niestety jego zabawa w tym wieku polega na przydeptywaniu łapami i na innych równie delikatnych sprawach, więc kontakty są pod stałym nadzorem. Szczury traktują psa jak niezwykłe zjawisko i z wyraźnym zadowoleniem podbiegają do prętów jak go widzą, żeby poniuchać lub pouciekać przed nim w zabawie. Takie "gonitwy z psem" upodobała sobie zwłaszcza Ofca i Fibi. Obie naskakuja na pręty przed yarpenowym pyskiem, a jak je pies powącha to uciekają kicając, po drodze jeszcze się ze sobą w zabawie tłukąc. ::) Na wspólnym wybiegu szczury czasem piesa poniuchają, ale genralnie się nim nie przejmują. Za to pies z uporem maniaka wita się z nimi wąchaniem pod ogonem... :D

Bąbel bardzo sprytnie któregoś dnia, gdy oboje byliśmy w pracy, postanowił szczury uwolnić na pokój przez kuwetę... Gryzł ją niegroźnie kilka dni, żeby w końcu coś takiego zrobić... Psa zabieramy do pracy, więc o tyle dobrze, ale były wtedy u nas szczurki Miki na przechowaniu, co narobiło nam nie lada strachu. Wchodzę do domu i patrzę radośnie, ze na klatce gości siedzi czarna. Chwilę musiałam przemyśleć sytuację zanim zrozumiałam... Zanim połączyłam fakt wielkiej dziury w kuwecie ze szczurem na pokoju. Była wielka akcja ratunkowa. Bezy łapać nie trzeba było, ponieważ śleputka tylko siedziała w klatce sama dziwiąc się zapewne, gdzie się reszta podziała. Bąbel zaszedł niedaleko od klatki, ponieważ wielki macho klatkowy poza nią boi się własnego cienia (ale ciiiiiiiii...). Fibi zakopała się w pościeli łóżka i słodko spała czekając aż ją z niej wygrzebiemy. Na klatce gości siedziała oczywiście królowa Laura, żeby nas z dumą powitać. Idzia, Essie i Ofca spały sobie obok klatki obcych szczurków. Wszystko skończyło się dobrze. Tylko Essie zarobiła dziaba w pysk, ranę miała przez cały nos praktycznie, ale tylko powierzchownie. Przemyliśmy ranę rivanolem i 3 dni potem śladu po niej nie ma.
Obecnie dzieciaki mają nową wzmocnioną kuwetę i mamy nadzieję, że tym razem nie narozrabiają.

Trochę zdjęć z września, szczególnie uwzględniają najmłodsze dzieciaki :)

Dzieciarnia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ofca lizak i Ofca sama:
Obrazek Obrazek Obrazek
Trochę Fibi plus starszaki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niuchy:
Obrazek
"Nowa" klatka i wielka ucieczka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wspinaczka Ofcy, Ofca nietoperz oraz Ofca i Essie (tak trudno uchwycić piękne podwozie Ofcy...):
Obrazek Obrazek Obrazek
Ofca i Fibi w świetle dziennym dla porównania kolorków:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Z wieści mniej dobrych, wczorajsza wizyta kontrolna u weterynarza wykazała, że Beza ma zapalenie ucha połączone z polipami w uchu. Bezy zachowanie nas martwiło, ale nie wiedzieliśmy o co może chodzić.. Wyglądała normalnie, tylko schudła biedulka... Podejrzewaliśmy, ze może to jakieś kłopoty z serduszkiem... Dopiero u weterynarza zauważyłam gulkę przy lewym uszku...
Bezinka była bardzo dzielna. Dostała zastrzyk z antybiotykiem i przeciwbólowy, dodatkowo maść do uszka. Podczas zastrzyków lizała mnie po rękach... Moja Bezinka.
Dzisiaj sama robiłam jej zastrzyk w domu (dostaje podskórnie antybiotyk). Było tak ciężko... Niby jestem obyta z igłami, robieniem zastrzyków.. A jednak dużo trudniej było mi przebić skórę mojego szczurka niż jakiegokolwiek człowieka... Moja mała Bezinka. Taka spokojna i chudziutka. Zupełnie jakby czuła, ze jej pomagamy. Cały czas lizała mnie po rękach i pulsowała oczkami... Gdy wreszcie się wkłułam pod skórę to odwinęła się tak, żeby podczas podawania leku móc mnie dalej lizać po dłoni... Poza tym oczyściłam uszko z ropy i podałam znowu maść. Po wszystkim Beza się wtuliła w moją rękę i zasnęła. Wygląda na to, ze zabiegi przynoszą jej ulgę. Wypieściłam ja i popodtuczałam gerberkiem...
Mamy nadzieję, ze malutka wróci do zdrowia.. Możliwe, że będzie trzeba ją operować.. W czwartek wizyta kontrolna...
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Przepraszam za post pod postem, ale jeszcze psowe zdjęcia wstawię, żeby było równouprawnienie :) I oby było to dobrą wróżba, że niedługo powstaną zdjęcia wspólne psowo-szczurowe :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Sysiątka

Post autor: klimejszyn »

boziu, jak Yarpen jest piękny ! :-*
szczurzyny, rzecz jasna, też ! :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Sysiątka

Post autor: Babli »

On jest boski! Po prostu cud-miód.. :-*

Jakiego kolorku jest Ofca? Jakiś pearl czy coś?
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Klimku, ja żałuję, że tyle kilometrów nas dzieli, bo by sobie mogły nasze psiaki poszaleć. Choc jak to tak może być, że Yarpen o miesiąc jest starszy od Primka a dwa razy mniej waży!? :P

Babliś, z Ofcą to nie do końca wiadomo. Genotypowo powinna być pearlem, ale z wyglądu jest dark pearlem jak na razie. Szczur zagadka ;)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Sysiątka

Post autor: Babli »

Ale jest z koloru bardzo tatusiowa chyba :)

W ogóle, to zastanawiałam się kto to ten Yarpen, a potem dopiero zdałam sobie sprawę z tego, że nie sprawdziłam imienia psiaka ::)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Sysiątka

Post autor: klimejszyn »

Sysa pisze:Klimku, ja żałuję, że tyle kilometrów nas dzieli, bo by sobie mogły nasze psiaki poszaleć.
oj straszna szkoda, bo tutaj nie ma się Primo z kim bawić :( nasz drugi pies za nim nie przepada, starsze psy dają się tylko powąchać, a spuścić go na spacerze nie mogę, bo boję się, że mi ucieknie. więc nawet jak napatoczy się psiak, który chciałby się pobawić, to nie ma jak.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Babli, Ofca to wykapany tata ;D I cieszę się, ze naszego pogromcę smoków wyśledziłaś ;) Imię wzbudza zainteresowanie przechodniów większe niż sam psiak ;D
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Sysiątka

Post autor: odmienna »

na razie tylko napiszę, że Yarpen jakoś dziwnie do Bąbla podobny,z czego prosty wniosek, że trza Ci go gratulować, a gratulować! ;D
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: manianera »

http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... C04197.jpg - czyżby jakieś dziwne smaki lodów w wafelkach ;)

Miło poczytać po dłuższej przerwie, choć Bezinka martwi :( . Mam nadzieję, że jej dzielność zostanie odpłacona szybkim powrotem do zdrowia i będzie mogła Pańcie lizać po paluchach za przyjemniejsze rzeczy niż zastrzyki...

Buziaczki dla wszystkich futrzastych mniejszych i większych!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

odmienna pisze:na razie tylko napiszę, że Yarpen jakoś dziwnie do Bąbla podobny,z czego prosty wniosek, że trza Ci go gratulować, a gratulować! ;D
Pierwsza zgadłaś, że to są bracia! Gratulujemy! ;D
manianera pisze:http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... C04197.jpg - czyżby jakieś dziwne smaki lodów w wafelkach ;)

Miło poczytać po dłuższej przerwie, choć Bezinka martwi :( . Mam nadzieję, że jej dzielność zostanie odpłacona szybkim powrotem do zdrowia i będzie mogła Pańcie lizać po paluchach za przyjemniejsze rzeczy niż zastrzyki...

Buziaczki dla wszystkich futrzastych mniejszych i większych!
Lody przesłodkie, to prawda! Lód o smaku zabawy i lód o smaku przygody! :D
Dziekujemy :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sysiątka

Post autor: unipaks »

http://i997.photobucket.com/albums/af96 ... C04107.jpg ten nochalek mnie totalnie rozbroił..! :) :-*
http://i997.photobucket.com/albums/af96 ... C04173.jpg łapki i podwozia! :D przepadam ! :-*
Kciuki trzymamy za wyleczenie Bezinki :) A potem , żeby ciałka nabrała :)
Całusy we wszystkie nosy , także te cudne psie
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”