Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ogon wisielca »

Spróbuję z tymi olejkami, bo dość ciekawy jestem
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Paul_Julian »

Tylko dac ociupinkę tego olejku. Ja dałem za duzo, rece mi pachniały i wszyscy (nawet albinka) byli nerwowi. Wspólna niedola sie u mnie sprawdziła. Soran niestety dostaje jeszcze dziaby przy kłótni o domek. Tylko, ze on jest strachajło biedne z laba :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ogon wisielca »

A co im wysmarować, tyłki, ogonki, grzbiety?
Oczywiście ociupinkę : )
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Paul_Julian »

Ja wysmarowałem karczek. Tu masz linka do mnie do łączenia , co ja Ci bede tu gadał :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=27264
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Vena »

Moje samiczki ok 5 mieś i około 6 tyg - poza klatką nie zwracają na siebie uwagi, powąchały się i się rozeszły. Wpuściłam je do wspólnej klatki po kilku dniach biegania poza nią i chyba nie jest za dobrze. Krew się nie leje ale futro młodej fruwa. Młoda wspięła się w górny róg klatki i tak wisi... Co jakiś czas większa do niej podbiega, ściąga ją za ogon do parteru, mocno szamocze i tak w kółko. Młoda tylko wrzeszczy, w ogóle się nie broni. Co począć? Dodam, że przeczytałam wątek - ale kurczę, wolę jak mi ktoś łopatologicznie wprost powie co mam robić bo nie chcę popełnić błędu. To są moje pierwsze szczurki i nie chcę wszystkiego zepsuć na starcie...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: IHime »

Vena pisze:Moje samiczki ok 5 mieś i około 6 tyg - poza klatką nie zwracają na siebie uwagi, powąchały się i się rozeszły. Wpuściłam je do wspólnej klatki po kilku dniach biegania poza nią i chyba nie jest za dobrze. Krew się nie leje ale futro młodej fruwa. Młoda wspięła się w górny róg klatki i tak wisi... Co jakiś czas większa do niej podbiega, ściąga ją za ogon do parteru, mocno szamocze i tak w kółko. Młoda tylko wrzeszczy, w ogóle się nie broni. Co począć? Dodam, że przeczytałam wątek - ale kurczę, wolę jak mi ktoś łopatologicznie wprost powie co mam robić bo nie chcę popełnić błędu. To są moje pierwsze szczurki i nie chcę wszystkiego zepsuć na starcie...
Postaram się pomóc.
1. Do wspólnej klatki wkładamy najlepiej dopiero wtedy, kiedy na terenie neutralnym obserwujemy objawy przyjaźni (wspólne podsypianie, iskanie)
2. Klatka musi być wyszorowana i przemeblowana, żeby starszy szczur nie wiedział, że to jego dotychczasowy domek.
3. Kłótnie często wybuchają o jedzonko (przez pierwszych kilka godzin można wstrzymać się z karmieniem), domki (na jakiś czas można zabrać) lub hamaki
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ogon wisielca »

Paul Julian, dziękuję za porady. Wykorzystałem pogodę i zabrałem dziś chłopaków na spacer. Obeszło się bez awantur, dlatego jutro też pójdziemy.

"Wspólna niedola" - to wcale nie takie straszne : )
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Vena »

Klatka przemeblowana, nie ma w niej jedzenia, jest tylko poidełko z wodą...

Nić przyjaźni poza? one się w ogóle poza klatką sobą nie interesują... nic a nic...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: IHime »

Vena pisze:Klatka przemeblowana, nie ma w niej jedzenia, jest tylko poidełko z wodą...

Nić przyjaźni poza? one się w ogóle poza klatką sobą nie interesują... nic a nic...
Można próbować łączyć na ograniczonym terenie, np. w wannie.
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: WildHeart »

ja moje panny łączyłam w klatce której nie znaly takiej dużej królikowce :) nie bylo jak wchodzic na gore ani o co sie klocic bo klatka pusta, a powierzchnia ograniczona wic chcial nie chcial musialy sie kontaktowac, moje z wanny uciekaja z reszta strasznie je to stresuje i tez sie olewaja, wiec ja moim wiecej wanny nie zafunduje :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Effie »

Może to się sprawdzi- jeszcze mamy ciepłe dni- ja swoje paskudy wsadziłam do pustej obcej klatki i wyniosłam na ogródek. Małe były tak zainteresowane wszystkim tym, co widzą wokół, że zapomniały o niesnaskach. Co do wanny ::) podobnie jak Giętka- nie zafundowałabym im kolejnej takiej przygody... i tak, też z niej uciekają...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Vena »

Przeprowadzam terapię szokową - zamknęłam obie dziewuchy w pustej, wymytej i nieszczelnej pufie. Teraz nasłuchuję - póki co tylko tupotanie słychać, jeszcze nie było walki... Może jeszcze nie wszystko stracone :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Paul_Julian »

Otworzysz i będą takie dwa stęsknione ryjki :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Vena »

Póki co przez 22 minuty raz tylko piski było słychać, ale nie groźne, bo młoda głośniej drzeć się potrafi. Jeszcze niech posiedzą kilka minut, a jutro powtórka w tej, albo drugiej pufie. Nie chcą po dobroci, będą musiały polubić się siłą >:D
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: UprzejmaCegła »

Vena pisze:Nie chcą po dobroci, będą musiały polubić się siłą >:D
I to się nazywa odpowiednie podejście ;D >:D


Kurde, ja tu widzę, że zaszczurzeni to czasami męki pańskie przeżywają przy łączeniach i powiem Wam, że jest to dla mnie takie... odległe :-X czterech panów z dwoma połączyłam dosłownie bezproblemowo, pomimo tego, że Apollo to nerwusisko jedne, a Hades to kicajec na potęgę :-X
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”