[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

byłam wczoraj w sznie w zoo u niedzielskich(sklep) była tam ekspedientka ze szczurem która poleciła mi i mojej mamie bawełne ekologiczną, nie uczula i szczurką jest wygodniej a przede wszystkim tak nie hałasują jak na żwirku , i ponoć sprząta sie samiczką co 1,5 - 2 tyg. cena to 14 zł za paczke na jedno sprzątanie. - słyszeliście o czymś takim? warto kupić?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Cyklotymia »

Nie wierzę że dwa tygodnie coś wytrzyma i wcale zalatywać nie będzie. Poza tym i tak codziennie trzeba ogonom przecierać zasikane półki itp, więc to nie jest tak że wcale się sprzątać nie będzie.

Sprawiłam ciurom Chipsi mais cytrusowe i... cytrusami to raczej mało pachnie, ale bardzo fajnie wsiąkają w to siuśki :] A szczurom wygodnie.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zalbi »

ta bawełna dopiero będzie dopiero latac po pokoju. i nie wiem jak to jest z wchłanianiem. wątpię, że wytrzyma to tak długi okres czasu. ale spróbowac możesz. w każdym razie nie polegaj tak na sprzedawcach.

i błagam - pisz po polsku... szczurom, samiczkom - to jest liczba mnoga...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

wyścieliłam im ligniną ii .. efekt zadowalający :) kupy można zebrać bo dobrze rozścielonej ligninie a sikają i tak w jeden kont, a ile zabawy mają.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Bawełna fruwa i ktoś pokazywał fotki, jakie fajne ściany szcurki z tego robią :D Chipsi citrus tez fajnie fruwa i czepia sie hamaków :/ I waciki od tego kichają .
Ligninę moje to by zaraz wykopały i wyniosły :D Teraz mam Bed O'Linum http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pod ... iny/171908
Fajnie wsiąka siuśki i obtacza kupy. I jak sie zagarnia łopatką , to te cieniutkie slomeczki wypadają przez krateczke w łopatce, a kupa zostaje.
Nic nie pyli, i w dotyku jest bardzo mięciutkie. Za to słomki fruwają. Jak sie wsypie do kibelka-kuwetki , to jak szczur w to wpadnie , to radosnie jezdzi po klatce w kibelku. Słomkę można też zjeść. Albo obtoczyc w niej banana. ::) Albo rozpocząć wykopki i połowa wyfrunie. Mieszam ze zwirkiem zbrylającym Hiltona i jest niezle.

Szczerze to nie mam pojęcia jak to niby działa, ze zatrzymuje zapach do 14 dni. Moze jak sie wybierze same kupy to nie czuć sików ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zalbi »

`naatka pisze:wyścieliłam im ligniną ii .. efekt zadowalający :) kupy można zebrać bo dobrze rozścielonej ligninie a sikają i tak w jeden kont, a ile zabawy mają.
napisz koniecznie po jakim czasie ogony zebrały ligninę i upchały ją gdzieś :D


i błagam.. jeżeli nie chce ci się używac słownika to zainstaluj chociaż przeglądarkę, która podkreśla błędy ortograficzne... takie "walenie" błędów na prawo i lewo jest aż niekulturalne...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kamilka »

witajcie.

Duzo czytalam na temat cats besta uniwersalnego a eco plus i w sumie za duzo nie doczytalam bo nigdzie nie znalazlam ktory jest lepszy czy eko czy uniwersalny. Moze moj blad w poszukiwaniu wtedy za spam przepraszam, ale bardzo mnie to ciekawi bo chcialabym kupic eko plus 40l na allegro bo po uniwersalnym na pewno moje kluski nie kichaja sprawdzone,

Pinio pyli dziewuszki kichały jak potrzaskane

Dlatego tez moje zapytanie jak wyzej ktory lepszy eko czy uniwersalny?

Pozdrawiam.
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

zalbi pisze:
`naatka pisze:wyścieliłam im ligniną ii .. efekt zadowalający :) kupy można zebrać bo dobrze rozścielonej ligninie a sikają i tak w jeden kont, a ile zabawy mają.
napisz koniecznie po jakim czasie ogony zebrały ligninę i upchały ją gdzieś :D


i błagam.. jeżeli nie chce ci się używac słownika to zainstaluj chociaż przeglądarkę, która podkreśla błędy ortograficzne... takie "walenie" błędów na prawo i lewo jest aż niekulturalne...

po żadnym, bo jak sprzątam to sama im daje bardzo dużo do domu jakiś husteczek iwgl.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

byłam u wet. dzisiaj na kontroli. I przy okazji zagadnęłam o ściółkę. Wet. powiedział że żwirek nie jest zbyt odpowiedni bo może ranić łapki, i polecił pigwę. I rzeczywiście po zakupie, pigwa okazała się bardzo miękka, pod lekkim dotykiem się rozkruszała z małych kawałeczków na mniejsze, przyjemnie pachnie i w ogóle.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kalusia2 »

Za tydzień idę kupować żwirek. Zdecydowałam się na Benek podobno jeden z lepszych i tańszych. Tylko Benków jest dużo może ktoś napisać jaki kupić? ???
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Super Benek w błękitnej (błękitno-grafitowej) torbie. Kosztuje ok. 27 zł.

naatka, jaka pigwa? :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

pigwa chipsi
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Ja od wczoraj mam benka. ;) Takiego zwykłego... plus benkowy odswieżacz kuwetowy - lawenda za 3,50zł powiem wam, że jest... ŚWIETNY.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: IHime »

`naatka pisze:byłam u wet. dzisiaj na kontroli. I przy okazji zagadnęłam o ściółkę. Wet. powiedział że żwirek nie jest zbyt odpowiedni bo może ranić łapki, i polecił pigwę. I rzeczywiście po zakupie, pigwa okazała się bardzo miękka, pod lekkim dotykiem się rozkruszała z małych kawałeczków na mniejsze, przyjemnie pachnie i w ogóle.
Na pigwie moja albinoska chciała się zakichać na śmierć. Jest bardziej miekka, ale i bardziej pyli. Nie dla każdego szczura się nadaje.
Za to z poranionymi łapkami na żwirku nigdy się nie spotkałam. Miał ktoś taki problem?
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

zobacze jak moje zareagują ;) na trociny się okazało że są uczulone, więc zobaczymy co z pigwą.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”