Dziewczynki kochane

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Dziewczynki kochane

Post autor: Newbie »

Obrazek
(Cola ciemniejsza, nieco wieksza, Whisky jaśniejsza i rozmazana;) )

Cola przywedrowała do mnie w ostatnią sobotę z zoologa (mało przemyślany prezent urodzinowy), Whisky odebralam wczoraj wieczorem o sasza&masza.
Cola jest takim trochę "świrkiem", jako że pochodzi z zoologa jest nadal nie do końca oswojona, choć musze przyznać, że robi postępy :D już nie ucieka przed ręką, i na szczęście nigdy nie zdarzyło się jej mieć ochotę na gryzienie ;)
Tak więc wczoraj przyniosłam jej malutką koleżankę - Whisky. Jest to śliczny aniołek, wcale sie nie boi i dałoby się ją cały czas miętosić.
Dziewczyny nie miały problemów przy pierwszym spotkaniu (zrobilam wszystko po kolei zgodnie z instrukcją łączenia z forum), myśle że dlatego że obie są bardzo młode. Tylko Whisky w klatce poczuła się za pewnie, wyrywała Coli z łapek jedzonko, więc ta sie zdenerwowała, położyła malucha na plecki i pokazała kto rządzi ;) Whisky sie przestraszyła i szybciutko uciekła, ale zrozumiała swoje miejsce w stadzie :)
Teraz dziewczynki śpią razem przytulone... cudowny widok :)
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cola i Whisky

Post autor: szczurzyca. »

śliczne, śliczne. :-* a ja widząc Whisky zgłosiłam się do saszy ;D ::)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Cola i Whisky

Post autor: sasza&masza »

Piękne ogonki! Whisky;d ja Nie wiem jak moją nazwać laleczkę;d
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Cola i Whisky

Post autor: Newbie »

Whisky jest slodziuchna, dzis juz duzo żywsza niż wczoraj (wczoraj chętniej siedziała z boku i obserwowała). dziś już hasa, wcina za trzech i bawi się z Colą. i po Coli też widać że cieszy ją przybycie koleżanki, zrobiła się mniej strachliwa :)

Ogólnie mówiąc już są przyjaciółkami, iskają się, śpią razem, tylko Whisky strasznym łakomczuszkiem jest i chce wyjadać najlepsze kąski ;)

Obrazek
Obrazek
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Cola i Whisky

Post autor: Newbie »

no to w takim razie ostatnie fotki do nowego roku :)

Obrazek Whisky coś tam podjada (z resztą, ona jedną trzecią czasu jak nie śpi to coś wcina :)) hehe a teraz malutka siedzi mi na lewej dłoni i z uporem maniaka oblizuje kciuk :D

Obrazek Cola pręży kuperek ;)

Obrazek I tu dziewczynki razem, zmęczone wspólnym hasaniem po wersalce ;)

PS. dłuuuugo się pisze jedną ręką ;)
Obrazek
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Cola i Whisky

Post autor: Newbie »

Właśnie odeszła Whisky :(

Nie wiem co dokładnie się stało. Przez brak swojego doswiadczenia doprowadziłam do śmierci szczurki. Miałam ją zaledwie 3 dni- myślałam że z charakteru jest spokojna, chętniej śpi lub obserwuje niż hasa... teraz już wiem że była to oznaka choroby. Dziś również spała sobie z Colą, przyszła do mnie, żeby ją pogłaskać... i zaczęła odchodzić...

Jestem gotowa oddać moją drugą szczurkę - nie chce skrzywdzić kolejnego zwierzaka...
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cola i Whisky

Post autor: szczurzyca. »

tak strasznie mi przykro.. :'( to nie Twoja wina, szczurki ukrywają choroby. najlepiej, żebyś znalazła Coli towarzyszkę. jest teraz smutna, a zmiana miejsca to niedobrze.. :(
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cola i Whisky

Post autor: valhalla »

Przykro mi :( To nie była Twoja wina. Są szczurki spokojne i leniwe, u wielu to rzeczywiście cecha charakteru, a nie oznaka choroby. Skąd mogłaś wiedzieć, skoro jadła normalnie :(

Nie oddawaj Coli. To nie brak Twojego doświadczenia sprawił, że Whisky odeszła, musiało jej coś być. Coś, czego nie mogłaś zauważyć. Cola potrzebuje teraz Ciebie, a kiedy będziesz gotowa - nowej towarzyszki.

Przykro mi, że tak się stało, bo właśnie miałam napisać, że masz śliczne szczurki :( a tu już jedna została... przytul ją ode mnie.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Cola i Whisky

Post autor: odmienna »

O, nie! Czytałam od początku i czułam, jak serce mi rośnie, aż do tej okropnej wiadomości.... trudno powiedzieć, co się stało, ale to na pewno nie Twoja wina...
Żegnaj słodki kapturku, zanim jeszcze zdążyliśmy cię dobrze przywitać [*] [/size][/b]...

Jeśli nadal pragniesz mieć szczurki- Nie oddawaj Colki. Stałaś się jej szansą i choć wiem, że nie oddasz jej na jakiś niepewny los, jeśli teraz zrzekniesz się opieki nad nią- zawsze będziesz tęsknić...
Trzymajcie się Obie :-*
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Cola i Whisky

Post autor: Newbie »

Kurczę, jak brałam do siebie maluchy zdawałam sobie sprawę, że szczurki są chorowite itp i przede wszystkim że nie będą żyć wiecznie. a ja się tak z nimi zżyłam, że (wiem, że to głupie bo maleńką miałam tylko 3 dni) chodzę, ryczę i nie moge przestać. a muszę iść do zklepu po zakupy, święta idą, trzeba sprzątać, gotować, a ja nie moge się na niczym skupić :(

sama nie wiem, co mam zrobić, ale mam obawy, że ktoś może się lepiej zaopiekować Colą niż ja :'( :'(
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Cola i Whisky

Post autor: odmienna »

Taaak; one tak nam właśnie robią: 72 godziny i kawał serca- nie nasz.
To są właśnie Szczury.
sama nie wiem, co mam zrobić, ale mam obawy, że ktoś może się lepiej zaopiekować Colą niż ja :'( :'(
Nią najlepiej zaopiekuje się Ktoś, Kto ją bardzo mocno pokocha i nie ulęknie się ryzyka utraty następnego kawałka serca (ja ze swojej strony mogę zapewnić, że choć za każdym razem wydaje się, że coś tego serca ubywa, że teraz, to już całkiem na kawałki się roztrzaska- jest wręcz przeciwnie.... czary takie :) )
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Cola i Whisky

Post autor: noovaa »

Przestań... Dorze wiem jak się czujesz ... Sama płakałam pół nocy kiedy maja odeszła.. a mój mąż pukał się w czoło tylko. Ale reszta stada ma u mnie najlepszy dom jaki potrafię im stworzyć. Na miejsce Majki, przyszła albinoska z laboratorium.

To nie jest Twoja wina że szczurek nie dawał oznak choroby. Przecież mogła być leniwa... Mój Adaś na wybiegach zawsze idzie spać za łóżkiem. On nie jest chory, jest leniwy... i gdyby trafił się teraz drugi szczurek, który układałby się z Adaśkiem do spania na każdym wybiegu, też pewnie założyłabym że mają podobne charaktery.

Jestem pewna że drugiej dziewczynce zapewnisz dobry domek ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Cola i Whisky

Post autor: Newbie »

eh a Cola już znowu płochliwa się zrobiła ... wczoraj zrobilam dziewczynkom obiadek z rybką (za dużo mi wyszło, więc cześć zamknełam w słoiku w lodówce) i wczoraj z maluszką normalnie przy miseczce jadła, a dzis jak odparzyłam miche i dołożyłam świeżego jedzonka - bierze troszke w pyszczek i ucieka do domku.. i znowu boi się KAŻDEGO gwałtowniejszego ruchu i dźwięku (nie musi być głośny, wystarczy że niespodziewany..)
martwię się o nią, już robiła postępy - potrafiła nawet sama na rękę wejść,a teraz chowa się po kątach.. nie chcę jej łapać na siłe, ale boje się że znowu zdziczeje :(
Obrazek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cola i Whisky

Post autor: valhalla »

Ona na swój sposób może tak przeżywać żałobę. Zaprzyjaźniła się z Whisky szybko, a tu taka strata... na pewno oswoi się znowu, potrzeba jej czasu.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Cola i Whisky

Post autor: noovaa »

Po śmierci Maji, Różyczka przez 4 dni była w depresji .... Czwartego dnia już obiecałam sobie że jeszcze jeden taki numer i dostanie jakiś czas zakaz wybiegów, bo łapałam ją do 2 w nocy. Na szczęście dnia następnego, wszystko przeszło, przyzwyczaiła się do świadomości że Majki nie ma i zaczęła normalnie się zachowywać. Ale ona miała jeszcze 2 innych towarzyszy... Cola jest sama, więc na pewno jest jej trudniej.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”