Kupię / Przygarnę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: klauduska »

"trud zalogowania i napisania" ???
no chyba sobie teraz żartujesz.. łaskę nam tutaj zrobiłaś, że dałaś swoje ogłoszenie, że chcesz zaadoptować jakiegoś malucha?
poza tym choćbyś nawet samolot miała, to jak NIE było żadnych szczurów do adopcji, to byś ich NIE adoptowała. na adopcję trzeba poczekać trochę. ja miałam farta, że udało mi się szybko moje 2 maluchy z lbl do wwa przetransportować, bo akurat ktoś jechał i akurat były maluchy na wydaniu. ale nie zawsze tak jest i czasami trzeba poczekać, a nie być w gorącej wodzie kąpanym i wołać, że się chce i jak się chce, to musi to być już tu i teraz!
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: Ogoniasta »

NatalkaN pisze:.weźcie sobie do serca tylko to, że jeśli ktoś zadał sobie trud zalogowania, pisania itd. to nie dla żartów, a z miłości takiej jak wasza do Ogonków :)
A ściemniaczy myśle że każdy z nas by wyczuł przez klawiature ;-)
Tak oczywiście...to ciekawe skąd przypadki wyłudzaczy gryzoni i innych zwyrodnialców??
To, że ludzie są tu podejrzliwi, dociekliwi i wymagający nie jest bez powodu...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: mikanek »

Może nie zrobiła "łaski, logując się tutaj", ale wykazała jakiekolwiek zainteresowanie pomocą szczurkom bez domu, zamiast iść od razu do sklepu. Nie poczekała na okazję adopcji, trudno jej decyzja (dla nas może być głupia, nieodpowiedzialna, pochopna), ale każdy ma swoje życie i swoje decyzje podejmuje. Męczy mnie już to narzucanie każdemu swoich racji. Większość osób tutaj uważa, że kupowanie zwierząt w sklepie jest nieetyczne, ok poinformujmy nową osobę o zaletach adopcji i minusach kupna w sklepie, ale po co to obrażanie...Chyba chodzi nam tutaj przede wszystkim o dobro szczurów, jeśli ktoś zamiast adoptować kupił to mimo wszystko chyba ważne, że zalogował się i chce się tymi szczurkami opiekować jak najlepiej.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: ammy88 »

NatalkaN nie wytrzymała czekać 24 godziny między dodaniem ogłoszenia o tym że chce przygarnąć dwa szczurki a zakupem szczurków w warszawskiej Arkadii. W takim czasie nawet ciężko jest moim zdaniem dogadać się na termin odbioru przy adopcji w tym samym mieście ze względu na to że dwie strony adopcyjne mają swoje życie, pracę, etc. Czy to jest chęć pomocy potrzebującym ogonkom? Mam mieszane uczucia w tej kwestii. Tym bardziej, że przedstawiliśmy jej pokrótce co niesie ze sobą kupno w sklepie.
A teraz twierdzisz, że nikt Ci nie chciał pomóc. To tak jak z małym dzieckiem - "ja chcę na już!" bo będę płakać :] Skoro uważasz się za osobę dorosłą, dojrzałą, która chce dobrze dla swoich zwierzaków to można posłuchać rad innych. Jeśli uważasz, że znasz się lepiej to po co pytasz o zdanie i zawracasz głowę osobom które chcą Ci pomóc - bezinteresownie i w dobrej wierze?
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: Paul_Julian »

KolBa, poszukaj jeszcze tu na forum SPS http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/ , tam tez sa ogonki :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: zuzka-buzka »

No tak... Szanowna Pani nie raczyła poczekać nawet 1 dnia. ::) Bo zero odzewu. To TY masz pisać w sprawie ogonków nie KTOŚ. Co to, dzień dziecka? Wczoraj był. ehhh. ::)

KolBa, ja Ci już dałam propozycję na PW, czy z niej skorzystasz? Twój wybór. Tylko klatkę masz małą na 5 ogonów. Kup większą i bez problemu tych dwóch panów dostaniesz.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: noovaa »

Zawsze można akwarium sprzedać, dokupić klatkę i obie połączyć :) .
Szczurków do adopcji jest bardzo dużo.. i to nie to, że nie chcemy Ci dać ... Często te szczurki sporo przeszły, zmiany właścicieli, trudne ' dzieciństwo ', laboratorium .... Chcemy by szczury adoptowane za naszym pośrednictwem trafiły jak najlepiej.

To nie jest ważne czy jesteś wybuchowa, miła, ładna czy jaka tam jeszcze ... Chodzi o to, by Twoje szczurki, u Ciebie miały odpowiednie warunki. Stąd pytania :). Moje 2 szczury na początku były w klatce 50x30x28cm ... były jeszcze nie do końca wyrośnięte, a ja nie miałam pojęcia że coś jest nie tak ... Na szczęście trafiłam tutaj :) .

Teraz w klatce 95x70x40 mam 3 samiczki i samca kastracika.. 4 samce miałyby już ciasnawo, ponieważ są większe :) . Jak porównam teraz klatki, to Adaś ledwo mieści się w drzwiczkach w tej małej :).

W zoologu powiedziano mi że klatka jest odpowiednia, gdybym kupiła klatkę, a potem przyszła tu adoptować do niej szczury ... Nikt by mi ich nie dał :) normalne.

Drugim powodem zadawania pytań jest to, że nie raz zdarzyło się już, że terrarysta wyłudził szczura na karmę... (no jakby nie mógł już tych 10zł sobie zapłacić :|, lepiej ukraść zwierze przyzwyczajone do miłości i człowieka). Jesteśmy raczej nie ufni.

Jest u nas na forum też jedna osoba, która mimo iż pytała, nie stosowała się do rad. .. Szczury już chyba z pół roku z niedoleczonym świerzbem mieszkają u niego w klatce za małej dla chomika i do niedawna (jeśli nie skłamał) jadły najtańszą karmę ... Bo mama nie da na karmę, nie pozwala do weterynarza, mówi że klatka odpowiednia, nie pozwala oddać szczurów w lepsze miejsce... Stąd pytania o weterynarza, o stosunek do leczenia szczurów (bo niektórzy uważają że taniej kupić nowego).

Jak starałam się o albinoskę też zostałam zasypana pytaniami :) .. Wszystko trzeba brać na spokojnie... Jeśli czegoś brakuje, to nabyć (klatka), jeśli czegoś nie wiesz, to do edukować się ... I na pewno znajdą się szczurki i dla Ciebie :)

(się rozpisałam nie na temat :P)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: UprzejmaCegła »

zuzka-buzka pisze:Kup większą i bez problemu tych dwóch panów dostaniesz.
Niekoniecznie trza kupować ;) można również zrobić samemu coś przypominającego wolierę np. z szafek, szaf. Poczytaj jak ludzie kombinują by zaopatrzyć się w większy obszar dla swoich podopiecznych.

W dziale "Ratuj szczury" i "Zwierzaki" jest mnóstwo dzieciaków do przygarnięcia tylko wystarczą właśnie dobre chęci i cierpliwość. Sama w ten sposób przygarnęłam czterech chłopców, którzy przyjechali do mnie aż z Warszawy ;) jestem cholernie szczęśliwa, że wytrwałam i dostałam to moje osobiste szczęście razy cztery :)
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: KolBa »

Paul_Julian pisze:
Kolba, Ciebie równiez dotyczy możliwość transportu :) Jest darmowy, tylko czasem trzeba poczekać , aż ktos będzie jechać w Ttwoją stronę.
Co do transportu to sama mogę jechać do tych miast które już podałam , jeśli ktoś mi napisze że ma szczura i chętnie mi go odda , to wsiadam w samochód i jadę .
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: KolBa »

Paul_Julian pisze:KolBa, poszukaj jeszcze tu na forum SPS http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/ , tam tez sa ogonki :)
Może lepiej nie bo znów ktoś zrówna mnie z ziemią.... ;)
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: noovaa »

Może lepiej nie bo znów ktoś zrówna mnie z ziemią.... ;)
Jeśli na pytanie nie odpowiesz atakiem, to niby czemu mają Cię zrównać ?:>
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: mikanek »

Bo każdy na forum musi udowodnić drugiej osobie, że jest mądrzejszy..i to nie zawsze w kulturalny sposób, wystarczy poczytać co niektóre wypowiedzi naszpikowane nikomu niepotrzebną złośliwością.. :(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: KolBa »

noovaa pisze:
Może lepiej nie bo znów ktoś zrówna mnie z ziemią.... ;)
Jeśli na pytanie nie odpowiesz atakiem, to niby czemu mają Cię zrównać ?:>
To było w formie żartu, już byłam na tamtym forum sporo razy ale tylko czytałam , jakoś się nigdy nie udzielałam. Owszem mogę i tam spróbować ale narazie poczekam tutaj, nie śpieszy mi się :)
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: KolBa »

A co do tematu kupna/ przygarnięcia to kupiliśmy dziś klatkę. Pan w sklepie powiedział że mogę dokupić jeszcze duże pięterko ale zabrakło pieniędzy. Klatka jest naprawdę olbrzymia i zajmuje pół sypialni. Musiałam usunąć kwiatki z podłogi. Klatka jest przeznaczona dla królika ale powiedziano mi że szczurą też bedzie pasować. Moj królik ma znacznie mniejsza ale to nie problem bo on i tak w niej nigdy nie siedzi tylko na placu kica. a Co do tej klatki to ma wymiary na niej to 102x 52x 39,5 cm Mam nadzieję że o taką klatkę Wam chodziło mówiąć "potrzebna Większa" :) :D
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupię / Przygarnę

Post autor: noovaa »

nie śpieszy mi się
I to jest plus... w między czasie porozglądaj się za klatkami ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”