pozbycie się zapachu innego szczura

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pełzak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 5:35 pm

pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: pełzak »

Niedawno pojawił się u mnie drugi szczurek, proces łączenia jest w trakcie. Zastanawia mnie tylko jak mam pozbyć się zapachu starszej szczurzycy z takich rzeczy jak domek przed zamieszkaniem w jej klatce młodszej koleżanki? Mam nadzieję, że jedynym sposobem nie jest zmiana domku. Z góry dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: smeg »

Jeśli jest drewniany i zasikany, to raczej się zapachu nie pozbędziesz. Ale jeśli np. plastikowy albo szmaciany, to chyba wystarczy wyszorować wodą z mydłem albo wyprać :) Ewentualnie możesz zdezynfekować jakimś domestosem, tylko trzeba uważać, żeby bardzo dokładnie go później spłukać.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pełzak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 5:35 pm

Re: pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: pełzak »

Dzięki za odpowiedź. Niestety domek jest drewniany ale raczej zasikany nie jest bo moja szczurzyca sypia w innym, do drewnianego czasem wchodzi albo siedzi na nim. Czy zapach starej szczurzycy będzie bardzo rzutować na relacjach moich dziewczyn jak zamieszkają razem?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: Cyklotymia »

Może zrób tak, że dopiero jak się połączą i pokochają to wstaw im ten domek? Bo już i tak wtedy "zmieszają zapachy"?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: Nakasha »

Spróbuj dokładnie domek wyszorować, każdą ściankę z 2 stron i wywietrzyć, np. na parapecie. ;)

Przez pierwsze dni po łączeniu domku może nie być, to sobie spokojnie wyschnie. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
pełzak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 5:35 pm

Re: pozbycie się zapachu innego szczura

Post autor: pełzak »

jakoś damy rade :D dzięki za rady
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”