ALERGIA na szczury

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Ewcurek »

Ja mam od półtorej roku katar, ale nie wiem, skąd się wziął. Testy alergologiczne nic nie wykazały, teraz chodzę do laryngologa i mam mieć tomografię zatok, a szczura mam od dwóch miesięcy i ciągle go biorę na ręce. Do tej pory mnie nie uczulił, tak samo pies, ale niekiedy właśnie alergia pojawia się nagle, nie wiadomo skąd, więc jeśli ktoś jest alergikiem, a chce mieć jakieś zwierzątko, to mimo wszystko powinien zrobić test, bo nigdy nie wiadomo. Można nawet samemu poprzez obserwację własnego organizmu wywnioskować, co uczula. Kiedyś dostawałam wysypki tylko dlatego, że zjadłam pomidora z żółtym serem, ale ona znikała, kiedy jej nie drapałam.
vespers
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:29 am
Lokalizacja: Poznań

Re: SZczur dla alergika

Post autor: vespers »

Wiem, że temat stary, jednak odświeżam ze względu na mój problem.
Alergikiem jestem strasznym, na wszystko, co możliwe, jednak zdecydowałam się na szczurasa.
Z Fomą nie mam problemu - gryzła, siusiała, kupkała, lizała, nic mnie nie ruszało, jednak gdy wzięłam od koleżanki jej szczurkę z powodu wyjazdu zaczęły się problemy - przy braniu na ręce wysypka się pogarsza, mam problemy z oddychaniem. Stąd moje pytanie - szczur szczurowi nie równy? Bo przy zabawie z Fomą nic mi nie dolega.
I druga wątpliwość - mam atopowe zapalenie skóry, w które od czasu do czasu wdają się infekcje bakteryjne/grzybiczne, gdyż jest to naturalne następstwo tej choroby i nie da się tego uniknąć. Czy może to zaszkodzić ogonkom? Infekcje pojawiają się przy nasileniu choroby - najczęściej raz na dwa, trzy miesiące, są od razu diagnozowane na konkretną bakterię/grzyb i leczone. Sądzę, że w takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zaprzestanie kontaktu ogonków z gołą, zainfekowaną skórą, czy mam rację?
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: WildHeart »

ja nie wiem jak to jest z grzybica i przenoszeniem,


ale wiem ze ja jako mega alergik mam od 4 roku zycia szczury i mnie nie uczulaja,
natomiast moj ojciec który nigdy nie był na nic uczulony uczulił się na szczury do tego stopnia, że teraz jak przyjeżdza do nas to mimo tego ze szczury stoja odizolowane w innym pokoju i zawsze na lozko kladziona jest swieza narzuta, dostaje takiej alergii, ze ledwo oddycha i strasznie lzawia mu oczy...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Dziwne kropki...ale na mnie!

Post autor: Izold »

Od pewnego czasu, po trzymaniu szczurów, wyskakują mi na całych rekach male kropeczki,z ktorych cieknie ropka, i strasznie swędzą. Nie rozumiem tego -mam szczury od paru lat, niemożliwe żebym nagle dostała sobie uczulenia... To jest tylko po trzymaniu szczurów/przebywania za blisko podczas karmienia.
Co to może być?
Moja mama twierdzi że zimą moge być podatna na bakterie, i inne rzeczy...rozumiem że szczury mają bakterie,no bo w sumie każdy ma, ale to jest pierwszy taki mój przypadek. Czuję się teraz jak w ogromnej bańce, bo najpierw była mozliwość uczulenia na coś do jedzenia, proszek do prania, plyn do kąpieli, ale dermatolog też stwierdziła że może być to od szczurów, i zaleciła smarowanie maścią, i odseparowanie się od szczurów. także szczury siedzą u rodziców, a mi serce pęka, bo nie mogę ich ani dotknąć, ani nakarmić. byłam ze szczurami u weta, ale nie stwierdziła nic niepokojącego, prócz lekkiego przeziębienia od Tostera, jak to zwykle u niego bywa, bo jest chorowity... co to może być?
Nie wiedziałam w jakim dziale umieścić, w razie co, mogę prosić o przeniesienie?
pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne kropki...ale na mnie!

Post autor: Ogoniasta »

Izold pisze:-mam szczury od paru lat, niemożliwe żebym nagle dostała sobie uczulenia...
Niestety jest to bardzo możliwe...i bardzo często spotykane... radzę udać się do alergologa i zrobić testy :(
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Dziwne kropki...ale na mnie!

Post autor: BabeOfJazz »

Mi uczulenie na sierść szczurków pojawiło się po ponad roku... Na szczęście objawia się tylko krótkim swędzeniem części skóry, której dotykał szczur (ręce lub dekolt, na nogach chyba się nie zdarza).
Podobnie nagle pojawiło się uczulenie na sierść kotów - tylko tym razem nie dość, że uczulenie skórne to silne ataki astmy miałam.
Pewnie są leki dzięki którym można zapobiegać i karmić, miziać szczurki ; ) ...zamiast leczyć cieknące rany : p
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Dziwne kropki...ale na mnie!

Post autor: WildHeart »

Ogoniasta pisze:
Izold pisze:-mam szczury od paru lat, niemożliwe żebym nagle dostała sobie uczulenia...
Niestety jest to bardzo możliwe...i bardzo często spotykane... radzę udać się do alergologa i zrobić testy :(
mialam szczury od 4 roku zycia, moj ojciec na nie wogole nie reagował, teraz nie moze wejsc do mnie do domu i posiedziec 2 godziny bo sie duzi... nie mozliwe, tak?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Paul_Julian »

Jest mozliwe, oczywiście, ze jest :) Alergia i astma sa obecnie chorobami cywilizacyjnymi, mogą sie też pojawićpo długotrwalym obcowaniu z alergenem.
Najlepiej zrobić testy i jesli będą pozytywne- troche zmienić swoje życie, jesli nie chcemy oddawać ogonków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Andzik
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 05, 2011 10:31 am

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Andzik »

Ja mam astmę na tle alergicznym. Co chwile wykrywam uczulenie na coś nowego ale od dziecka miałam zwierzaki a astmę mi wykryto gdy dostałam papugi one na mnie zadziałały zabójczo :D
Mam w domu psa szynszyla i szczury i mogę się z nimi bawić i wszystko jest ok dopóki nie potrę oczu lub nosa bo wtedy od razu kataru dostaję a gdy któryś mnie drapnie to pojawia się czerwona bąbla ale po chwili schodzi.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ALERGIA] u człowieka

Post autor: klauduska »

Nie mogłam znaleźć tematu, który dotyczyłby jednak alergii człowieczej a nie szczurzej, więc założyłam nowy.
Zastanawiam się czy moja współlokatorka może mieć uczulenie na moje szczury nie przebywając [jak już to bardzo rzadko] w moim pokoju i nie mając właściwie żadnego kontaktu z moim stadem. Podobno ma jakieśtam krostki na twarzy i dostałam lek antyalergiczny i cośtam jej pomogło.
Ale tutaj trochę mnie właśnie zastanawia czy ta alergia to mogłaby być na moje szczury?
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [ALERGIA] u człowieka

Post autor: pauliska »

klauduska pisze:Nie mogłam znaleźć tematu, który dotyczyłby jednak alergii człowieczej a nie szczurzej, więc założyłam nowy.
Zastanawiam się czy moja współlokatorka może mieć uczulenie na moje szczury nie przebywając [jak już to bardzo rzadko] w moim pokoju i nie mając właściwie żadnego kontaktu z moim stadem. Podobno ma jakieśtam krostki na twarzy i dostałam lek antyalergiczny i cośtam jej pomogło.
Ale tutaj trochę mnie właśnie zastanawia czy ta alergia to mogłaby być na moje szczury?
Klauduska owszem, ale może to być też alergia na ich ściółkę. Pomimo tego, że ogonki mieszkają w pokoju Twoim to alergeny znajdują się w całym domu.Sama jestem alergiczką, jak również mój brat i moja mama u której wystarczy, że np. ma kontakt z osobą, która ma kota i od razu alergia się ukazuje.Od razu mówię, że wietrzenie, szczelnie opatulone drzwi i różne takie inne sposoby nie pomagają. :(
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Kluska123 »

Kilka dni temu dowiedzialam sie, ze mam alergie (lekarz podejrzewa, ze to na szczury), w poniedzialek mam testy i sie okaze co i jak. Nie, nie mam zamiaru oddawac moich ciurkow, choc jest naprawde zle (kaszel,dusznosci, katar, od kilku miesiecy). Dlatego zwracam sie do osob na Forum, ktore takze maja alergie na ogony, co robicie, by choc troche zmniejszyc jej objawy? :)

Jesli to nie ten temat to przepraszam, ale wyszukiwarka znalazla mi ten ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Hanka&Medyk »

Wczoraj po powrocie od alergologa miałam bardzo mieszane uczucia... Okazało się, że mimo iż testy skórne nie wykazują alergii na kurz, to mimo wszystko wziewnie kurz jest moim największym wrogiem - objawem jest całoroczny katar, nie nasilający się znacznie w okresach pylenia traw i drzew, na które również jestem uczulona. Obrzęk śluzówki nosa powoduje spływanie wydzieliny i odkładanie się w gardle, a to z kolei przy byle kichnięciu kogoś chorego może spowodować zakażenie bakteryjne.

W ciąży, jak wiadomo antybiotyków stosować nie wolno, więc aby ograniczyć ryzyko 9-miesięcznego zakażenia, doktorka kategorycznie nakazała mi przed zajściem w ciążę pozbyć się szczurów i unikać wszelkich zwierząt futerkowych z racji odkładania się kurzu w futrze... Powinno mi to pozwolić jakoś przeżyć przyszłą ciążę bez leków cięższych niż budesonid w kroplach do nosa, o ile również poradzę sobie jakość z kurzem w samym mieszkaniu (mamy dość suche powietrze i po 2 dniach od sprzątania potrafią latać "koty").

Macie jakieś pomysły w tej materii? Czy faktycznie w okolicach marca powinnam się pożegnać ze stadem?...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Kluska123 »

Moze jakis nawilzacz powietrza? Olejki do inhalacji? Pomogloby to?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: valhalla »

Jeśli to nie alergia, to może faktycznie nawilżacz powietrza... tylko takie urządzenie ma dość mały zasięg. Ale jest niezły, jak mi zimą spada wilgotność do 25% to ratuje mi życie. Inhalacje nawilżające też pewnie byłyby dobrym pomysłem. Rozumiem, że jakiekolwiek leki na alergię w ciąży odpadają? Na ulotce jest niby napisane "należy poinformować lekarza o ciąży", to chyba nie jest równoznaczne z "absolutnie pod żadnym pozorem nie brać w ciąży"... chociaż wiadomo, ryzyko zawsze chce się zmniejszyć do zera.

Ja mam nadzieję, że nie trafię z ciążą na sezon alergiczny, bo zginę bez Xyzalu...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”