Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: anathema22 »

Witam!
Mam ostatnio problem z Igim. Nie wiem zupełnie o co chodzi. Szczurek ma apetyt, czyste uszka, oczy i nosek. Czyste płucka.
Ale... schudł, czuć mu kosteczki. Rzuca się na jedzenie jak wariat, sporo pije. Jest nerwowy, zamiast spać w dzień ciągle coś niszczy, gryzie półki w klatce, zabawki, próbuje wciągnąć wszystko do klatki i jak mu się uda od razu niszczy. Wcześniej to był taki spokojny misiek.
Ostatnio dwa razy się przeprowadzałam w ciągu 2 tygodni i myślałam,że to stres. Ale to się utrzymuje. Wet nie widzi choroby. Teraz w Lublinie już jestem to wybiorę się do Azorka. Na co zwrócić uwagę? Jakie badania?
Szczurek nie ma żadnych problemów z równowagą, nie przejawia agresji... Czy to mogą być robaki? dlatego chudnie? Nie mam pomysłu.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: Hanka&Medyk »

Czy Twój szczurek ma szczurzego towarzysza zabaw? Niektóre szczury histerycznie reagują na brak towarzystwa, wiem to po mojej [*] Dziuni, która nie mogła długo wyjść z choroby i natrętnie się drapała (mimo wyleczenia wszystkich przyczyn świądu...), dopóki nie sprawiliśmy jej koleżanki.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: anathema22 »

W podpisie widać,że ma towarzystwo ;) Mam 4 ogony. tylko Igi się tak zachowuje. Właśnie reszta śpi o on ciągle miska - poidło - miska - poidło..... co to jest. Robaki? Nie wiem nawet na co zwrócić wetowi uwagę.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: nausicaa »

takie chudnięcie, to mi się z guzem kojarzy. niech wet go dokładnie obmaca, może coś siedzi w środku. można spróbować zrobić usg jamy brzusznej. a na pewno przydadzą się badania krwi i być może moczu, na pasożyty badania kupki. może taka diagnostyka coś da.
albo daj mu jeszcze czas, może potrzebuje go więcej niż inne szczury po przeprowadzkach:)
na chudnięcie polecam nutridrinki:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: Hanka&Medyk »

Wybacz, nie zwróciłam uwagi na podpis :P

Hmm, może cukrzyca? Chociaż przy cukrzycy bardziej by tył niż chudł, chociaż zależy pewnie od typu choroby, nie znam się aż tak dobrze. Zobacz koniecznie ile wydala moczu w ciągu dnia, ew. kup paski do testów ketonowych (KetoDiastrix na przykład) w aptece i sprawdź poziom ciał ketonowych w moczu. Wyniki skonsultuj z wetem. Jeśli tu będzie ok, to może warto by było zrobić jakieś USG/RTG w kierunku guzów i badania w kierunku pasożytów układu pokarmowego...

I tu kończą mi się pomysły...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: Hanka&Medyk »

anathema22 pisze:Nie wiem nawet na co zwrócić wetowi uwagę.
I zdecydowanie warto, żebyś zwróciła lekarzowi uwagę dokładnie na to zachowanie, tzn. powiedziała od jakiego czasu jest u Ciebie, że się trochę przeprowadzał w międzyczasie, że ciągle je i pije, a coraz bardziej chudnie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: anathema22 »

Dziękuję bardzo za rady:) dam znać po wizycie u weta.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: Hanka&Medyk »

Ha, mam info o cukrzycy, ale u ludzi:
Pacjent z nierozpoznaną, a więc i nieleczoną cukrzycą, może chudnąć nawet przy zwiększonym apetycie, a jeżeli dotyczy to chorych o wyjściowo niskiej wadze, to w stosunkowo krótkim czasie może dojść do niebezpiecznego wyniszczenia.
U koszatniczek jest niestety na odwrót - czasem tyją jak opętane...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: anathema22 »

hmmmm no właśnie to jego ciągłe wiszenie na poidełku też mi się skojarzyło z cukrzycą :( Ale nie mam pojęcia czy sika więcej niż zwykle...chłopcy zawsze mi leją na potęgę i wszystko wiecznie osikane. Muszę kupić te paski i czatować na wybiegu, żeby sprawdzić akurat jego siuśki;)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Dziwne zmiany zachowania - choroba?

Post autor: anathema22 »

Info po wizycie u bardzo sympatycznej pani wet: Igi miał ropnia między łopatkami, myślałam,że to zwykłe zadrapanie, nie wyczułam kulki pod spodem. Zostało to oczyszczone, posmarowane antybiotykiem. Bardzo możliwe,że go to bolało, bo trochę tej ropy się nagromadziło i stąd jego niepokój ogólny. Igi został zważony i okazało się, że wcale nie schudł...waży tylko 20g mniej niż ostatnio. Najwyraźniej zmiana budowy ciałka ma jednak związek z wiekiem...rok i 6mcy.
Na wszelki wypadek pani wet wzięła do badania kupki, zeskrobiny i jakieś wymazy ;) Dzisiaj mają być wyniki,ale wyraźnie Igi czuje się lepiej. Mniej pije i nie biega takie zdenerwowany po klatce. Bardzo możliwe,że to był objaw bólu o dyskomfortu z powodu tego ropnia ufffff
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”