zaadoptuję szczurka-samca

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

no to rzeczywiście dotarło do niej to uświadomienie jak do nic! mission complete zupełnie ;/.
do niektórych niestety tylko tak można trafić. może wreszcie wtedy zrozumie, że się NIE kupuje w zoologu/od psuedohodowcy!
jasne, że się czepiam. poczytałabyś co ona wyprawiała, to też byś się czepiała.
nie będę pisała "trudno, stało się, kupiłaś" bo w ten sposób to zrobi to samo, bo "wiem, co wy tu uważacie, ale przecież nie będę czekała na kolejnego, bo mój jest samotny" blablabla i inne pierdoły.
też mam szczura z zoologa jak właściwie prawie każdy, bo NIE wiedzieliśmy, że jest inna możliwość. gdybym wiedziała, to bym ZAADOPTOWAŁA [jak zresztą pisałam w poprzednim poście]
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: pauliska »

Rozumiem twoja złość bo ja od bardzo dawna marzę np. o fuzzie ,ale nie poszłam i nie kupiłam w sklepie tylko czekałam, aż się trafi taki łysolek na forum trafił się i przyjedzie do mnie, aż z katowic zresztą nie tylko on, a zapewniam że transport bardzo trudno było znaleźć ,trzeba dotrzeć owszem ale może jednak nie tak ostro czasem ludzie potrzebują więcej czasu aby zrozumieć ;)
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

klauduska- szkoda mi słów żeby skrytykować twoją odpowiedż... A różnicy pomiędzy hodowlą a pseudohodowlą nie musisz mi tłumaczyć... Ja twoją osobę wzw. z wypowiedzią zignoruję bo nie ma sensu dla mnie taka "dyskusja". To byłoby ŻAŁOSNE...

Innym wyjaśnię że szczurka szukałam już ok.2 m-cy- i jakoś nic się nie wydarzyło. Zenek ma ponad pół roku-w sumie prawie 8 m-cy i myślę że im dłużej byłby sam, tym trudniej byłoby chłopaków połączyć. I tak teraz jest 3 razy większy niż Cava- ale wygląda na zadowolonego z towarzystwa. Nie chcę wałkować tematu który każdy zna. To, że kupiłam szczurka w sklepie było moją decyzją. :-\ I to tyle w tym temacie... Trochę przesadzają niektórzy żeby pod żadnym pozorem nie kupować szczurów w sklepach zoo- są sklepy i sklepy... I czy jest coś złego jeżeli ktoś kupuje szczura który przecież też powinien mieć dom? Mam sprzeczne uczucia. Kiedyś zawsze mniejsze zwierzęta kupowało się w sklepach zoo-jedynie koty i psy w hodowlach. W ciągu ostatnich kilku lat powstało b. wiele najróżniejszych klubów, związków-na dobrą sprawę prawie każdy mógłby przy odrobinie starania taki klub hodowców założyć-bo zawsze znajdzie się zagraniczny,który podejmie współpracę. Jak na razie jestem trochę sceptyczna w st. do polskich klubów hodowców gryzoni-na własnej skórze się przekonałam że nie zawsze prowadzone są przez kompetentne osoby (przykład: związek hodowców jakichśtam gryzoni, gdzie przewodnicząca jest jednocześnie jedyną sędziną na wystawach i zawsze wygrywają jej zwierzęta). Tak więc hodowla domowa, gdzie odpowiedzialnie rozmnożą się szczury raz czy dwa nie jest dla mnie typową pseudo-hodowlą (których jako hodowca psów rasowych sama nie trawię)nastawioną na zysk. OK, można ją tak nazwać, jak ktoś się uprze... Ja jednak nie mam ambicji posiadać szczurka z rodowodem czy rasowego. Szkoda że nie ma związków skupiających chociażby hodowców szynszyli... Bo mam szylki i chętnie bym się zapisała ;)
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

pomyłka-nie sędziną, tylko sędzią- sorry,pisałam w pośpiechu i lekkich nerwach...
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

mi szkoda słów, żeby cokolwiek tobie pisać, bo i tak zrobisz po swojemu. koniec jakichkolwiek wypowiedzi moich w jakimkolwiek twoim temacie.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: szczurzyca. »

a jesteś pewna, że to samiec? żeby nie było niespodzianki
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

klauduska pisze:no to rzeczywiście dotarło do niej to uświadomienie jak do nic! mission complete zupełnie ;/.
do niektórych niestety tylko tak można trafić. może wreszcie wtedy zrozumie, że się NIE kupuje w zoologu/od psuedohodowcy!
jasne, że się czepiam. poczytałabyś co ona wyprawiała, to też byś się czepiała.
nie będę pisała "trudno, stało się, kupiłaś" bo w ten sposób to zrobi to samo, bo "wiem, co wy tu uważacie, ale przecież nie będę czekała na kolejnego, bo mój jest samotny" blablabla i inne pierdoły.
też mam szczura z zoologa jak właściwie prawie każdy, bo NIE wiedzieliśmy, że jest inna możliwość. gdybym wiedziała, to bym ZAADOPTOWAŁA [jak zresztą pisałam w poprzednim poście]
co takiego "wyprawiałam"? zaczynasz przeginać i widzę że z braku argumentów piszesz bzdury...
fakt-twoja osoba tylko zniechęca do pogłębiania wiedzy nt. szczurów.
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

a p...sz to Ty i to zdrowo...
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

klauduska pisze:mi szkoda słów, żeby cokolwiek tobie pisać, bo i tak zrobisz po swojemu. koniec jakichkolwiek wypowiedzi moich w jakimkolwiek twoim temacie.
i tak już za dużo napisałaś... :-\
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

"czepianie się" i "wyprawianie" tyczyło, nie ciebie, tylko kati :/.
a jeżeli jedyne, co potrafisz napisać, to
a p...sz to Ty i to zdrowo...
, to życzę ci dużo powodzenia w życiu, bo daleko to nie zajdziesz.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: szczurzyca. »

szczurzyca. pisze:a jesteś pewna, że to samiec? żeby nie było niespodzianki
to Ty nie zauważyłaś pytania, czy ja odpowiedzi? ;)
nie pisz tylu postów pod rząd! złóż to w całość, bo zaśmiecasz.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

szczurzyca. pisze:a jesteś pewna, że to samiec? żeby nie było niespodzianki
cóż... szczurek jest mały-więc jajka mu jeszcze nie zeszły całkiem, ale "coś" tam jest. Pani w sklepie dawała mi gwarancję że to samczyk-ale wiem że tu różnie bywa... Z odległości otworów płciowych do odbytu też wygląda na samca. W jakim wieku jądra całkowicie zstępują do worka mosznowego?
dodam jeszcze że samczyki w sklepie siedziały oddzielnie od samic- ale wiem też że w młodym wieku zdarzają się pomyłki.

klauduska- napisałam o "słowie na p" bo ty zaczęłaś w ten deseń (o pisaniu pierdół). a czy ja daleko zajadę-czy jak daleko zajechałam- tego nie wiesz i się nie dowiesz... To TWOJE posty od początku są obrazliwe i niegrzeczne- i jeszcze kogoś pouczasz? nie bądż śmieszna.
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

a w jakim on niby jest wieku?? jajka JUŻ powinny być widoczne!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: Paul_Julian »

Arielka, proszę poszukac informacji na forum i poczytać.
To, o co pytasz, bylo już poruszane. Tym razem wykaż sie cierpliwością.
Temat zamykam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”